Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I - Początki (Sprawy Papierkowe)
#1
Witajcie,

Na samym początku chciałbym podziękować już tutaj z góry wszystkim, którzy będą starać się Nam pomóc/doradzić w projekcie jak i poszczególnych etapach budowy.

Koszty postaram się wrzucać na bieżąco w oddzielnym poście.

Informacje:

Działka jaką zakupiliśmy posiada 16 arów.

- Prąd/Woda jest w drodze gminnej asfaltowej.
- Przydomowa oczyszczalnia ścieków.
- Ogrzewanie gazowe (zbiornik gazowy na własność) 
* Podłogówka -  wiatrołap , korytarz, salon, kuchnia, łazienka.
* Grzejniki - pokoje , łazienka , kotłownia.

Zdjęcie projektu :
   


Na dzień (12.05.20) musimy czekać za nowymi warunkami zabudowy, ponieważ poprzednich nie udało się przepisać. Projekt tak jak widać - kominek, którego na dzień dzisiejszy nie chcemy (stopa pod komin będzie wykonana). Komin w kotłowni zostaje do podłączenia kotła gazowego i ewentualnej wentylacji.

Ściany działowe prawdopodobnie coś jeszcze pozmieniamy (wnęka w łazience  - prysznic) , a w sypialni szafa na ścianie przylegającej.

Początek budowy (fundamenty - stan 0) myślimy wykonać na jesień 2020, reszta na wiosnę 2021. 



Zapewne pominąłem bardzo dużo ważnych i mniej ważnych spraw ale spokojnie to dopiero etap w którym możemy wszystko zmienić  Rolleyes
Odpowiedz
#2
projekt po adaptacji czy indywidualny wzorowany na 15Otys?
Odpowiedz
#3
(13.05.2020, 20:53)aarek1404 napisał(a): projekt po adaptacji czy indywidualny wzorowany na 15Otys?


Byłem na etapie zakupu , lecz projektant wykonał podobny projekt wzorowany na tym. Do adaptacji jeszcze mamy chwile czasu
Odpowiedz
#4
(13.05.2020, 21:34)emkiii napisał(a):
(13.05.2020, 20:53)aarek1404 napisał(a): projekt po adaptacji czy indywidualny wzorowany na 15Otys?


Byłem na etapie zakupu , lecz projektant wykonał podobny projekt wzorowany na tym. Do adaptacji jeszcze mamy chwile czasu

a jaki koszt orientacyjny takiego projektu ? Nie byłeś zadowolony z powierzchni w projekcie dz150 tys ? Bo tu widzę masz 10m2 więcej
Odpowiedz
#5
Na tą chwile nie mogę powiedzieć kosztów bo dopiero będziemy się rozliczać jak dostaniemy już pozwolenie i będą załatwione wszystkie formalności.


Akurat chcieliśmy wydzielić większa powierzchnie kuchni i salonu , aby swobodnie poruszać się .

Dach wyszedł nas koło 198m2 ale musze się dowiedzieć jakie dokładne są parametry. Wycenę jedna mamy na cały dach z montażem i dźwigiem 21500 netto wiec jak na ten moment to nie jest jaka duża kwota w porównaniu do kilku lat wstecz, a zapewne złoże w jeszcze kilku wycenę.
Odpowiedz


#6
jaka firma od wiązarów na te 21,5?porównując oferty zwróć uwagę na przekrój i wymiary poszczególnych elementów wiązara, ilość stężeń i dopuszczalne obciążenia...
Odpowiedz
#7
Dobra, tamten post usunąłem , aby nie robić spamu.


Niżej zdjęcia wyceny wiązarów.
Cena netto oczywiście Wink

           
Odpowiedz
#8
To cena całkiem w porządku Smile
Odpowiedz
#9
ja zapłaciłem w kwietniu br. 21500 brutto, budynek powiększony o 70 cm co daje 1 cały wiązar więcej, ale 21500 netto to też dobra cena, burkietowicz krzyczał 25000 brutto
Odpowiedz
#10
(17.06.2020, 10:25)UadiLBN napisał(a): ja zapłaciłem w kwietniu br. 21500 brutto, budynek powiększony o 70 cm co daje 1 cały wiązar więcej, ale 21500 netto to też dobra cena, burkietowicz krzyczał 25000 brutto

Jakbym mógł Cie prosić , wyślij mi wycenę całkowita oraz rysunek z przekrojem wiązarów na wiadomość.
Dam sobie jako porównanie.

No cena 21500zl netto to daje do zapłaty 26500zl brutto. Mam jeszcze czas i zapewne będę wysyłał do jeszcze kilku firm o wycenę.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu