Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: etap 8 - elewacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Od jakiegoś czasu dłubię przy elewacji. Najpierw domurowałem jedną warstwę bloczków nad wieńcem o grubości 12 cm i dokleiłem styropian 10cm, wszystko uszczelniłem pianką. Cała elewacja będzie zrobiona w systemie tytana. Przed gruntowaniem usunąłem nierówności i uzupełniłem ubytki. Ściany zagruntowałem multigruntem natryskowo co wpłynęło na mniejsze zużycie gruntu (no i czasowo szybciej). Zdecydowałem się na pianoklej, zrobiłem próbę – styropianu nie dało się oderwać. Na cokół dałem styropian grafitowy lambda 32 (a w miejscach gdzie są drzwi tarasowe, wejściowe i do kotłowni xps tam będą schody) o grubości 10cm wysokość cokołu -24cm. Następnie przyszła siatka  z klejem. Kolejnym krokiem był montaż listwy startowej oraz siatek zacieniających pod styropian grafitowy (grubość 20cm lambda 32). W zależności od dnia kleiłem od kilku do kilkunastu styropianów, na piance idzie to sprawnie i czysto tylko trzeba przez pierwsze 20 min przypilnować żeby pianka nie „wypchała” płyty. Następnie uzupełniłem szczeliny pianką, potem szlifowanie styropianu i kołkowanie po dwa kołki na płytę. Później „zatopiłem” narożniki, listwy okapnikowe oraz zazbroiłem naroża okien. W kolejnym etapie zatopiłem na całej ścianie siatkę (165). Będzie jeszcze druga warstwa kleju, tak samo zrobię pozostałe 3 ściany i na ten rok z elewacją to tyle. Na wiosnę na cokół przyjdzie tynk mozaikowy a na elewację prawdopodobnie tynk cienkowarstwowy. Kosztorys wrzucę później jak pozliczam wszystko.
Elewację dokończę na wiosnę (druga warstwa kleju, grunt, listwy przyokienne, parapety zewnętrzne, tynk, tynk mozaikowy na cokół i przy okazji na kominy). W tym roku zakończyłem na jednej warstwie kleju z siatką.
(01.04.2019, 09:58)puchi01 napisał(a): [ -> ]Będzie montowana jakaś sztukateria elewacyjna?

Nie
Ile wyszło paczek styropianu tego grafitu? 100?
140m²?
(03.04.2019, 18:08)tymin napisał(a): [ -> ]Ile wyszło paczek styropianu tego grafitu? 100?
140m²?

Nie pamiętam już ile teraz liczę Kafelki Smile w kosztorysie pewnie podałem  .... Pozdrawiam

sierzant

Radziu, ile czasu zeszło przy elewacji ?
Koło 15 dni roboczych z czego 4 dni całe (8h), reszta to po pracy (3-4h)
w sierpniu zaciągnięta 2 warstwa kleju plus zagruntowane pod kolor tynku. Tynk poczeka do kolejnej wiosny. w tym roku chciałbym podbitkę skończyć. Stelaż już zrobiłem, teraz elektryka pod oświetlenie.
Tynku jeszcze nie położyłem Smile ale podbitka zrobiona.

560 desek  Big Grin
Przy okapie opadającym do montażu podbitki dałeś jakieś listwy?

Domek ładnie się prezentuje w słonecznym dniu Smile
Stron: 1 2