Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekuperacja - robimy samodzielnie
Czy możesz rozrysować to jeszcze raz, z uwzględnieniem ścian działowych ?.
Na szybko:
- za długi odcinek okap-wyrzutnia (tam będzie zbierał się tłuszcz i inny syf.)
-spróbuj tak zrobić by odcinki za skrzynkami rozprężnymi były podobnej
długości
Odpowiedz
Ścianki działowe jak w projekcie (rzucie parteru), punkty nawiewów/wywiewów też zaznaczone na rzucie (na kolorowo). DROGA pompa ciepła - okap pójdzie w ścianę po lewej stronie (napisałem to w poście). Tamte krzyźowe połączenia na rys. 2 są dłuższe niż te (niekrzyżowe) z rys 3. Dzięki za podpowiedzi w sprawie okapu kuchennego (po poprawce a więc po wyprowadzeniu go do lewej ściany poddasza wywiew będzie krótszy). Odcinki za skrzynkami rozprężnymi postaram się jak najbardziej wyrównać. Poza tymi uwagami coś jeszcze do poprawki? Pozdrawiam :-) .
Odpowiedz
Raczej reszta ok. To nie apteka, to musi działać.  Smile
Odpowiedz
(13.07.2020, 09:35)sierzant napisał(a): Raczej reszta ok. To nie apteka, to musi działać.  Smile

Dzięki wielkie i pozdrawiam.
Odpowiedz
Witam. Mam pytanie odnośnie zmiany wentylacji z grawitacyjnej na rekuperację czy jest to zmiana istotna czy wystarczy kierownik budowy.
Odpowiedz


Nieistotna. Potrzebna będzie osoba z uprawnieniami która odbierze wentylację mechaniczną. Koszt parę stówek.
Odpowiedz
Witam Panowie mam pytanie odnośne skrzynek rozprężnych mam możliwość kupić w wersji na podłogę po 15zł szt ,znajomemu zostało z jego instalacji czy nadadzą się na sufit czy są jakieś przeciwskazania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu