Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ściany działowe - sucha zabudowa Gkb czy tradycyjne murowane?
#11
Witam,
Ja osobiście skłaniam się ku murowanym ścianą.
Mam aktualnie w mieszkaniu płyty KG w przedpokoju, a w pokojach ściany z gładzią, i w mej ocenie KG nie jest dobrym rozwiązaniem...
Dzieci przeszorowały i płyta się ukruszyła.
Jak dla mnie dobre rozwiązanie na sufit, bo tam dziecko teoretycznie ma szans dotknięcia (ale uwaga, czynnik dziecięcy jest NIEPRZEWIDYWALNY)
Odpowiedz
#12
A co myślicie o przyklejaniu KG na placki zamiast tynkowania?
Odpowiedz
#13
Teraz można kleić płyty GK na panki montażowe przeznaczone do tego celu.
Ciekawe rozwiązanie ale nie na każdej ścianie się sprawdzi (musi być naprawdę równa).
Pozdrawiam
Tomasz
Odpowiedz
#14
(26.02.2017, 08:13)danmaz napisał(a): A co myślicie o przyklejaniu KG na placki zamiast tynkowania?

Jak ściana jest równa, to nawet nie trzeba na placki tylko na masę nałożoną pacą zębatą. Ale to muszą być naprawdę duże zęby (kilkanaście milimetrów).
Odpowiedz
#15
Czy stawianie ścian z płyt GK trzeba zaplanować już przy adaptacji projektu?

Mam na myśli, np. potrzebę dołożenia dodatkowych słupów żelbetowych
Odpowiedz


#16
(14.08.2018, 09:07)klwsz napisał(a): Czy stawianie ścian z płyt GK trzeba zaplanować już przy adaptacji projektu?

Mam na myśli, np. potrzebę dołożenia dodatkowych słupów żelbetowych
A o co dokładanie słupów żelbetowych?
W tym projekcie tylko ściany zewnętrzne są nośne. Pozostałe ściany możesz stawiać dowolnie. 
A na etapie projektu warto już wszystko rozplanować, bo wiąże się to umiejscowieniem wod-kan.
Odpowiedz
#17
Chodzi mi o to, że słupy żelbetowe w projekcie umieszczono na tej ścianie nośnej, która nie jest podparta żadną działówką. Jeśli działówki murowane zastąpimy zabudową GK, to zakładam, że nośne ściany nie będą mieć żadnego podparcia - i stąd moje pytanie - czy w związku z tym, powinny pojawić się dodatkowe wzmocnienia.
Odpowiedz
#18
Sciany działowe nie mają nic wspólnego z konstrukcją nośną, i możesz je wykonać z czego ci się podoba.
Odpowiedz
#19
(14.08.2018, 17:45)lukas0685 napisał(a): Sciany działowe nie mają nic wspólnego z konstrukcją nośną, i możesz je wykonać z czego ci się podoba.

Nieprwdą jest jakoby.Przestudiuj dokładnie projekt i zaczerpnij wiedzy z sieci a poznasz prawdy świadectwo.Ściany działowe usztywniają konstrukcję,powinny być przemurowane z nośnymi lub zakotwione za pomocą łączników metalowych lub prętów.Jeśli chcesz działówki z gkb to trzpienie są wskazane.
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#20
Czerpanie wiedzy z sieci nie jest zawsze pomocne. Napisz w jaki sposób usztywniają te ściany konstrukcje, bo jestem ciekaw.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu