Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa
#41
Z wiązarami nie ma problemu gorzej z ekipą dekarzy ;/ brak terminów w tym roku ( choć uważam ze dwuspad , ok 200m2 bez okien polaciowych to max tydzien roboty dla firmy z doświadczeniem...
na razie szukam moze coś sensownego się znajdzie, nie chce przepłacać albo wziąć niepewną ekipe co mnie zostawią na lodzie a nie chce ryzykować żeby wiązary zostały bez przykrycia na zime...
sam raczej nie przykryje bo dzien krótki a urlopu praktycznie już nie mam...
Jak sie ekpia nie znajdzie za rozsądne pieniądze to chyba na wiosnę sam bede przykrywał...
wyceny na wiązary na dwuspad 30* z poddaszem użytkowym( 150kg/m2) mam od 19 do 26k netto...chociaż w najtańsza wycena trochę mi się nie podoba bo coś za mało stężeń ma ta kratownica jak na poddasze uzytkowe
Odpowiedz
#42
Pytanie takie. Czy musiałeś mieć projekt wiązarów w wersji dwuspadowej w momencie składania papierów na pozwolenie czy dołączyłeś projekt później i zrobiłeś zmiany. Jeśli musiałeś miec wcześniej to jak to zrobiłeś? Za projekt przecież liczą i to nie mało.
Odpowiedz
#43
musiałem mieć projekt wiązarów na dwuspad w momencie składania papierów, złożyłem zapytanie ofertowe do firm robiących wiązary... wycena praktycznie z kazdej firmy zawiera rysunki kratownicy, rzut z góry i wizualizacje... to u mnie w starostwie wystarcza ( architekt adaptujący przybił na tym swoją pieczątkę, tak się z nim umówiłem że ja to załatwie )
Odpowiedz
#44
Można też umówić się na to że robią projekt i płacisz a potem odliczają tą cenę w momencie realizacji wiązarów
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#45
Wiązary zamawiam w tym roku, aktualnie rozważam 3-4 oferty ceny od 20 do 25k brutto. Najtańsza jest z wiazary-kratowe.pl ale trochę jest podejrzana ( w porównaniu z innymi dużo mniej stężona kratownica i mniejsze przekroje - takie wiązary to widziałem u innych z dwuspadem ale bez poddasza a w ofercie wyraźnie napisane że poddasze użytkowe 150kg/m2...może pomyłka?
Za kilka dni spotkam się z cieślą/dekarzem co proponuje mi wiązary zbijane na budowie zobaczę co zaproponuje i za ile...
Odpowiedz


#46
(30.10.2019, 17:55)aarek1404 napisał(a): Wiązary zamawiam w tym roku, aktualnie rozważam 3-4 oferty ceny od 20 do 25k brutto. Najtańsza jest z wiazary-kratowe.pl ale trochę jest podejrzana ( w porównaniu z innymi dużo mniej stężona kratownica i mniejsze przekroje - takie wiązary to widziałem u innych z dwuspadem ale bez poddasza a w ofercie wyraźnie napisane że poddasze użytkowe 150kg/m2...może pomyłka?
Za kilka dni spotkam się z cieślą/dekarzem co proponuje mi wiązary zbijane na budowie zobaczę co zaproponuje i za ile..
też mam taki układ z dach dwuspad 30, z poddaszem użytkowym  200kg/m2
zaprojektowane przez projektanta,
Zastanawiam się tylko czy nie jest to zbyt lekka konstrukcja i czy nie będzie się uginać i np, trzeszczeć stelaż od regipsów na dole>
Odpowiedz
#47
(17.03.2020, 20:58)Jacekk napisał(a):
(30.10.2019, 17:55)aarek1404 napisał(a): Wiązary zamawiam w tym roku, aktualnie rozważam 3-4 oferty ceny od 20 do 25k brutto. Najtańsza jest z wiazary-kratowe.pl ale trochę jest podejrzana ( w porównaniu z innymi dużo mniej stężona kratownica i mniejsze przekroje - takie wiązary to widziałem u innych z dwuspadem ale bez poddasza a w ofercie wyraźnie napisane że poddasze użytkowe 150kg/m2...może pomyłka?
Za kilka dni spotkam się z cieślą/dekarzem co proponuje mi wiązary zbijane na budowie zobaczę co zaproponuje i za ile..
też mam taki układ z dach dwuspad 30, z poddaszem użytkowym  200kg/m2
zaprojektowane przez projektanta,
Zastanawiam się tylko czy nie jest to zbyt lekka konstrukcja i czy nie będzie się uginać i np, trzeszczeć stelaż od regipsów na dole>

Drewniany strop zawsze pracuje. Na tą chwile poddasze nie będzie używane. Może kiedyś w przyszłości...Wiem że 150kg to mało jak na normalne użytkowanie ale jakieś awaryjne sypialnie czy pokój dziecka wystarczy.
Wiązary zamówione od  https://wiazardach.pl/  montaż planowany na koniec marca/początek kwietnia. powierzchnia uzytkowa ok 40m2. wysokość 2,5m.
 Dachówka będzie cementowa kolor grafit https://www.creaton.pl/produkty/goteborg
Odpowiedz
#48
wiązary zamontowane


Załączone pliki Miniatury
           

.jpg   91557503_776446676213942_7568192748801490944_n.jpg (Rozmiar: 153.44 KB / Pobrań: 229)
Odpowiedz
#49
powoli do przodu... wyceny na okna 8 sztuk na dole i 2szt  w szczytach od 12 do 16k z montażem. W kuchni powiększone na 180cm, salon 240x240 ( dzielone na 3 części z ruchomym słupkiem ) reszta jak w projekcie. Rolet chyba na razie nie będzie. Wyceny na rolety elektryczne na okna na dole 8-10k ( ręczne ok 2k taniej ).


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu