Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tynki posadzki
#1
Witam. Przyszedł czas na tynki i mam parę pytań na temat otynkowania skrzynki rolety nadstawnej jak to zrobić żeby nie pękało? Za tynki chce się zabrać sam. Chcę spróbować tynk knaufa diamant bo lekki wydaje mi się miekki. Powiedzcie jak mieliście zrobione u siebie z tymi skrzynkami. Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
wklej siatkę zaciągnij klejem i zatynkuj
Odpowiedz
#3
Też o tym myślałem czyli zwykła siatka elewacyjna plus klej do siatki? Czy jakiś specjalny klej? Słyszałem że wklejają najcieńszą płytę rigips z zakładami na ścianę i na to tynkują.
Odpowiedz
#4
ja wklejam styrodur bo mam miejsce na to dam siatkę, i tynkarze zrobią tynki. Jaki jest sens wklejanie płyty na ścianę? Klej normalny do zatapiania siatki. Ewnetualnie można dać gips do łączeń płyt na około np(vario) i do tego taśma papierowa zamiast siatki
Odpowiedz
#5
Ok to dam siatke z klejem i na to tynk :-) dzięki
Odpowiedz


#6
Tynki będziesz robił ręcznie? Czy masz dostęp do maszyny?
Odpowiedz
#7
Tak będą robione ręcznie  Smile
Odpowiedz
#8
Ja robiłem też ręcznie ale goldbandem ostatecznie. Wcześniej miałem typowy maszynowy i zdecydowanie łatwiej mi się pracowało na gold... Dobrze ze nie kupiłem od razu całej palety tylko 8 czy 10 worków na próbę...
Odpowiedz
#9
A jakim maszynowym robiłeś? I jak z twardością goldbanda? Lepiej się robiło goldbandem ze względu na czas obróbki?
Odpowiedz
#10
(03.03.2019, 09:04)Kiczka16 napisał(a): A jakim maszynowym robiłeś? I jak z twardością goldbanda? Lepiej się robiło goldbandem ze względu na czas obróbki?

dolina nidy beta maszynowy. Goldband dobrze się rozrabiał i w obrabianiu był dla mnie łatwiejszy.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu