Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy - Pszczyna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Witam Was serdecznie,

Postanowiłem założyć swój dziennik budowy jako osobny temat w nie swoim dziale, ponieważ Łukasz niestety z braku czasu nie wchodzi chyba nawet na forum.

  1. Budowę zaczęliśmy 25 czerwca 2018 roku, wtedy też wjechała koparka na działkę.
  2. Na chwilę obecną jesteśmy na etapie ostatnich szlifów ścian nośnych, w przyszłym tygodniu szalujemy i zalewamy wieniec.
  3. Na drugą połowę września umówieni jesteśmy na montaż wiązarów z firmy Kasper - wycena na 19600 zł brutto z montażem i transportem (dach bez zmian)
  4. W listopadzie wchodzi elektryk i instalator. W 3 tygodnie mają zrobić całą elektrykę, podłogówkę, hydraulikę, ogrzewanie gazowe.
  5. Od grudnia wchodzi ekipa wykończeniowa, która przewiduje prace na 6 miesięcy.
  6. Planowany termin wprowadzenia się do domu to czerwiec/lipiec 2019 roku.
Aktualnie jesteśmy na etapie podpisywania umowy na okna z montażem - okna Team Balance na profilu Veka Softline 82 MD (pakiet 3-szybowy, profil 7-komorowy).
Wycena na 32 tysiące z roletami i montażem.


Z najważniejszych informacji:
- budujemy systemem całkowicie zleconym (jedna ekipa stan SSO, elektryk osobno, instalator osobno, wykończeniówka kolejna ekipa)
- zmiany w projekcie to przede wszystkim więcej słupów żelbetowych (po 2 na każdą ścianę) oraz powiększenie okien (w dwóch pokojach 200x150, w głównej sypialni okno tarasowe, w jadalni okno również tarasowe, w salonie poszerzone okno do 270 cm, w kuchni okno narożne, poszerzone drzwi wejściowe)
- kolejną zmianą wymuszoną przez ukształtowanie działki było podniesienie ściany fundamentowej do 7 bloczków
- rolety zewnętrzne będą podtynkowe, co oznacza obniżenie wieńca w otworach okiennych o 20 cm
- układ pomieszczeń, dach, wymiary budynku - wszystko to pozostało jak w projekcie

Co do kosztów to w fundamencie zamknęliśmy się w kwocie około 23 tysięcy za materiał, liczone z usługą koparki.
Jestem zadowolony z tej kwoty w szczególności, że absolutnie nigdzie nie porównywałem cen, bo po prostu nie mam na to czasu.
Cały materiał oprócz betonu był kupowany w jednej hurtowni, bez zapytań o ceny w innych hurtowniach.

Z góry uprzedzam, że nie podaję dokładnej lokalizacji budowy i nie ma możliwości oglądnięcia domu. Cenię sobie prywatność.

Jeśli są jakieś pytania to śmiało pytać Smile

Pozdrawiam

[attachment=3843][attachment=3844][attachment=3845][attachment=3846][attachment=3847]
Czy macie już zrobione przyłącze gazowe?
Po zamontowaniu podłogówki będziecie mieli możliwość ją uruchomić?

Pytam, bo mam wątpliwości ze swoją budową...
Gaz będę mieć dopiero w przyszłym roku.
Zastanawiam się, czy jest możliwość/sens robić podłogówkę tej jesieni, skoro nie będę mógł jej uruchomić ...
Uruchamiać nie musisz ja też mam podłogowkę zalana posadzka a gazu nie mam. Co prawda będę miał jeszcze w tym roku.
A wypadałoby najpierw zalać ją wodą, żeby sprawdzić szczelność?
I po teście układ osuszyć?
Kompresor, manometr i jechane Smile . Tak samo z wodą.
Michał, przyłącze gazowe mamy mieć zrobione do końca tego roku, więc pewnie mniej więcej zgra się to w czasie.
lesiopesio nie mów że wybierasz gaz jakoś sposób ogrzewania? Budować się na ślonsku i nie palić wunglem to mała profanacja xD
Nie toleruję syfu jaki powstaje wokół ogrzewania węglem. Cenię sobie za to czystość, komfort i bezobsługowe źródło ciepła.
Napisałeś 23 tys koszty za materiał za fundament. Możesz napisać w twoim rejonie ile dałes za robocizne za sam fundament do,, 0,, lub chociaż koszt robocizny za SSO bo właśnie szukam ekip i chciałbym mieć porównanie. Pozdrawiam
Ekipa bierze 40 tysięcy (brutto) za stan SSO, łącznie z wykończeniem kominów ponad dachem i rynnami. Uważam, że to dobra i uczciwa cena. Zebrałem kilka ofert przed podjęciem decyzji i z reguły były one dużo wyższe. Co do samej ekipy to jestem dotychczas bardzo zadowolony z ich pracy. Co prawda są małe opóźnienia i poślizgi w robotach, ale za to robią bardzo dokładnie i fachowo. Nie muszę ich pilnować. Na budowę jeżdżę raz-dwa razy w tygodniu. Kierownik budowy też jest bardzo zadowolony z ich pracy.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8