Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Budowa domu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Czy mógłby ktoś z własnego doświadczenia odpowiedzieć na pytanie czy oryginalny projekt domu Pana Lukasza jest realny do zrealizowania w całości systemem zleconym w kwocie do 200 tys? Wiem że ceny materiałów budowlanych wzrosły ale może komuś się to udało? Pozdrawiam
(31.07.2018, 13:02)matekkow napisał(a): [ -> ]Witam. Czy mógłby ktoś z własnego doświadczenia odpowiedzieć na pytanie czy oryginalny projekt domu Pana Lukasza jest realny do zrealizowania w całości systemem zleconym w kwocie do 200 tys? Wiem że ceny materiałów budowlanych wzrosły ale może komuś się to udało? Pozdrawiam

Dane na stronie Łukasza są na tyle szczegółowe,że możesz przekazać je do kalkulacji firm z twojej okolicy. Nie prostszego.
No tak, oczywiście, ale jednak kilka cennych opinii zawsze się przyda
przy dzisiejszych cenach i całkowicie zleconej robocie ciężko bedzie. Bardziej realnie bedzie jak dołożysz 20% do całości. Ja mam obecnie zalany wieniec i do fundamentu musiałem dołożyć około 4000zł , a większość robie sam. Teraz wedłu kosztorysu mniej więcej idzie, ale wiekszość materiałów miałem już w styczniu kupione. Np beton H+H płaciłem 8.5zl brutto teraz mi powiedzieli ponad 10zl.
To wychodzi 240 tys, dużo... W ciągu roku wychodzi na to że wzrosło o 50 tys...
według moich obliczeń taniej bedzie ciężko chyba , że zaoszczędzisz na standardzie wykończenia. Około października będe mięć SSZ. Podziele się wtedy kosztami z wami.
Wszsytko kwestia skąd materiały, da sie połapac ciekawe okazje ale raczej trzeba sie namęczyć. Koszta wzrosły zbyt duzo w stosunku do zarobków niestety. Ja wykroczyłem poza budżet, ale to było moje założenie z góry.
Do chudziaka ekipa. później mury działówki i dach sami (oczywiście wiązary zlecone) okna i drzwi zew (wyższy standard okna z roletami drzwi konkret 7,5cm grube itp itd) firma, chudziak w roku ubiegłym żeby przezimowało. 155 tys. czyli wg. mnie super a dalsze etapy to już kosmiczne rozbieżności bo o ile tynki wylewki policzysz plus minus to sposób grzania każdy ma inny i każdego inaczej kosztuje... nie mowie już o meblach, płytkach na podłogę które mogą kosztować miedzy 30-200 zł/metr ale to już sobie sam możesz przekalkulować. Smile
Co się u nas sprawdziło
Szafka z pionowymi przegrodami na wkłady z piekarnika czy deski itp, młynek na odpady, jeśli kuchnia jest mała to szuflady w cokołachSmile natomiast jeśli jest w niej więcej miejsca to szafka z której można powiesić no szmatkęSmile

No i bardziej przyłożyliśmy się do dekoracji we wnętrzach:
https://obrazysztuki.pl/portfolio/obrazy...-wiedziec/

Na tej stronie jest kilka inspiracji.