Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dębnica Kaszubska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
No i wystartowaliśmy.(26.10.2018)

Już wyznaczone osie.[attachment=4217]
Ława przy drodze wychodzi dość wysoko. Czy to będzie potem wysoko zasypane od samej drogi żeby zachować strefę przemarzania?ile planujecie warstw bloczków?
(28.10.2018, 23:51)qwerty napisał(a): [ -> ]Ława przy drodze wychodzi dość wysoko. Czy to będzie potem wysoko zasypane od samej drogi żeby zachować strefę przemarzania?ile planujecie warstw bloczków?

5 warstw bloczków fundamentowych i zasypane do góry. na działce dom będzie stał wyżej . Względem ulicy a tylniego narożnika działki jest 2.70 cm różnicy. Zrobimy dwa poziomy na działce , ale to narazie w dalekiej przyszłości.
Szalunki
Sami robicie czy może przez firme?
Na pewno będę obserwował temat bo całkiem niedaleko się budujecie, ja z okolic Słupska Wink
Widząc "Łukaszowy" system szalowania to pewnie raczej robią samemu Smile Mało która firma chce się bawić w takie dokładne szalowanie, wolą na szybcika lać w grunt.
Sami budujemy z żoną. Mamy gdzie mieszkać a ten dom to nasza zachcianka , i trochę sposób na spędzanie czasu aktywnie a nie tylko piwko i tv(ha, ha, ha ).

Dobry sposób mocowania bednarki na łączniki skręcane a nie spawane. Elektrycy doradzili mi nałożenie wazeliny technicznej w b.dużej ilości a potem owinięcie wszystkiego folią (torba reklamowa dobrze się nadaje). Smile
Można znać koszt adaptacji, czy coś było zmieniane oraz skąd miałeś projektanta Smile
Dobrze to wygląda, byle tak dalej

Skąd bierzesz materiały?
Jestem z okolic i dobrze było by wiedzieć gdzie szukać
(26.11.2018, 15:55)InVictus napisał(a): [ -> ]Można znać koszt adaptacji, czy coś było zmieniane oraz skąd miałeś projektanta Smile
Mnie adaptacja wyniosła nieco więcej, bo zmieniałem dużo w projekcie, (3500zł), ale szczesze mogę polecić. (Bez zmian chciał 2700). Jak by co to mogę dać namiar .
Pozdrawiam
Stron: 1 2