Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 24 - Przepust dla rury doprowadzającej powietrze dla kominka 06.02.2017 Full HD
#1
Witam.
Dziś niestety temp oscylowała ok 0* i odpuściliśmy sobie malowanie drugiej warstwy "dysperbitu"
W między czasie wyskoczyliśmy na budowę "pod lasem" i rozszalowaliśmy słupa żelbetowego. Z uwagi na fakt, że lada chwila będą montowane wiązary. Jedna z belek będzie opierała się właśnie na słupie, którego szalunki były wyższe i uniemożliwiło by to montaż.
Po rozszalowaniu udaliśmy się na budowę w Myśliborzu i zabrałem się za wykonanie otworu w już istniejącej ścianie dla rury doprowadzającej powietrze do kominka. Wspominałem o tym wcześniej, że na etapie murowania bloczków o tym zapomniałem i w związku z tym trzeba było to teraz wykonać. Jeśli zostawiłbym otwór na etapie murowania odbyło by się bez dodatkowej pracy.

Miałem zaprezentować jak wykonać otwór przy użyciu otwornicy z koroną, lecz uznałem, że trochę się to mija z celem, gdyż mało kto taki sprzęt posiada i to była by tylko ciekawostka a nie przydatna informacja. Więc wykonałem otwór na piechotę, aby każdy kto stanie przed takim problemem będzie się mógł posiłkować tym materiałem, i wykonać te prace przy użyciu podstawowych narzędzi, które jednak mieć musi decydując się na budowę we własnym zakresie. Całość dokładnie pokazałem na filmie, a całość pracy nie zajęła więcej niż godzinę. Nie posiadając otwornicy i decydując się na wygodę należy się liczyć z kosztem ok 400-500zł za wypożyczenie. A tak przy odrobinie chęci nie kosztuje nas to nic.




[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_1.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_4.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_5.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_6.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_7.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_8.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_9.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_10.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_11.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_12.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_13.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_06_14.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Mam Pytanie w jakim celu jest wyprowadzona bednarka po zewnetrznej stronie fundamentu, która nie jest z niczym połaczona i przykryta styropianem?
Jaka grubość styropianu stosowałes?
Odpowiedz
#3
(08.02.2017, 08:10)cugi253 napisał(a): Mam Pytanie w jakim celu jest wyprowadzona bednarka po zewnetrznej stronie fundamentu, która nie jest z niczym połaczona i przykryta styropianem?
Jaka grubość styropianu stosowałes?
Bednarka pełni funkcje uziemienia i jest przyspawana do zrojenia w ławie
Odpowiedz
#4
Do instalacji odgromowej, jeśli inwestor będzie miał życzenie posiadać takową - dodatkowy koszt na tym etapie w porównaniu z późniejszym, znikomy.
Odpowiedz
#5
Tutaj jest styropian EPS 100mm
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#6
Jako uziemienie jest wyprowadzona wewnątrz domu do skrzynki przyłączeniowej to rozumiem, ale po co na zewnątrz skoro i tak Łukasz ja przykrył styropianem? Żeby podłączyć instalacje odgromowa trzeba by rozkopywać styropian.
Odpowiedz
#7
(08.02.2017, 17:10)cugi253 napisał(a): Jako uziemienie jest wyprowadzona wewnątrz domu  do skrzynki przyłączeniowej to rozumiem, ale po co na zewnątrz skoro i tak Łukasz ja przykrył styropianem? Żeby podłączyć instalacje odgromowa trzeba by rozkopywać styropian.

inwestor nie planuje odgromówki, gdyby się kiedyś zdecydował ma wyprowadzone bednarki w ścianie.
Odpowiedz
#8
Zastanówcie się, czy połączenie GSU z instalacją odgromową (bednarką przez zbrojenie) to dobre rozwiązanie. Jak trzaśnie piorun to ''wpuści'' się go do budynku na GSU.
Jeśli ktoś chce robić inst odgromową to niech da pręty pogrążane w gruncie.
Odpowiedz
#9
(08.02.2017, 20:35)admiralbar napisał(a): Zastanówcie się, czy połączenie GSU z instalacją odgromową (bednarką przez zbrojenie) to dobre rozwiązanie. Jak trzaśnie piorun to ''wpuści'' się go do budynku na GSU.
Jeśli ktoś chce robić inst odgromową to niech da pręty pogrążane w gruncie.

Zalecane jest aby połaczenia wyrównawcze, uziomy i uziemienia były połaczone ze soba. Po to jest właśnie GSU. Gdy dasz pręty przepięcie udarowe pioruna po rezystancji gruntu przejdzie do instalacji w pomieszczeniu. Tak samo jak gdy podlaczysz to do szyny uziemiającej. Wszystko powinno być podpięte pod uziom fundamentowy i tworzyć spójną siatkę uziemień. Każde urządzenie metalowe w domu powinno być podłaczone pod GSU. Bardzo dobrze zrobiona bednarka.

Super robota jeśli chodzi o Łukasza. W końcu ktoś buduje domek taki jaki potrzebuje a nie 250m^2 trudny do ogrzania, sprzątania i utrzymania, a dodatkowo kosmiczny jeśli chodzi o koszty budowy i wykończenia. Sam jestem na etapie czekania na pozwolenie na budowę i będę sie szykowal do budowy. Dzięki Twojej pracy Łukasz, będę wiedział na co zwrócić uwagę gdy będę budował sam. Dziękuję.
Gdybyście chcieli jakieś informację na temat instalacji elektrycznych to czekam na pytania.
Odpowiedz
#10
(13.02.2017, 18:17)kacor87 napisał(a):
(08.02.2017, 20:35)admiralbar napisał(a): Zastanówcie się, czy połączenie GSU z instalacją odgromową (bednarką przez zbrojenie) to dobre rozwiązanie. Jak trzaśnie piorun to ''wpuści'' się go do budynku na GSU.
Jeśli ktoś chce robić inst odgromową to niech da pręty pogrążane w gruncie.

Zalecane jest aby połaczenia wyrównawcze, uziomy i uziemienia były połaczone ze soba. Po to jest właśnie GSU. Gdy dasz pręty przepięcie udarowe pioruna po rezystancji gruntu przejdzie do instalacji w pomieszczeniu. Tak samo jak gdy podlaczysz to do szyny uziemiającej. Wszystko powinno być podpięte pod uziom fundamentowy i tworzyć spójną siatkę uziemień. Każde urządzenie metalowe w domu powinno być podłaczone pod GSU. Bardzo dobrze zrobiona bednarka.

Super robota jeśli chodzi o Łukasza. W końcu ktoś buduje domek taki jaki potrzebuje a nie 250m^2 trudny do ogrzania, sprzątania i utrzymania, a dodatkowo kosmiczny jeśli chodzi o koszty budowy i wykończenia. Sam jestem na etapie czekania na pozwolenie na budowę i będę sie szykowal do budowy. Dzięki Twojej pracy Łukasz, będę wiedział na co zwrócić uwagę gdy będę budował sam. Dziękuję.
Gdybyście chcieli jakieś informację na temat instalacji elektrycznych to czekam na pytania.
Czy posiadasz projekt ew. szkice itp. dotyczace polozenia elektryki w tym projekcie? Ostatecznie wiadomym jest, ze podłączenie wykona uprawniony elektryk ale samo poprowadzenie przewodow ich typow, gdzie jakie,  skad dokad je prowadzic?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu