Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wody gruntowe
#1
Na działce na głębokości ok 1-1,2 m jest poziom wód gruntowych, jest to problem przy budowie tego domu?
Odpowiedz
#2
(19.02.2019, 23:47)markrk napisał(a):  jest to problem przy budowie tego domu?

Wybór projektu nie ma tu znaczenia.
Problem taki sam - niezależnie od projektu.

Poczytaj w internecie na ten temat.
I od razu na temat płyty fundamentowej Wink
Odpowiedz
#3
Jestem po badaniach geologicznych i największym problemem nie jest woda gruntowa a  warstwa nośna, i tak w jednym miejscu jest na głębokości 1.10 metra a 10 metrów dalej 2.20 metra.
Ogólnie warunki gruntowe złożone....pewnie trzeba by było zrobić dokładniejsze badania gruntu.
Rozmawiałem orientacyjne z firmą co wykonuje palowanie, wykonanie mikropalów średnicy ok 30 cm pod tym projektem w maksmymalnym rozmiarze czyli ok 40 pali to kwota 40 tyś zł plus płyta fundamentowa.
Taka rada dla wszystkich, przed zakupem działki robić badania geologiczne-to że obok stoją domy tak jak u mnie nic nie oznacza.
Odpowiedz
#4
Pytanie czy firma którą pytałeś zapytała Cie co będziesz stawiał. Akurat nasz dom jest bardzo lekki pod kątem obciążenia. U Mnie było też nieciekawie. Była wymiana gruntu z zagęszczeniem  na poziomie 50 cm i wylana płyta fundamentowa.
Odpowiedz
#5
Dokładnie nie wskazywałem projektu, tylko podstawowe informacje-wymiary....
Widząc jak wpada wiertło od pierwszego do drugiego metra tak skokami pod wpływem nacisku tylko rąk geologa byłem w szoku, możliwe że to tylko w tym miejscu tak jest.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu