Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: okolice Białegostoku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
No ładnie Smile. Też myślałem o dodaniu garażu do tego projektu i nie mogę się doczekać kiedy pokażesz nam efekt końcowy, jak to będzie wyglądało ;p
Pozdrawiam
Witam, również pochodzę z Podlasia Smile Mógłbyś podać przybliżony koszy budowy Twojego domu? Smile Bardzo Ciekawe rozmieszczenie pomieszczeń.
Pozdrawiam
(14.03.2019, 18:09)karoll20 napisał(a): [ -> ]Na ta chwile okolo 155

budujesz sam? czy zleciłeś komuś robotę? na jakim etapie jest inwestycja? prawie deweloperski?Smile bo widziałem na wcześniejszych zdjęciach ze stolarka okienna jest dach jest .
Fundamenty, sciany fundamentowe, wieniec dolny (dodatkowy) i scisny nosne wraz z wiecem gornym zlecone z powodu problemów zdrowotnych. Kolejne etapy robilem sam z okazjonalna pomocą 2 emerytów (ojciec i teść) Aktualnie dom przygotowany pod lanie posadzek oraz tynkowanie. Czekam na ekipe.
yhym czyli tak mniej więcej, jakby wszystko było zlecone, to około 200tys pod stan deweloperski podejrzewam, może trochę więcej to już ważna informacja dla mnie Smile dzięki wielkie
Gdybym budował sam dom, bez garażu to byłoby jakieś 35tyś mniej.
[attachment=5007]
[attachment=5006]
[attachment=5005]

Kolejny etap za mną. Izolacja pozioma, 15 cm styropiany grafitowego, folia i 8 pętli rurek podłogowych. Łącznie 760m. + Pętla do garażu, jakby w przyszłości była potrzeba aby dogrzewać garaż. Kolejna pętla na grzejnik łazienkowy. Woda zalana, nigdzie nie przeciekło Smile. Rurki długo nie poleżały bo już dziś ekipa zrobiła posadzkę. 7-7,5 cm więc stwierdzili że jest bardzo równo. W oczekiwaniu na tynkarzy niech posadzka odpoczywa Wink
Zwykle tynki robi się przed posadzką. Co przemówiło za taką kolejnością?
Jak będzie rozwiązana teraz sprawa dylatacji na posadzce?
Też robiłem wylewkę przed tynkami i nie żałuję. Tynki skończone w zeszłym tygodniu. Dylatacje można zrobić z pociętych paneli podłogowych i tynkarze dojeżdżają do samego dołu a panel później wyjmują. Dla mnie największy plus jest taki ze przed wszystkimi instalacjami na spokojnie zrobiłem izolacje dysp. plus papa zgrzewana po całości a dopiero potem wod/kan/podłogówka. Podłogówka od razu zalana wylewką i nie ma że coś ktoś później rozwali. Prąd w całości w ścianach nic w podłodze (siłka, bruzdy w ścianach). Prąd robiłem sam.
Stron: 1 2 3 4