Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiązary czy więźba
#21
......możęsz kolego mi wytłumaczyć dlaczego?
Są 2 podstawowe róznice:
-jakość i suchość drewna
-kształt konstrukcji i rozkładanie się obciążeń.
I tak wiązary drewno c24  suszone i impregnowane.
W fabryce sprasowane pod 30 tonową prasą.
Przywiezione i zamontowane w 8 godzin.
Powstał tak równy dach że dekarzom uśmiech
nie schodził z twarzy przy kładzeniu dachówki. Żadnych
podkładek równania,prosto jak stół. Do tego projekt
uwzględniający praktycznie wszystko, od prawidłowych
obciążeń aż po głupie gwoździe. Wszystko wykonane na jakimś
niemieckim systemie (na szybko nie pamiętam.) i oczywiście na płytkach miteka
Wiązary tak gładkie jak rama obrazu.Ale najważniejsze bezpieczne. I teraz druga strona więźba.
Zaznaczam że piszę o moim budynku gospodarczym.
Zbijana na budowie z drewna wątpliwej suchości co po latach zaczyna być widać.
Kantówki wysychając w niektórych miejscach popękały i zaczęły wichrować.
Na szczęście tam jest strop i tak bardzo z zewnątrz tego nie widać.Ale nie za bardzo
wyobrażam sobie montaż pod nimi sufitu gk. Na 100% już by popękał.

I ogólnie:
Nie wyobrażam sobie żeby cieśla mógł stworzyć  bezpieczne "ala wiązary" Bo i skąd
pan x posiadałby program przeliczający obciążenia i jeszcze by się na tym znał.
W końcu cieśla, nie konstruktor.
Jedynie co może stworzyć to klasyczną więźbę ze ścianami nośnymi również w środku budynku.
Tak jak robiło się to od wieków.Doliczając dodatkowe koszta suma summarum wyjdzie podobnie.

....no i co sie stanie z płytami gk za 20 lat ?

Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie.
Mam nadzieję że skale sprasowanej pomiędzy dwoma papierami
i trzymanej w odpowiedniej wilgoci nie stanie się nic.
Odpowiedz
#22
Proszę podać nazwę firmy która to robiła żeby ludzie knotów nie kupowali i potem płacz

- druga strona medalu ostatnie filmy Łukasza dachy na wiązarach to knoty , wszystko krzywe Łukasz się tam męczył
- na filmach niejednokrotnie wspomina są że wiązary są montowane na kątownikach z marketu za to powinien być kryminał , dzisiaj za dobra usługę trzeba wybulić 25tyś ( zaraz zaraz a fotowoltaika , trza Panie wzmocnione to lekko 30 tys za wiązary ) ,

Mam nadzieję że za 20 lat będziesz miał ten sufit nadal .

Obecnie wiele osób jak się dowiaduje ile kosztuję dobra usługa na wiązary to wolą dołożyć te 20 tys i robić strop .
Odpowiedz
#23
Żeby nie było za łatwo, nazwa jest w dzienniku Moniki "Kolechowice lubelskie".
Jeśli komuś będzie zależało znajdzie.  Smile

Ps. nawet najmniejszy gwoźdź u mnie był z tego niemieckiego systemu.
Odpowiedz
#24
I tak wiązary drewno c24 suszone i impregnowane.
Chyba jednak nie impregnowane.
Odpowiedz
#25
Kolego nie będę się upierał.
Wydaje mi się że mowa była o impregnacji ciśnieniowej.
Coś jak:
http://www.good-wood.info/produkty/art/d...eniowo-113
Odpowiedz


#26
(11.02.2020, 15:06)ronin napisał(a): fotowoltaika , trza Panie wzmocnione
Jakie wzmocnienie? 12kg/m2 to żadne obciążenie. Wiązary mają większy zapas.
Odpowiedz
#27
Ja mam wiązary od SAWE i są - "impregnowane środkiem Fire-Stop pod względem reakcji na ogień do stopnia trudnozapalności (wg normy PN-EN 13501-1 stopień BS1 D0) oraz przeciw grzybom, pleśniom i owadom".
Odpowiedz
#28
Witam,


WPW Invest chętnie Państwu przedstawi ofertę na wykonanie konstrukcji wiązarowej do projektu p. Łukasza, już rzesza klientów nam zaufała i wybrała naszą konstrukcję dachu. Jeżeli Państwo w dalszym ciągu poszukujecie producenta wiązarów Huh z dużym doświadczeniem w branży zapraszam do odwiedzenia naszej strony www.wpwinvest.pl i profilu FB, na pewno nie jednokrotnie znajdziecie Państwo zdjęcia z realizacji domuza150tyś.
Realizujemy na terenie całego kraju. Zapytania proszę kierować na w.kopka@wpwinvest.pl lub biuro@wpwinvest.pl do wyceny niezbędne są nam podstawowe rysunki (rzut dachu, przekrój i rzut ścian nośnych), jeśli chcieliby Państwo wprowadzić jakieś zmiany w projekcie proszę również o taką informację. Chętnie doradzimy i przedstawimy ofertę indywidualną.
WPW INVEST
Odpowiedz
#29
Dostałem wyceny od firm m.in od WPW ceny kosmos od 26 tys do 31 tys. Zdecydowałem się na tradycyjną więźbę dzięki temu mam poddasze użytkowe 55m2 Smile
Odpowiedz
#30
(14.05.2020, 23:25)GrześTychy napisał(a): Dostałem wyceny od firm m.in od WPW ceny kosmos od 26 tys do 31 tys. Zdecydowałem się na tradycyjną więźbę dzięki temu mam poddasze użytkowe 55m2 Smile

Musiałeś zrobić dodatkowa ścianę nośna ?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu