Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pustaki zalewowe zamiast betoników
#1
Witam

Mam takie pytanie do P. Łukasza czy zamiast budować fundamenty z bloczków betonowych nie lepiej było by wykorzystać pustaki  zalewowe  tz  Pustak szalunkowy fundamentowy50x25x24 cm  nawet nie wiem czy by to nie wyszło trochę taniej

pozdrawiam

Łukasz


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#2
Chciałbym odświeżyć temat, czy mógłby się ktoś wypowiedzieć w tej sprawie. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba robić wieńca nad bloczkami fundamentowymi.
Odpowiedz
#3
(04.01.2021, 23:39)MMucha napisał(a): Chciałbym odświeżyć temat, czy mógłby się ktoś wypowiedzieć w tej sprawie. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba robić wieńca nad bloczkami fundamentowymi.

Przyłączam się do prośby o poruszenie tematu, przez osoby, które robiły tym systemem.. lub mają jakieś pojęcie w tym temacie
Zastanawiam się czy można wpuścić w taki pustak trzpienie na słupy? Mam 12 słupów (szkody górnicze)  i taki zabieg pozwoliłby mi uniknąć szalowania..

Co do wieńca to mi właśnie architekt doradził, żeby jednak go zrobić (u mnie po 3 warstwach)


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#4
Witam. Robiłem tak pustakami Leier, fajna szybka robota dla laika... Trzy warstwy stabilizowane pianoklejem, między drugą a trzecią dwa pręty 12 i w to beton b20. Bajka


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#5
Cenowo duża różnica w stosunku do tradycyjnej metody ?
Odpowiedz


#6
(19.01.2021, 07:22)Dariusz Pe napisał(a): Cenowo duża różnica w stosunku do tradycyjnej metody ?

nie wiem czy duzo ale uwazam ze warto dopłacić... sam tak chciałem zrobić ale u mnie w okolicy na składzie nie mieli takich bloczków.., Po pierwsze duzo mocniejsza taka ściana a po drugie szybciej i mniej się namęczysz... nie trzeba nosić bloczków i robić zaprawy ;p
Odpowiedz
#7
A nie lepiej wynająć szalunki systemowe z zrobić monolit?
Odpowiedz
#8
Nie wiem co lepiej czy nie lepiej, do mnie jako laika przemówiła prostota roboty, nie kalkulowałem kosztów względem tradycyjnej metody, nie wiem jaka to, zakładam że murowane bloczki. Tak naprawdę na drugi raz to by mi zajęło dwa dni łącznie z zalewaniem. Na betoniarkę nawet patrzeć mi się nie chce. Monolit zdecydowanie lepszy by był pewnie, nie przeczę... Bloczki w mojej okolicy niedostępne ale znajomy kierownik budowlany z Mrówki ściągnął mi to gdzieś z Polski bo mają w ofercie generalnie, kwestia zamówienia i transportu.
Betoniarką, zaprawą i murowaniem bloczków bym się zajeb.... i na pewno nie zrobiłbym tego lepiej...

Zerknąłem w notatki
pustak szalunkowy trzy warstwy 60mb - 2700,-
beton B20 w pustak - 2500,-
do tego 120 mb pręta fi 12
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu