Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekuperacja - robimy samodzielnie
#41
(14.03.2017, 01:20)tol2a napisał(a): witam  wszystkich ,mam lune plus dospelowski sterownik na 74m2 .Mieszkanie na parterze w przedwojennej kamienicy , reku zamontowany w lazience pod sufitem , h mieszkania =3m , oryginalne filtry wywalone a przed silnikami skrzynki z tkanina filtracyjna , chodzi 24h na 3 biegu ( z 6), jak zamkne drzwi lazienki niczego nie słychac  przy otwartych bardzo  lekki szum to juz moja plazma wiecej halasuje Wink ,okien nie otwieramy praktycznie wcale jedynie przy myciu , za oknem ruchliwa ulica a w domu ciszaSmile brak wilgoci a w niejednym mieszkaniu z nawietrznikami higrosterowalnymi i wietrzeniem co jakis czas  grzyba jeest od groma
A nie myślałaś, żeby oryginalny sterownik zastąpić regulatorem ARW? 
Będzie zużywać znacznie mniej prądu, silniki nie będą tak hałasować i zwiększysz ich żywotność.
Oryginalny sterownik jest tyrystorowy. Powoduje on cykliczne przerwy napiecia, im niższy bieg tym przerwy są większe.
Regulator ARW zmniejsza napięcie.
Odpowiedz
#42
@marcinur

Generalnie modyfikacje Luny wg ciebie poprawiajace jej wydajność i funkcjonalność to wywalenie filtrów i wymiana sterownika. Co w takim razie zostaje w tym urządzeniu? Nie lepiej wyjąć wymiennik z niej i zrobić własną obudowe ze styroduru i podpiać nowy sterownik?

Dodam kilka ofert na inne konstrukcje jakie znalazlem na alledrogo. Jest to tez jakis tani sprzet ale moze jakosc wykonania i wydajnosc/obsluga lepsza?

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6705624241

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6735826537
Odpowiedz
#43
Po co wyjmowac wymiennik z luny?
Jak juz znana jest kolegom budowa i prostota rekuperatora, mozna go wykonac samodzielnie.
Ten pierwszy z linku calkiem ciekawy za taka kaske.
Ino w tej kwocie mozna zrobic samodzielnie znacznie lepszy.
Odpowiedz
#44
(15.03.2017, 09:48)sierzant napisał(a): Po co wyjmowac wymiennik z luny?
Jak juz znana jest kolegom budowa i prostota rekuperatora, mozna go wykonac samodzielnie.
Ten pierwszy z linku calkiem ciekawy za taka kaske.
Ino w tej kwocie mozna zrobic samodzielnie znacznie lepszy.
Można ewentualnie kupić wymiennik w obudowie i dołożyć do tego wentylatory.
http://barbor.biz/krzyzowy-wymiennik-cie...93,pl.html
Odpowiedz
#45
@marcinur
Ty jestes autorem tego projektu wentylacji jaki zamiesciles ?
Odpowiedz


#46
(15.03.2017, 20:55)Sly12344 napisał(a): @marcinur
Ty jestes autorem tego projektu wentylacji jaki zamiesciles ?
Tak. Po konsultacjach z mądrzejszymi niż ja Wink
Odpowiedz
#47
Jak juz bedziesz ukladac zrob fotorelacje.
Odpowiedz
#48
(15.03.2017, 21:00)Sly12344 napisał(a): Jak juz bedziesz ukladac zrob fotorelacje.
Oczywiście. Choć nie wiem jak szybko to nastąpi...
Odpowiedz
#49
Mam pytanie odnośnie WM* ponieważ dużo na ten temat czytam i zaczynam stwierdzać, że koszt jest znikomy do całego przedsięwzięcia. I zastanawia mnie kilka rzeczy, a odnośnie kominów które w projekcie domza150tysiecy są w liczbie dwóch czytałem, nie wiem ile w tym prawdy i dlatego czekam na odpowiedź z waszej strony. Jeżeli będziemy mieli piec (odprowadzenie spalin przez komin)to pozostaje jeden komin na spaliny(rezygnacja z kominka w salonie oraz komina) i co z okapem w kuchni pod co go podłączyć? W ogóle to gdzieś obiło mi się, że przy WM* powinniśmy zrezygnować z kominów oraz okna nieotwierane prawda czy mit? Ponieważ, gdy zrezygnujemy z kominów i okien otwieranych to koszt będzie niższy przy czym za tą oszczędność instalujemy WM*.

* Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem

_
Pozdrawiam Krystian
Odpowiedz
#50
Przy WM możesz zrezygnować z kominów wentylacyjnych - to załatwia rekuperator. Okna nieotwieralne też możesz zrobić, ja jednak u siebie część okien mam otwieranych - w razie gdyby coś poszło nie do końca poprawnie czy chociażby żeby można je było umyć od wewnątrz. W tym są wszelkie okna tarasowe, balkonowe + w moim przypadku dachowe.

Okapu raczej producenci nie polecają podłączać do reku, pozostaje pochłaniacz, lub jeśli chcesz mieć pewność że zapachy nie będą się roznosić - okap podłączony do zwykłej dachówki wentylacyjnej. To ostatnie oczywiście kosztem mniejszego odzysku ciepła..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu