Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Błonie - Zachodnio Warszawski
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam,

Po kilku miesiącach w końcu znalazłem chwilę i zdecydowałem się na utworzenie tego dziennika budowy. Około półtora roku temu natrafiłem na yt na kanał Łukasza, śledziłem na bieżąco budowę domu i wtedy zdecydowałem się że sam wybuduje dom. W kwietniu 2017 zakupiłem działkę w Błoniu pod Warszawą (około 100zł za m2). Na projekt domza150tysiecy zdecydowałem się dopiero na przełomie 2017/2018 wcześniej chciałem coś z poddaszem użytkowym gdyż wydawało mi się że wyjdzie to taniej. Ostatecznie do projektu Łukasza przekonał mnie fakt iż filmy z całej budowy są dostępne a ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z budową. 

Założenia wejściowe:
- budowa systemem gospodarczym - Ja + Szwagier + Brat (tylko z doskoku gdy było to niezbędne)
- budowa po godzinach i w weekendy (jako iż na co dzień pracuję budowe będziemy realizować po godzinach, w weekendy, w dni mojego urlopu i w święta) 
- zarówno ja jak i szwagier nie mamy doświadczenia w budowie SSO, opieramy się jedynie na filmach Łukasza
- pierwotny plan miał kończyć nasz udział w SSO na wieńcu, niestety bądź stety robimy całość sami na co nie mieliśmy wpływu. 
- korzystamy z własnych narzędzi które miałem już przed budową : wiertarka z udarem makita, wyrzynarka B&D, piła tarczowa Biedronka, szlifierka kątowa - Einhell. Kupione na potrzeby budowy: zestaw makita - wkrętarka + udar 14,4V, piła tarczowa akumulatorowa Graphite 18V, Piła spalinowa - Castoroma, Betoniarka - BrikoMan. Narzędzia z wypożyczalni : wibrator, giętarka do blachy, skoczek, niwelator .
- materiały kupowałem w większości lokalnych składów
- projekt został przerobiony w zakresie możliwym (zmiana położenia okien, pomieszczeń, i kominów) 



Timeline: 

- zakup działki -kwiecień 2017
- pozwolenie na wycinkę + wycinka - wrzesień 2017
- warunki zabudowy - październik 2017
- zakup projektu grudzień 2017
- pozwolenie na budowę - kwiecień 2018
- rozpoczęcie budowy - kwiecień 2018
- stan 0 - 14 maja 2018
- zakończenie murowania ścian zew - czerwiec 18
- wylewanie wieńca - 2 lipca
- zakończenie montażu wiązarów - 12 sierpnia
- wstawienie okien i drzwi wewnętrznych - 16 sierpnia 
- zakończenie foliowania i łacenia dachu - 20 sierpnia


obecnie jestem na etapie montażu pokrycia dachu (rynny, blachodachówka) w ciągu dnia po zmroku zajmuję się murowaniem ścianan wew oraz kominami.


Projekt po zmianach zaprojektowany w programie do modelowania 3d SolidWorks - autor - Ja.

[attachment=3813]

i w PDF
[attachment=3798]

Dzień 0 - przed rozpoczęciem budowy :
kilka zdjęć z czyszczenia działki, budowania szopki 
[attachment=3799]
[attachment=3800]
[attachment=3801]
[attachment=3802]

Dzień 1 - po czyszczeniu działki, i odbudowie szopki na podstawie metalowego szkieletu

[attachment=3803]
[attachment=3804]
[attachment=3805]
[attachment=3806]
[attachment=3807]
[attachment=3808]


Dzień 2 - zdejmowanie humusa i szalowanie ław

[attachment=3809]
[attachment=3810]
[attachment=3811]
[attachment=3812]

Podczas kopania fundamentów okazało się że woda gruntowa jest na poziomie około -0,9m, zapadła decyzja że lejemy równo z 0,9m i podnośnimy grunt o 0,2m. Jak się później okazało była awaria zbieracza na końcu ulicy i po jego naprawie poziom spadł o jakieś 0,5m i obecnie jest na poziomie około -1,4m. Niemniej jednak fundamenty na tą chwilę są  na poziomie -0,9 grunt zostanie podniesiony o 0,2 tak aby dno ławy było na -1,1m. Humusu było na tyle dużo że musieliśmy częściowo szalować ławy w pełni - w tych miejscach dużo betonu nam się wylało i szalunki się rozeszły przez co później zabrakło betonu na stopy. 

W obecnej chwili jesteśmy na etapie montaż pokrycia dachowego więc budowa raczej dobiegnie do końca stąd ostateczna decyzja o założeniu dziennika. Aktualizację będę robił co kilka dni. Co najmniej 3 razy w tygodniu do czasu nadrobienia zaległości czyli do chwili gdy będę relacjonował wydarzenia na bieżąco. 

Pozdrawiam !
Witamy na forum!

Fajnie, że zdecydowałeś się na budowę samodzielnie i założenie dziennika Smile

Widzę, że przygotowania do budowy sporo trwały, ale prace idą bardzo sprawnie!

