Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocieplanie dachu
#1
Witam mam pytanie, dlaczego wszyscy ocieplają strop, a nie np wełną skosy dachowe, wtedy można by zrobić na strychu jakąś suszarnie, albo coś takiego. Chodzi o koszty ogrzewania czy materiałów, czy wiązarów nie wolno ocieplać?
Odpowiedz
#2
normalnie mozna ocieplać ale to spore koszy wyjdą, nie wiem czy jest sens tylko dla suszarni...
Odpowiedz
#3
Wnoszenie prania po schodach strychowych do przyjemnych nie będzie należeć.
Odpowiedz
#4
To jest projekt domu parterowego ze stychem na ewentualną graciarnię. Nie rozumiem po co na siłę robić z poddasza pomieszczenie użytkowe. Chcecie mieć dom piętrowy to korzystajcie z dużo lepszych projektów z takim przeznaczeniem.
Odpowiedz
#5
(25.11.2020, 00:55)Bulbulator napisał(a): To jest projekt domu parterowego ze stychem na ewentualną graciarnię. Nie rozumiem po co na siłę robić z poddasza pomieszczenie użytkowe. Chcecie mieć dom piętrowy to korzystajcie z dużo lepszych projektów z takim przeznaczeniem.

wiem co to jest za projekt, nie rozumiem odpowiedzi nie wnoszące nic do tematu po co ten spam pytanie było konkretne nie interesują nie subiektywne oceny
Odpowiedz


#6
Jakbym chciał już ocieplać pomieszczenie strychowe to może same jego ściany. Wydaje się mniej roboty niż ocieplić całą powierzchnię dachu.
Odpowiedz
#7
Weź rozkładaj i składaj te schody strychowe, poza tym tak jak wszyscy piszą, bez sensu strata ciepła na ogrzanie tego. To nie jest projekt do tego, ja mam graciarne, wynoszę tam puste pudła itd.
Odpowiedz
#8
A ja odpowiem tak, warto ocieplić skosy i strop i Ja tak zrobiłem. Ocieplenia nigdy za mało.
Odpowiedz
#9
(26.11.2020, 14:31)Marekzqz napisał(a): A ja odpowiem tak, warto ocieplić skosy i strop i Ja tak zrobiłem. Ocieplenia nigdy za mało.

Ile wyszło Cię ocieplenie skosów? Piana PUR 15cm? Dobrze przeczytałem?
Odpowiedz
#10
Marekzqz napisz koszty. Zawsze lepiej więcej niż mniej tylko wydaje mi się że sens finansowy też istotny, chyba że ktoś chce mieć po prostu mega porządnie i drogo nie przeszkadza
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu