Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Pompy ciepła Rybnik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Też się zastanawiam nad grzaniem. Nie chcę węgla w żadnej postaci. Narazie skłaniam się w stronę kotła elektrycznego i fotowoltaiki. Kocioł to koszt 2000 a za resztę można postawić 6 może 7 kw instalację fotowoltaiczną do tego dwie taryfy
Kotłownia na kondensacie: 14 000,00 zł
 
Kotłownie możesz mieć na kondensacie za połowę tej ceny i to na całkiem rozsądnym sprzęcie.
(08.11.2018, 21:40)maciej87 napisał(a): [ -> ]Kotłownia na kondensacie: 14 000,00 zł
 
Kotłownie możesz mieć na kondensacie za połowę tej ceny i to na całkiem rozsądnym sprzęcie.

Jak to? Dostałem w sumie 1 wycenę póki co. Jak to za połowę ceny?
Ja też dostawałem wyceny i ponad 35 tys z podłogowa. Kocioł ok 4 tys zasobnik 800 zł plus dodatki i robocizna i mamy 7 tys. Możesz i kocioł za 15 tys wybrać tylko pytanie w czym on będzie lepszy
(08.11.2018, 20:27)Dawid2157 napisał(a): [ -> ]Też się zastanawiam nad grzaniem. Nie chcę węgla w żadnej postaci. Narazie skłaniam się w stronę kotła elektrycznego i fotowoltaiki. Kocioł to koszt 2000 a za resztę można postawić 6 może 7 kw instalację fotowoltaiczną do tego dwie taryfy

A jesteś pewny że te 7kw wystarczy żeby cały dom i CWU ogrzać prądem ?
Nie ma wystarczyć zapotrzebowanie na prąd to będzie jakieś 10k kwh rocznie z 7kw instalacji foto mamy około 7k kwh rocznie. Ma to zredukować rachunki za prąd kocioł elektryczny pewnie 12kw
A czy przy liczniku dwukierunkowym można posiadać też jednocześnie 2 taryfy ?
(rozumiem że liczysz 10kw zapotrzebowania razem z prądem i grzaniem prądem domu razem CWU ? już wszystko? )
A nie myślałeś o foliach grzewczych? Tu planujesz grzać prądem wodę którą dopiero będziesz ogrzewać mieszkanie. Może folia cieplna będzie bardziej oszczędna.
Do folii nikt mnie nie przekona co gdy będzie konieczność przejścia na inne grzanie przy foliach. A z kotłem zawsze jest alternatywa. Co do ilości paneli okaże się po pierwszym sezonie grzewczym sprawdzę najpierw realne zapotrzebowanie i dopiero będzie decyzja co i jak ale do tego daleko. Dopiero na wiosnę wiązary
Ja mam juz 2 sezon taka pompe powietrze woda i spisuje sie super . koszt pompy ( pompa inventorowa ) o mocy 10KW 1 fazowa 12 tys brutto + montaz ale montowalem sam osobiscie. Normalnie koszt robocizny ok 2 tys zl + klamoty .
A masz jakieś awaryjne źródło ciepła w przypadku awarii PC i długiej reakcji serwisu albo konieczności czekania na jakąś część np. w środku mroźnej zimy ?
Stron: 1 2 3