Zaczęliśmy w podobnym czasie i teraz jestesmy na podobnym etapie (ja mam dach, aktualnie muruję działówki, na okna poczekam do października...).

Będę zaglądał do Ciebie i trzymał kciuki! Smile
to pomieszczenie 222 na 257 to do czego będzie? taki rozmiar kuchni wystarczy? bo troche mała wygłąda
Artur pomieszczenie o które pytasz to łazienka + wc. Kuchnia jest otwarta na salon wiec nie wydaje się mała mam działówki już na wysokość 10 bloczków więc jest już pogląd. Żona chce jakąś wyspę w kuchni dać ale ja jeszcze tego nie widzę.
Witam
Rozumiem że z kuchni wchodzi sie do kotłowni? i to w kotłowni to nie okno tylko drzwi na zewnątrz? albo okno bo masz gaz czy pc?
Nie masz dodatkowej łazienki ani spiżarni a jeden z pokoi jest z wejściem bezpośrednio z salonu ale za to masz aż 4 pokoje i większy salon. Coś za coś.
Ja w tym układzie dzieciaki dał bym po prawo i lewo żeby rozdzielał je korytarz he chociaż pewnie była by wojna że jedno ma większy pokój. Dalej biurowy żeby rozdzielał dzieci od sypialni głównej do której wchodziłbym z salonu. Smile
Kotłownia to to pomieszczenie w lewym dolnym rogu rysunku - wyjście z kuchni i wyjście na lewą stronę do przyszłego garażu od frontu jest okno w kotłowni 750x1500. Na tą chwile dzieciaki będą w pokojach po prawej +pokój pierwszy od wejścia to będzie biuro. Sypialnia po lewej będzie nasza (moja i żony). Kombinuje aby w tej sypialni wrzucić jeszcze prysznic, wyciągnąłem tam kanalizę w razie co ale nie wiem jak to się zmieści na razie.

Upd !

Kilka fot z zalewania ław :

[attachment=3819]
[attachment=3820]
[attachment=3828]


Murowanie ścian fundamentowych 

Do murowania ścian zdecydowałem się nabyć betoniarkę za 500zł, po przeliczeniu wyszło mi że wypożyczenie się nie opłaca a betoniarka na budowie zawsze się przyda. Obecnie betoniarka urabia tylko małe ilości i pod odpowiednik kątem mieszania - zakładam ze są to jej ostatni dni aczkolwiek najważniejsze już urobiła Smile

Dodatkowo do urabiania zaprawy niezbędna jest woda, podjełem próby wykonania "studni w jeden dzień" niestety po kilku zmarnowanych godzinach ustąpiłem i poszedłem do sąsiada po wodę. Poniżej zdjęcie z tego co udało mi się utworzyć Smile

[attachment=3829]

Jak udało sie już zdobyć wodę mogłem rozpocząć murowanie narożników, z narożnikami pomagał mi szwagier, brat i kolega więc w jeden dzień udało się zrobić wszystkie narożniki. Resztę bloczków układałem już sam Sad Na murowanie w ten sposób zeszła mi cała majówka - miałem spory dystans do noszenia bloczków. Polecam wszystkim uszykować działkę przed dostawą materiałów i naciskać na kierowców żeby rozładunek był tam gdzie wam pasuje. 

[attachment=3830]
[attachment=3831]
[attachment=3832]
[attachment=3833]
[attachment=3834]

Jutro upd z hydroizolacji, ocieplenia fundamentów i zasypu.
pokój dziecka bezpośrednio przez drzwi do salonu nie będzie problemem? głośne imprezy ...  itd?
mi też się wydaje mały komfort użytkowania takiego rozmieszczenia tym bardziej jak umeblować salon tak żeby zostawić ciąg komunikacyjny z kuchnią, tak się wydaje na pierwszy rzut oka ale pewnie mają jakiś plan i na to
Po jakim czasie kułeś otwór przy bednarce pod rurę kanalizacyjna?
Otwór pod kanalizę nie był w pełni kuty. Tzn zostawiłem otwór ale był zdecydowanie za niski. Ponacinałem bloczki tworzące dolną płaszczyznę otworu i odkułem jeszcze z dobre 10cm (na kilka razy nacinałem).

Co do rozstawu pomieszczeń to pewnie przeznaczenie sypialni wyjdzie w praniu, Głośnych imprez codziennie nie planujemy więc zawsze coś się wymyśli z dziećmi Smile. Obecnie mieszkamy w centrum warszawy w wynajentym mieszkaniu 2 pokojowym więc możemy mieć inne spojrzenie teraz a inaczej będzie jak już się wprowadzimy do domku Smile.

Jeżeli chodzi o umeblowanie w salonie i ciąg komunikacyjny to w salonie planujemy jedynie kanapę i stolik kawowy na wysokości kominka (między oknami). Oraz stój jadalniany na wysokości okien balkonowych. Salon jest szeroki na 3,8m i długi na ponad 8 metrów więc z szerokości zakładamy że zostanie te 1,8m na przejście.
Stron: 1 2 3 4 5