Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ściany nośne
#1
No i dalej coś się dzieje. Nareszcie widać gdzie się podziały pieniądze. Big Grin

.jpg   Ściany2.jpg (Rozmiar: 124.89 KB / Pobrań: 1,445)

.jpg   Ściany3.jpg (Rozmiar: 120.86 KB / Pobrań: 1,430)

.jpg   Ściany8.jpg (Rozmiar: 87.33 KB / Pobrań: 1,428)

.jpg   Ściany9.jpg (Rozmiar: 110.21 KB / Pobrań: 1,425)

.jpg   Ściany10.jpg (Rozmiar: 112.94 KB / Pobrań: 1,422)
Odpowiedz
#2
Elegancko Smile Z jakiego typu pustaka budujesz? Chodzi mi o typ. Słyszałem że 600 jest nie do dostania, ale jeszcze się nie rozglądałem za pustakami więc nie wiem czy to prawda.
Odpowiedz
#3
(25.05.2018, 08:40)raxon napisał(a): Elegancko Smile Z jakiego typu pustaka budujesz? Chodzi mi o typ. Słyszałem że 600 jest nie do dostania, ale jeszcze się nie rozglądałem za pustakami więc nie wiem czy to prawda.

Nie mogę znaleźć zdjęcia faktury (buduję korespondencyjnie Big Grin ), ale ma to być 600.
Ja co prawda płaciłem w zeszłym roku za bloczki, ale o problemach z dostępnością to tylko na forum czytałem, natomiast w rzeczywistości nie zauważyłem jakiegokolwiek problemu z dostaniem czegokolwiek w chwili obecnej. Mam wrażenie, że temat jest sztucznie pompowany, żeby usprawiedliwić bezzasadne podwyżki cen materiałów, ale to tylko moje zdanie
Odpowiedz
#4
Czy to nadproża "heluz"?
Odpowiedz
#5
(26.05.2018, 14:20)radzio napisał(a): Czy to nadproża "heluz"?

Nie mam na fakturze firmy, ale to na pewno nie Heluz.
Te były połowę tańsze.
Odpowiedz


#6
Ściany nośne skończone, wieniec zalany i przyszedł czas na wiązary i działówki.
Gdyby ktoś nie miał możliwości montażu wiązarów dźwigiem z jakiegoś powodu, to może podejrzeć patent jak to zrobić widlakiem teleskopowym. 6m.b. profilu 100x100x4 świetnie przedłużyło wysięg i umożliwiło montaż. Big Grin

Przy okazji zapytam budujących, którzy mają już pokrycie dachowe: Ile was wyniosło KOMPLETNE pokrycie dachowe?
Huh


Załączone pliki Miniatury
                       

.jpg   36492395_627779284265404_166571330093711360_n.jpg (Rozmiar: 72.63 KB / Pobrań: 790)
Odpowiedz
#7
16,700 zł . Roben Monza plus , łaty, kontrłaty, membrana, każdy gwożdzik , wkręt, blacha itd wszystko VAT 8%
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#8
Z jakiej firmy wiązary? Edycja- znalazłem już w drugim temacie, że SAWE

Jak współpraca z nimi, wszystko ok, to już kolejny domza150 który wykonali więc w zasadzie wiedzą spokojnie o co chodzi?
Odpowiedz
#9
(08.07.2018, 14:42)retronora napisał(a): Z jakiej firmy wiązary? Edycja- znalazłem już w drugim temacie, że SAWE

Jak współpraca z nimi, wszystko ok, to już kolejny domza150 który wykonali więc w zasadzie wiedzą spokojnie o co chodzi?

Nie mam zastrzeżeń do ich pracy. Przez chwilę chłopaki mieli wątpliwości czy aby na pewno tym widlakiem się to uda podać, ale wyżej wymieniony patent zdał egzamin. Wink
Odpowiedz
#10
(08.07.2018, 06:50)maciej87 napisał(a): 16,700 zł . Roben Monza plus , łaty, kontrłaty, membrana, każdy gwożdzik , wkręt, blacha itd wszystko VAT 8%

No to ja mam wycenę na 30tyś.zł za kompletne pokrycie, tj:łaty, kontrłaty, deska czołowa, membrana, rynny stalowe Galeco, dachówka Braas rubin 13 itd.itp.
Robocizna dodatkowe 10tyś.zł.
Dom jest co prawda powiększony o 1,4 m, ale cena trochę mnie przygasiła. Kompletny dach z konstrukcją kosztowałby w takim układzie ponad 65tyś.zł, a to dość sporo.
Mamy również wycenę na dachówkę Roben piemont na kwotę 19tyś.zł (bez łat, kontrłat i deski czołowej)
Teraz moje pytania:
Czy warto płacić tyle więcej za dachówkę Braas'a?
Odradzają mi Roben'a, ale czy to faktycznie zła dachówka? Coś jest nie tak z jej wykonaniem?
Czy cena 10tyś.zł za robociznę jest ok? (fachowiec cieszy się naprawdę dobrą opinią)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu