Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Całkowity koszt.
#31
Cześć....planuję budowe na marzec 2020 mam firme ktora za SSZ razem z montażem okien i drzwi wezmie 45 tys....stan pod klucz z materiałami sredniej jakosci ok 320 tys....podejrzewam ze ta cena sie zmieni ale tak naprawdę wszystko zależy od tego czy masz czas na szukanie materiałów bo naprawdę mozna duzo zaoszczędzić.....niestety materiały sa bardzo drogie a nie wspomnę już o robociznie
Odpowiedz
#32
.......wyrobię się w 300 tys zł zlecając dla firm ?.....
Z czym się wyrobisz ? (deweloperka,pod klucz, zamieszkanie) sprecyzuj

......stan pod klucz z materiałami średniej jakości ok 320 tys....
Zlecając wszystko, bez szans.

.......bo naprawdę można dużo zaoszczędzić.....
Nie można, trzeba bo 400 będzie mało.
Odpowiedz
#33
Zauważyłem że w każdym poscie podważasz kazde zdanie.....w któryms poscie napisałem ze nie kazdy tak jak ty potrzebuje budowac inteligentna twierdze, niektórym wystarczy miejsce w którym cala rodzina będzie szczesliwa.....320 tys jest to cena od firmy ktora niedawno skończyła dom parterowy o powierzchni użytkowej 98m2 bez poddasza uzytkowego, tak jak pisałem trzeba siedzieć w necie i szukac materiałów kazdego dnia.....mam świadomość ze w następnym roku ta cena ulegnie zmianie ze względu na rosnace ceny materiałów i robocizny chyba ze przyjdzie wyczekiwany kryzys.
Odpowiedz
#34
Jeżeli firma postawi Ci taki dom za 320 tys do zamieszkania ( bez mebli ) to licz że robocizna tejże firmy będzie na pewno ponad 100 tyś .
Co do kryzysu , jechałem samochodem i w radio ekonomiści w Krynicy wypowiadali się na temat Polskiej gospodarki która słabnie , ma nieznacznie wzrosnąć bezrobocie .
I coś jest na rzeczy bo złotówka traci do wszystkich innych walut ( dolar , euro , funt , frank ) , a jakby było tak super to chyba powinno być na odwrót .
Odpowiedz
#35
(04.09.2019, 13:02)ronin napisał(a): Jeżeli firma postawi Ci taki dom za 320 tys do zamieszkania ( bez mebli ) to licz że robocizna tejże firmy będzie na pewno ponad 100 tyś .
Co do kryzysu , jechałem samochodem i w radio ekonomiści w Krynicy wypowiadali się na temat Polskiej gospodarki która słabnie , ma nieznacznie wzrosnąć bezrobocie .
I coś jest na rzeczy bo złotówka traci do wszystkich innych walut ( dolar , euro , funt , frank ) , a jakby było tak super to chyba powinno być na odwrót .
Jezeli mi sie uda to podesle zdjęcia domu parterowki z garażem, nie wiem jaka powierzchnia użytkowa natomiast wiem ze zamkneli sie w kwocie 450tys z kompletnym wyposażeniem....do zrobiania pozostalo wykończenie ogrodu i elewacji(styropian i siatka juz zrobione) budowe zakonczyli w czerwcu tego roku...calosc system zlecony
Odpowiedz


#36
Chodzi mi o dom pod klucz, nie jestem aż tak wybredny i mam czas na szukanie materiałów.o i ułożyć panele i pomalować mieszkanie też dam radę sam. Planuję zacząć właśnie w marcu 2020 roku bo narazie załatwiam pozwolenia itp i dlatego chcialem się zorientować jak na dzień dzisiejszy to wygląda.
Odpowiedz
#37
....Zauważyłem że w każdym poście podważasz każde zdanie.....
Emilu ,niczego nie podważam. jest to moje zdanie i koniec. Wiem w jakich bólach
i ilości pracy (oprócz surówki, wszystko sam) powstał mój dom i ile kosztował.
Moje fanaberie "inteligentna twierdza" to temat pomijalny finansowo. Więcej pracy
niż kosztów.
Temat kosztów budowy domu jest dla wszystkich najważniejszy.
Pisząc że za 320 tyś da się wybudować dom pod klucz, dajesz wielu
kolegom nadzieję. Czy da się ? Tak i nie. Jeżeli będą materiały z "twardej" średniej półki
i 100% zleconej pracy, moje zdanie brzmi nie. I tu nie pomogą żadne "okazje"
(ile kupisz taniej ? 10-30%) Rozpoczynając budowę na początku 2018 zakładałem budżet
350 tys. na gotowo (kostka, ogrodzenie, meble). Gros materiałów zakupiłem okazyjnie na początku budowy jeszcze przed
podwyżkami. I być może starczy.Ale jakim kosztem ?. Ponad rok pracy po 12 godzin dziennie.
I wariant drugi: tanie materiały,nie żadna średnia półka, tania stolarka, blachodachówka,farby itd.
Tak w tym wariancie da się wybudować taki dom za takie pieniądze. Tylko odpowiedz sobie na pytanie:
czy twoja "cala rodzina będzie szczęśliwa". Mówicie idzie kryzys, będzie taniej. Materiały nie potanieją,
może trochę robocizna.Nie jest to najszczęśliwszy czas na rozpoczynanie budowy.

Może Michał.G niech się wypowie. On już mieszka.Mamy identyczne domy.Zaczynaliśmy w tym samym czasie.
Budował sam do wieńca,układał wełnę, wspominał coś o kwocie 320 tyś.(z meblami) Nie ma jeszcze elewacji.
Michał da się, tu i teraz ?
Pod klucz zlecając 100% ?
Odpowiedz
#38
Czytając watek są tu pewne dość poważne nieścisłości , jedna osobo pisze że że ktoś wybudował parterówkę
z garażem za 450 tyś i to systemem zleconym ( z wyposażeniem ) , natomiast inni twierdzą że dom z projektu Łukasza trzeba liczyć ok 400 tyś .

Niedaleko mnie jest dom nowo wybudowany - garaż w bryle domu , użytkowe poddasze , wstawione okna drzwi wejściowe i drzwi do garażu , tynki wykonane , instalacja elektryczna , wszystkie media , lany strop , filar na zewnątrz działka 10 arów wjazd z drogi asfaltowej cena 299tyś pewnie jeszcze do utargowania , całość budowała firma , dom z ceramiki .
Odpowiedz
#39
da sie. przeciez to projekt za 150 tys.
Odpowiedz
#40
(05.09.2019, 09:23)ronin napisał(a): Czytając watek są tu pewne dość poważne nieścisłości , jedna osobo pisze że że ktoś wybudował parterówkę
z garażem za 450 tyś i to systemem zleconym ( z wyposażeniem ) , natomiast inni twierdzą że dom z projektu Łukasza trzeba liczyć ok 400 tyś .

Niedaleko mnie jest dom nowo wybudowany - garaż w bryle domu , użytkowe poddasze , wstawione okna drzwi wejściowe i drzwi do garażu , tynki wykonane , instalacja elektryczna , wszystkie media , lany strop , filar na zewnątrz działka 10 arów wjazd z drogi asfaltowej cena 299tyś pewnie jeszcze do utargowania , całość budowała firma , dom z ceramiki .

Czyli stan deweloperski gotowy.....i wtej cenie mamy juz dzialke....no ale jak niektórzy twierdza nie da sie
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu