Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna
#61
(03.03.2017, 14:56)wesolowski napisał(a):
(03.03.2017, 10:37)tarkins napisał(a):
(03.03.2017, 00:42)wesolowski napisał(a):
(03.03.2017, 00:29)raxon napisał(a): Kopertę, ale pewnie poszerze dom troszke więc myśle że wyjdzie mi o 1 wiązar więcej.

Było mowione na temat blachy ze sie nieopłaca, ilosc odpadu przy cieciu

Tak jezeli bierzemy pod uwage arkusze blachy.

Ja dom bede kryl blachodachowka modulowa i mam oferty z roznych punktow i wychodzi tyle samo co dachowka ceramiczna

CO przemawia za modulowa blacha przy tym projekcie jesli cena ta sama ??
ze robota lzejsza ?
ze konstrukcja dachu jakos wycieniowana tansza ?
SmileSmile dopytuje, bo mnie interesuje kasa kasa, i oszczednosc gdzie sie da ale z głowa
Jeżeli cena wychodzi ta sama to tym bardziej stawiałbym na dachówkę. 
Moim zdnaiem blachodachówka poza ceną nie ma żadnej przewagi nad dachówką. Nawet tanią - betonową. A w tym przypadku - jeżeli cena jest porównywalna to wybór jest tym bardziej oczywisty.
Odpowiedz
#62
Nie jest przypadkiem tak, że trzeba robić krycie wstępne jak sie chce kryć dachówką? Pod blache sniegu nie podwieje ani nic i o to bym się nie bał. Po wielu latach więźba się pewnie troche ugnie i sie moga szczeliny porobic i tego bym sie jednak troche obawiał. Dachówka na taki dach to pewnie ponad 10 ton. Blacha to ułamek tej wagi.
Odpowiedz
#63
Zaleta blachy jest waga. Z 2 strony patrzac skoro wycena na wiazary do dachowki betonowej nie jest nizsza niz na wiazary pod blache to brac co latwiej i wygodniej sie kladzie oraz brac to co sie podoba uwzgledniajac oczywiscie ceny towaru. Jak producent montuje wiazary pod dachowke cementowa to musi to uwzglednic (wyliczyc) w projekcie a same wiazary musza wytrzymac takie obciazenia.
Odpowiedz
#64
(03.03.2017, 15:36)raxon napisał(a): Nie jest przypadkiem tak, że trzeba robić krycie wstępne jak sie chce kryć dachówką? Pod blache sniegu nie podwieje ani nic i o to bym się nie bał. Po wielu latach więźba się pewnie troche ugnie i sie moga szczeliny porobic i tego bym sie jednak troche obawiał. Dachówka na taki dach to pewnie ponad 10 ton. Blacha to ułamek tej wagi.

Rozmawialem z Łukaszem , o tym ugieciu, mówi ze u Huberta zmierzyl o ile ugiął sie dolny pas wiazarow po tym jak wrzucił dachówke na dach około 14 ton.
Moze niech sam powie o ile bo napisze nikt mi nie uwierzy SmileSmileSmile

Blacha idealnie nadaje sie na stare wypracowane dachy itp, ale ma te ceche ze nawet w lecie potrafi rosic od wewnetrzej strony co powoduje ze ta woda musi spływac po membranie, przy dachówce jednak jest inaczej.
Temat akustyki dachu przy obfitych opadach i gradzie ??hmm
Odpowiedz
#65
Niech zgadne. Wcale się nie ugiął bo pas dolny pracuje troche na zginanie troche na rozciąganie. Co z ukosnymi belkami po latach? Tak sie składa że mieszkam w Anglii i tu używa się tylko dachówki i powszechnie używa się wiązary i niestety widzę jak często to wygląda na starszych domach i nie chciałbym miec tak samo na swoim. Ale to może też temu że dachówki stare i być może dużo cięższe.
Odpowiedz


#66
(03.03.2017, 16:04)raxon napisał(a): Niech zgadne. Wcale się nie ugiął bo pas dolny pracuje troche na zginanie troche na rozciąganie. Co z ukosnymi belkami po latach? Tak sie składa że mieszkam w Anglii i tu używa się tylko dachówki i powszechnie używa się wiązary i niestety widzę jak często to wygląda na starszych domach i nie chciałbym miec tak samo na swoim. Ale to może też temu że dachówki stare i być może dużo cięższe.

jestes bardzo blisko SmileSmile z ugieciem
Odpowiedz
#67
(03.03.2017, 15:36)raxon napisał(a): Nie jest przypadkiem tak, że trzeba robić krycie wstępne jak sie chce kryć dachówką? Pod blache sniegu nie podwieje ani nic i o to bym się nie bał. Po wielu latach więźba się pewnie troche ugnie i sie moga szczeliny porobic i tego bym sie jednak troche obawiał. Dachówka na taki dach to pewnie ponad 10 ton. Blacha to ułamek tej wagi.

dokladnie. Ja jak byl kryl dachowka ceramicza dal bym dodatkowe deskowanie calego dachu
Odpowiedz
#68
Dziewczyny i chłopaki, nie ma mocniejszej konstrukcji wymyślonej przez człowieka od kratownicy Smile

Mówimy oczywiście o wiązarach "prefabrykowanych" zbudowanych przez firmy wyspecjalizowane i wyposażone w odpowiedni park maszynowy.
Wiązary zbudowane na placu budowy również są cholernie mocne, ale nikt się pod nimi nie podpisze z uwagi na brak możliwości zweryfikowania tego chociażby przez wyliczenia, również by, się nie podpisał.

edit:  pas dolny u Huberta ugiął się o niecały 1mm,. w centralnym punkcie (czyt. środek). Po założeniu sufitu, i ocieplenia termicznego stropu ugięcie nie zmieniło się.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#69
Hej,
mam wycenę na więźbę tradycyjną robioną przez dobrych fachowców na 17tys złotych  plus impregnowanie. Przekroje drewna prawie dwa razy większe niż przy wiązarach prefabrykowanych. Co o tym myślicie?

Wycenę na wiązary prefabrykowane mam na 16 200 brutto, podaje w załączeniu.


Załączone pliki
.pdf   Wycena084A (1).pdf (Rozmiar: 96.85 KB / Pobrań: 1,179)
Odpowiedz
#70
17tys to cena z robocizną?
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu