Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: DZIEŃ 47-57 Ściany działowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Dzień 47 - 6h w 2 osoby (ja + żona)

Środek domu posprzątany, papa pocięta na pasy szerokości 50 cm. Działówki wyznaczone na ścianach, papa rozłożona na gotowo, zamontowane kontrłaty do prowadzenia działówek.

Układ pomieszczeń zmieniony - zgodnie z tym, co umieściłem w pierwszym wątku mojego dziennika.

Już widać kształt pomieszczeń.

Ścianki będę stawiać powolutku - w jedną osobę, popołudniami. Elektryk i tak nie wejdzie, dopóki nie będzie okien...
Z jakiego powodu tak szeroko Papa? Co to za Papa?
Papa Jarocin, termozgrzewalna, gruba 5,2 mm.
Przy rolkach pociętych na 3 części wychodzą pasy 33 cm. Czyli z każdej strony działówki zostanie po ok 10-11 cm. Jak dla mnie bez szału. Tymbardziej, że planuję folię włożyć pod papę, a nie wywijać na ściany. 
Przy pocięciu na 2 pasy, zostanie ok. 19 cm z każdej strony. Jedna rolka papy więcej nie zrobi mi różnicy, a będzie wygodniej zrobić szczelną izolację Smile
A jak polaczysz folie z papa zeby bylo szczelnie?
Ja ruszam w sobotę z działówkami pod warunkiem , że doproszę się do piątku Ytonga. Będziesz o 3 dni do przodu więc może coś ciekawego dopatrzę u Ciebie.
A czy folię z papą się łączy?
Chyba nie...
Poprostu jedno nachodzi na drugie.

Ja się coś nie mogę zabrać za murowanie. Nie mam czasu. Miałem zacząć w zeszłą sobotę, a pewnie zacznę dopiero w przyszłą...

Też chciałem Ytong na działówki. Ale wkurzała mnie myśl, że znów będzie więcej warstw, bo materiał wysoki na 20 cm.
Solbet krzywy, więc stanęło na H+H, który jest chyba największy.
kup sobie ytong interio.

powinno się połączyć, ale jak dałeś folie to już tego nie zrobisz
Już mam materiał od 2 tygodni na działce Wink
A folii żadnej nie dawałem jeszcze.
Dopiero pod styropian pójdzie folia.
Super Ci to i tak idzie. Jesteś skarbnicą wiedzy. Powodzenia
(21.08.2018, 20:44)kielsis napisał(a): [ -> ]Super Ci to i tak idzie. Jesteś skarbnicą wiedzy. Powodzenia

Dziękuję za tak pochlebną opinię!
Miło słyszeć, że moje starania włożone w prowadzenie dziennika są doceniane! Wink

To zdjęcie działówek powyżej nie jest moje - nie bardzo rozumiem co kolega "kabak" chciał na nim pokazać w kontekście rozmowy o papie i folii na izolacje...

EDIT: już rozumiem!
Bloczki na działówkach są bardzo wysokie!
Wymiar 40x60 cm!
Ale to super wygląda! Big Grin
Szkoda, że nie znałem tego materiału. Na pewno bym go rozważył z uwagi na zdecydowanie mniejszy nakład pracy.
Stron: 1 2 3 4