Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Pomorskie lk518
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Jest u Ciebie wysoki stan wód gruntowych, że zastosowałeś izolację pionową ciężką z papy? Jeśli tak to nie obawiasz się o wodę w tym kanale? Ja zrobiłem u siebie też kanał murowany z bloczków szalunkowch zalanych wewnątrz. Na zewnątrz poszła folia i nic to nie dało - pierwszej wiosny w kanale był basen. Dopiero po zrobieniu drenażu i kratki w kanale mam sucho.
(27.11.2018, 16:16)retronora napisał(a): [ -> ]Witam, przed rozpoczęciem prac zleciłem wykonanie badań geotechnicznych, firma wykonała odwierty na głębokość 4,5m i nie było na tej głębokości wody. Jezeli chodzi o izolacje ciżką scian papą to wybrałem ją ponieważ wydaje mi się solidniejsza/trwalsza. Zdjęcia robiłem po ulewnych deszczach.

Tak wykop pod kanał wyglądał gdy nie padało
Nowy rok i dalsze prace. Wylanie chudziaka było trudniejsze i cięższe niż mi się wydawało ale daliśmy radę, prace przy chudziaka wykonywały dwie osoby.
 Ściany jak narazie robię sam.
A te zęby to co to?
(06.06.2019, 10:08)maciej87 napisał(a): [ -> ]A te zęby to co to?

Domyślam się że chodzi Ci o te listwy plastikowe pod siatka to są listwy dystansowe pod zbrojenie
A takie buty Smile
Parter ciąg dalszy. Może ktoś z forumowiczów zna się na budowie stropu monolitycznego  i schodów zabiegowych?
Murowanie strop schody
wylewasz nadproża nad oknami razem z wieńcem? jakie zbrojenie takiego nadproża ? a jakie zbrojenie wieńca, czy w wieńcu masz jakieś dodatkowe pręty nad oknami?
(29.09.2019, 10:19)aarek1404 napisał(a): [ -> ]wylewasz nadproża nad oknami razem z wieńcem? jakie zbrojenie takiego nadproża ? a jakie zbrojenie wieńca, czy w wieńcu masz jakieś dodatkowe pręty nad oknami?

 Nadproza są w wiencu, dodatkowe pręty od 6 do 4 w zależności od wielkości okna. Robiłem strzemiona dłuższe o 6cm. tam gdzie  nadproza i trochę opuściłem je bo ściana wyszła wyższa o 6cm, nie chciałem ciąć bloczków ani podnosić okien

Wieniec standardowo 4x12 strzemiona co 20 tam gdzie nadproza zageszczone strzemiona co 10 i więcej prętów 12 od 4 do 6 dodatkowo plus Wieniec. Nad salonem żebro w górę plyty
Stron: 1 2 3 4