Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 30 01.09.2016 Rynny, uchwyty do łaty pod gąsiory
#1
Kolejny dzień pracy za nami.
Trochę się porobiło z uwagi na brak jednego odcinka rynny oraz łącznika. Uniemożliwiło to nam zakończenie prac przy rynnach.
W pierwszej kolejności wyznaczone zostały miejsca do montażu haków doczołowych. Haki co ~75cm, wyznaczony odpowiedni spad i wszystkie zostały przykręcone .

Pod koniec dnia wyznaczyliśmy na dwóch narożnicach miejsca pod uchwyty pod łatę kalenicowa oraz narożną i je przytwierdzaliśmy. Łaty na haki muszą być niemalże idealnie proste, z tych pozostałych na budowie niestety nie udało się już nic wybrać. To bardzo ważne aby były proste nie poskręcane jak wiertło.
Jutro zorganizujemy brakujące i je przytwierdzimy do wcześniej ustawionych uchwytów.


W dniu jutrzejszym również mają zostać dostarczone narożniki rynien, lecz brakujący odcinek i łącznik dopiero we wtorek.

Po otrzymaniu narożników planujemy zamontować rynny omijając ostatni odcinek i następnie przybijemy blachę w pasie nadrynnowym i przytwierdzimy ostatecznie folię na blachę, tak aby od poniedziałku zająć się dachówką.

W między czasie dostarczono rynny, blachę, i resztę akcesoriów.

Kilka zdjęć w dnia dzisiejszego.




[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_2.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_3.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_4.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_5.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_6.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_7.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_8.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_9.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_10.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_11.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_12.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_13.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_14.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_15.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_16.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_17.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_18.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_19.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_20.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_21.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_22.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_23.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_24.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_25.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_26.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_27.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_28.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_28.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_30.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_31.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_32.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_33.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_34.jpg]

[Obrazek: koszt_budowy_domu_2016_3_35.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
A co z kominem? Nie będzie?
Widzę że w kosztorysie ten stan jest oszacowany na 37 ty a tu widzimy już 38 i nie wliczona dachowka.
Odpowiedz
#3
We wzorcowym kosztorysie nie ma uwzglednionych wiazarow a w tym wypadku to 13800 wiec zapas spory
Odpowiedz
#4
(01.09.2016, 22:18)Martyna napisał(a): A co z kominem? Nie będzie?
Widzę że w kosztorysie ten stan jest oszacowany na 37 ty a tu widzimy już 38 i nie wliczona dachowka.

w kosztorysie, jak dobrze spojrzysz, nie ma podanej ceny za konstrukcje wiazarowa, łaty, kontrłaty itd... 37 tys. plus to o czym mowie daje kwote ok. 51tys. dojda sciany działowe i komin. łacznie nie powinno przekroczyc 57tys.
Odpowiedz
#5
Kominy systemowe to zupełnie inna bajka w porównaniu do tradycyjnych murowanych. Tak naprawdę nie ma znaczenia kiedy je zrobimy. Każdy wykonawca robi "po swojemu"

Dlaczego robię dopiero po dachu? Bo jest mi zdecydowanie prościej, szybciej i bezpieczniej. Proszę sobie wyobrazić sytuację, że wymurowany komin systemowy bez żadnego podparcia, oparcia. Następnie montowane są wiązary. Minimalne uderzenie wiązarem uszkodzi komin w bardzo istotny sposób.
Nie twierdzę, że się nie da, że nie można. Ja robię tam jak mi wygodniej.

Teraz odnośnie adaptacji poddasza.
Po pierwsze jeśli ktoś mówi Pani, że to nie wiele drożej to ja z całą pewnością stwierdzam, że nie ma bladego pojęcia o czym mówi. To takie same gadanie, że ten dom, któremu poświęcone jest forum to stan surowy 150 będzie kosztował, i w ogóle jak ktoś chce myśleć o budowie domu to bez pół bańki nawet niech nie zaczyna..

Wstępnie sytuacja wygląda tak, że delikatnie licząc adaptacja poddasza w tym niewielkim domu to minimum 50 tys zł. Nie mnie oceniać czy to dużo , czy mało, czy to istotna część całego przedsięwzięcia.

Dodatkowe koszta to

- dodatkowa ława fundamentowa w osi budynku. Idąc po najmniejszej linii oporu wystarczyły by dwie stopy fundamentowe w 1/3 oraz 2/3 dłuższej osi budynku.
- zakładając ławę dochodzi ściana nośna z podciągami i wieniec spinający przez całą długość budynku
- najtańsza forma stropu nie drewnianego to strop gęsto żebrowy typu terriva. 120m2 stropu terriva
- aby poddasze było naprawdę stricte użytkowe należało by podnieść budynek o 3 warstwy plus drugi wieniec, który musi być.
- dodatkowe trzpienie żelbetowe spinające wieniec 1 z 2
- konstrukcja dachu tradycyjna to drzewo w ilości ~8m3 (optymistyczny wariant)
- cieśla, który wykona dach tradycyjny zawoła 70zł /m2 (optymistyczna wersja) dachu mamy prawie 200m2 w zależności od długości okapu
- dodatkowe 120m2 posadzki
- dodatkowe 120m2 podłogówki (lub tradycyjnie grzejniki) generalnie 120m2 pow. do ogrzania
- ściany działowe na poddaszu
- izolacja termiczna poddasza
- instalacja wod/kan
- elektryka
- podłogi 106m2 (płytki, panele etc..)
- okna dachowe (zakładam min. 6szt)
- wykończenie poddasza, zabudowa gkb zapewne dobre 150m2
- drzwi wewnętrzne
- schody na poddasze.

to tak naskrobane na szybko na kolanie..
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


#6
Dzięki ŁUKASZ
A za ile mniej więcej beda ścianki nie mogę się już doczekać.
Odpowiedz
#7
Myślę, że z dachem powalczymy jeszcze 2 tyg.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#8
Kawał roboty Panowie - w ilu działacie z tym dachem? Ostatnio czytałem, że we dwóch Smile
Odpowiedz
#9
Ja i pomocnik. Działamy we 2 przy całym domu.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu