Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Pianka Poliuretanowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy może ktoś z was przymierzał się już do ocieplenia poddasza pianka poliuretanową domu z projektu Łukasza ?  

Jeśli tak to jakie wam podali ceny, i powierzchnie.  W moim przypadku kąt to 25*, okap wystaje 90cm od wieńca.
Szukaj na forum jeden inwestor zdecydował się na piane, jak dobrze pamiętam koszt około 10,000zl
Wojtas a Ty chcesz ocieplać połać a nie strop?
emm ja od środka strychu chce ocieplić (czyli piana na membrane) Big Grin nie wiem jak to się zwie.

Klamka zapadła wiem ile wezmę i od kogo i jakiej firmy piana. (wyszlo 116,5 m2) + 22m2 kolanko

15cm na membrane i 10cm kolanko nad wiencem (1cm - 3zł netto 1m2) piana Crossin- przenikalność 0,37 i podobno producent daje te 25lat gwarancji ze przez te lata nic sie nie stanie. W porównaniu co do innych.

Następnie na podwieszany sufit na parterze pójdzie celuloza 30cm od strony strychu.  30cm - 30zł 1m2

Czyli wychodzi  -  6374,7zł   brutto  (8% VAT)  za piane Natomiast celuloza pójdzie latem jak będzie sufit podwieszany .
Nie szkoda siana aby dwie połacie tak bardzo ocieplać?
ale masz na myśli że piana ? czy w ogole żeby ocieplać
Wg mnie to bez sensu ocieplać dwie połacie. Najlepiej ocieplić strop. A jeśli nie chcesz żeby "mróz przechodził " na strych to myślę że 10 cm najtańszej wełny wystarczy. Też się cały czas zastanawiam nad piana ale jakoś nie mogę się przekonac
Tylko że ta najtańsza wełną nie zniwelujesz mostków termicznych ani dokładnie nie zaizolujesz. Mi zależy na tym żeby na strychu latem nie było sauny, a zimą .

Chce na strychu zamontować UPS więc zimno nie byłoby dobre dla akumulatorow. No i druga sprawa nigdy nie wiadomo czy nie zrobię sobie na strychu mini warsztatu Big Grin