Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: OKNA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
W innym dzienniku nawiązała się dyskusja na temat okien.
Nie chcę tam robić bałaganu koledze, więc zapytam o zdanie tutaj:

Kończymy zbierać wyceny.
Zależy nam na oknach:
- o fajnych parametrach, ale przezwoitej cenie
- jednostronny kolor
- rolety nadstawne (w kolorze) elektryczne
- ciepły montaż

Mamy kilkanaście wycen od 15-20 tys. zł brutto.

Skłaniamy się do okien z profilem Veka 82 - cena za całość z ciepłym montażem to 16.900zł brutto.
Decyzja prawie zapadła....

Aż wczoraj dostaliśmy wycenę na 12.100 brutto (okna + pakiet 3-szybowy + rolety + ciepły montaż).
Profil 82mm Ecosun 6 + rolety Termolux (w kolorze).

Cena działa na wyobraźnię. Jutro idziemy tam na rozmowę.

Czy ktoś mial do czynienia z tymi produktami?

Wycena nie zawiera współczynników Uw. Zauważyłem też, że ten profil ma "tylko" 2 uszczelki.
Polecam Vertex V82.
(16.08.2018, 19:44)maciej87 napisał(a): [ -> ]Polecam Vertex V82.

Czy chodzi Ci o Vetrex V82?
Mam wycenę na 19.300.

Parametry minimalnie lepsze od Veka.
Ale różnica w cenie to aż 2.400 zł.
Bierzesz pod uwage 3 szybowe okna?
Tylko i wyłącznie!

To już standard.
2 szybowe chyba tylko do starych domów - w nowych już niedopuszczalne Wink
A co daje ta dodatkowa jedna szyba? WG powszechnych opinii daje - tylko w głowieSmile
Lepszy współczynnik Uw.
Sama szyba ma Ug=0,5.
Czyli jest cieplejsza od ramy Wink

Z tego co się orientuję, to zastosowanie 2 szyb jest niedopuszczalne ze względu na warunki energetyczne budynku - wymagane obowiązującymi przepisami.
Tak mam V82 Vertex i polecam jakość w stosunku do ceny. Ważny też montaż który akurat "moja" ekipa opanowała. Widziałem przynajmniej pół tysiąca nowych domów z montażem stolarki i zarówno montaż jak i same okna mogę polecić. 2 szybowe nie spełniają warunków technicznych. Jak to w Polsce bywa mozesz ale nie możesz...
Ciepły montaż to ściema. Sprzedawca wciska wam kit a wy łykacie.
u nas wycena okien pod standard jak w projekcie na profilach salamander bluevolution 92 pakiet 3 szyby 16-16-16, okucia Roto 3 uszczelki, jak dobrze pamiętam 7 komór około 12 tysięcy z montażem te profile mają szeroką ramę i przy elewacji więcej styropianu zachodzi na ramę
Stron: 1 2 3 4 5 6