Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Zero budynku a stroma działka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam jesteśmy na etapie przepisania działki pod budowę domu. Problem jest taki ze działka leży przy drodze głównej i cześć działki jest na równi z drogą lecz reszta działki schodzi mocno ku dołowi gdyż na przeciwleglej stronie płynie rzeczka. Nie ma w pobliżu żadnej zabudowy więc nie wiem jak wyglądać będzie sytuacja z możliwością budowy tam domu. Aktualnie mieszkamy za granicą i zbieramy fundusze .najprawdopodobniej będzie to projekt Łukasza robiony samemu. Jakieś rady??nie chciałbym murowac z 10 bloczkòwWink
Witam ja też miałem działkę na której był duży spad. I zepchalem ok 2 m żeby wyrównać a potem kopalem pod ławę. A na końcu obsypalem fundamenty i wyrownalem działkę
A kiedy zamierzasz się budować? Jeśli za rok, dwa to może warto teraz zniwelować teren i niech się zleży.
Właśnie plan jest złożyć papiery o pozwolenie czyli załatwić papierologie i ruszyć 2020 wiosna ale wiadomo same papiery mogą zając odpowiednio czasu. Myślałem żeby ewentualnie nawieźć odpowiednio ziemi żeby to zrównać lecz spad jest spory po całości i pytanie ile to musi odstać aby bezpiecznie kopać pózniej pod ławy
ja miałem około metra od poziomu drogi . Wykopałem, 10 bloczków do gory, reszte obsypałem. Jak chcesz nawozić ziemie to musisz ją zagęszczać a to nie jest tani temat .
Hehe żeby to był metr to bym się nie martwił a obawiam się że może być więcej choć nie jest powiedziane że muszę podnosić cała powierzchnię działki tylko pytanie co jeśli w warunkach zabudowy będę miał budynek odsunięty od drogi na tyle ze wyjdzie akurat w tej niższej części?? Nie znam się totalnie na prawie budowlanym które teraz obowiązuje.
zobacz sobie foto
[img][Obrazek: 427840546_qeqnxhr.jpg][/img]
[Obrazek: qeqnxhr]

odległość ustalasz sobie sam , zazwyczaj jest to 15m od pasa drogowego. Wyznacz zero i zobaczysz jak jesteś zaniżony. U mnie ogolnie było ciężko przez działkę koszt zera wyniósł mnie 25,000zl
Czyli mogę sobie ustalić nawet narożnik działki który mi pasuje w tym wypadku miejsce najrowniejszse które akurat mi pasuje i od niego się bazować w ostateczności??
nie wiem jak w innych regionach Polski, ale u mnie ja decydowałem gdzie postawię dom. Trzeba tylko zachować odpowiednie wartości od granic i to wszystko
Jeżeli jest MPZP (miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego) to on może narzucać lokalizacje budynku.
Może wystąpić zapis np. o linii zabudowy nieprzekraczalnej (że dom nie może stać bliżej niż np. 5m od drogi) albo linii zabudowy obowiązującej (dom ma stać np. 5m od drogi - ani bliżej, ani dalej).
Mogą być dwie takie linie na jednej działce, co znacząco zmniejszy dowolność.

Jeżeli nie ma MPZP to występujesz do gminy/miasta o WZ (warunki zabudowy). Wtedy przy odrobinie dobrej woli jest szansa, że powiesz urzędnikowi na czym Ci zależy, a on się postara to uzasadnić w oparciu o istniejącą zabudowę w okolicy. Jeżeli w okolicy nie ma zabudowań, to powinno być jeszcze łatwiej.

Co do lokalizacji - Łukasz jako jeden z pierwszych filmików wyjaśniał sprawy związane z lokalizacją budynku na działce.
Stron: 1 2 3