Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozplanowanie pomieszczeń.
(23.05.2019, 15:36)Dobromir napisał(a): Tych kominów (wentylacyjnych) i tak musisz mieć więcej - łazienka, WC etc.

Rekuperacja będzie Smile
Odpowiedz
A jeśli nie ma rekuperacji to jak to jest z wentylacją ? Powinna być taka ilość kominów by otwory wentylacyjne były w każdym pomieszczeniu ?
Odpowiedz
Witam, a oto nasz pomysl na ten dom, wiemy z żona ze pokoje sa małe, ale dzieciom wiele nie ppotrzeba, ogrzewanie gaz+kominek z płaszczem, c o tym sądzicie?


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
....ogrzewanie gaz+kominek z płaszczem
Ogrzewanie gaz+kominek bez płaszcza.
Po co ta kotłownia po prawej na dole skoro
będzie gaz?
Rozumiem że potrzebujecie 4 pokoi.
Jednak mając taki dom odradzam, będzie
strasznie ciasno.Chyba że poszerzycie/wydłużycie go o 1.5m
Odpowiedz
Witam,

jesteśmy jeszcze daleko przed budową (właśnie szukamy odpowiedniej działki). Ale mamy nadzieję, że znajdziemy miejsce, w którym zbudujemy systemem gospodarczym Nasz Dom.... przy czym skorzystamy z projektu i wiedzy Pana Łukasza.
W załączeniu nasza wizja rozkładu pomieszczeń, odpowiadająca naszym potrzebom. Co powiecie o takim układzie? Jakie błędy widzicie? Może coś doradzicie?
Ogrzewanie gazowe lub Pompa ciepła (zależy czy będzie gaz przy działce). Kominek palony okazjonalnie.

Pozdrawiam forumowiczów i moderatorów.


Załączone pliki Miniatury
   
życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój ... mądrych ludzi wokół Big Grin

Odpowiedz


Ładne gniazdeczko, z prywatną łazienką.  Big Grin
A tak poważnie:
-nie widzę miejsca na multimedia w salonie (tv itd.  chyba ze nie potrzebujecie)
-klasycznie brak oddzielenia strefy dziennej i nocnej (standard)
-180 cm korytarza ? na tym mig wyląduje !!!!
-kuchnia od strony wejścia (ja bym tak zrobił)
-kotłownia po przeciwnej stronie domu (strasznie nie podobają mi się te wystające kominy)
Ale to wszystko pierdy. To wam mam się podobać.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź!
- Jeśli chodzi o multimedia, to przy tym ustawieniu mebli pozostaje nam tylko ściana z kominkiem. Wydaje nam się, że na tyle co korzystamy z TV będzie ok. Ważniejsze będzie rozstawienie kolumn Smile
- Z klasycznego oddzielenia strefy dziennej od nocnej świadomie zrezygnowaliśmy, na rzecz gniazdka z prywatną łazienką Smile. Mamy dwie córki... już powoli zaczynają się kolejki... prawdopodobnie łazienka przy sypialni uratuje nam kiedyś życie Smile.
- korytarz faktycznie jest szeroki... nadal nad tym myślę... jak go zwęzić i nie zrezygnować z żadnej szafy. Ale pewnie nasz pies będzie go okupował, także będzie ciaśniej Smile.
- Do kuchni jest dość prosta droga, a pierwsze zakupy można wrzucić do spiżarni przy wejściu Smile.
- no i kominy... to jest nasz bardzo słaby punkt... do gazu można dać przez ścianę (przy odpowiednim kotle), ale co z wentylacją?
Musimy poszerzyć wiedzę z dziedziny wentylacji, rekuperacji, kominów itp. Może jakieś podpowiedzi, co jest najlepsze dla tak małego domu?
życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój ... mądrych ludzi wokół Big Grin

Odpowiedz
Wstawiam prawie ostateczną wersję pomieszczeń, chyba, że jakieś sugestie  Smile
Z takich głównych zmian:
  • poszerzenie/wydłużenie choć dla mnie to poszerzenie bryły stojąc przed wejściem poszerzenie, ja przynajmniej tak rozumiem tzn. ściana która ma teraz 12,54 będzie miała 13,24 m tj. o 70 cm więcej
  • uzyskanie w ten sposób garderoby w sypialni z dwoma wejściami
  • powiększenie pokoju stycznego z sypialnią
  • powiększenie kotłownio-pralni
  • przesunięcie ścianki łączącej kuchnię z dużą łazienką co daje możliwość uzyskania wnęki na zabudowę kuchenną zlicowaną ze ścianą w kuchni co optycznie i fizycznie powiększy kuchnię
  • zmniejszenie dużej łazienki docelowo (wanna, wc, 2 umywalki)
  • powiększenie małego wc kosztem rezygnacji ze spiżarni, docelowo w małej łazience (prysznic, wc, 1 umywalka)
generalnie najbardziej w gotowym projekcie brakuje mi garderoby przy sypialni oraz uważam i z doświadczenia dla mnie idealnie jeśli mamy możliwość korzystania z prysznica oraz wanny w dwóch oddzielnych pomieszczeniach i dodatkowo 3 umywalki pozwalają na np. poranne ogarnianie się jednocześnie 3 osób, to były moje główne oczekiwania, a stosunkowo niewielkim powiększeniem (70cm) udało się uzyskać dość sensowne rozwiązanie.

kombinowałem na różne sposoby, ale wg mojej opinii taki układ jest najbardziej rozsądny.

oczywiście chętnie poznam jakieś sugestie oraz podpowiedzi ewentualnych zmian.  Big Grin


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
Proszę o opinie oraz jednocześnie podsuwam taki pomysł rozmieszczenia pomieszczeń , jedna opcja do przemyślenia czy nie zrezygnować z wnęki w pokoju nr 3 względem powiększenia łazienki.

najważniejsze : dom poszerzony o 70 cm na etapie adaptacji projektu

zapraszam do komentowania


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
Mnie się generalnie podoba.
Jak chcesz żebym się czepiał to:
-mała i ciemna główna łazienka
- za duża kotłownia (mam 3m2 i miejsca zostało dużo, a tam mam wszystkie instalacje łącznie z zmiękczaczem,rekuperatorem, piecem z zasobnikiem 100l) doczytałem że będzie tam pralnia wiec ok.
-koszt tego okna balkonowego będzie bardzo duży
-dla mnie za wąska komunikacja w strefie pokoi
-wiem że się nie da, ale zamieniłbym wiatrołap z małą łazienką
Ale ciągle powtarzam: to tobie się ma podobać Smile 
Gdzie będziesz stawiał ? Po nicku wnioskuję że okolice Lublina
Będziemy sąsiadami.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości
  
Menu