Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobudowanie garażu do budynku
#41
(13.11.2017, 21:00)BoloSr napisał(a): Witam wszystkich.
Poważnie zastanawiam się nad projektem dom za 150 tys ale mam pytanie do tych co zmienili troche ten plan a chodzi mi o garaz jak go dolozyliście do tego domu ??? Jaki daliście dach plaski czy moze łączyliści z dachem od domu ???

Witam. Projekt jest "młody" i brak póki co gotowych realizacji domu z doprojektowanym garażem w obrysie. Są w trakcie realizacji bądź nawet i ukończone ale inwestorzy nie zdecydowali się na umieszczenie dziennika budowy na forum.  Są natomiast na forum różne propozycje i warianty umiejscowienia garażu jak i sposoby jego zadaszenia zarówno w opcji łączonej z dachem kopertowym, dwuspadowym oraz płaskim na samym garażu. Pozdrawiam.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#42
(28.03.2017, 13:21)Łukasz napisał(a): Witam. Wspominałem kilka razy, że kilka osób, które nabyły projekt postanowiło "dokleić" garaż do budynku. Ta opcja już jakiś czas temu do mnie trafiła, lecz teraz mam od właściciela zgodę na zaprezentowanie Państwu jak to wygląda na elewacjach i na parterze.
Do końca tygodnia postaram się policzyć z jakimi to będzie się wiązało dodatkowymi kosztami materiałowymi.

Rzuty w większej rozdzielczości.

Parter
Elewacje


[Obrazek: budowa_domu_2017_garaz_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_garaz_1.jpg]

Witam
Panie Łukaszu chciałem sie zapytac jaki dach w garażu w tym projekcie Pan przewidział ???
Odpowiedz
#43
(14.11.2017, 17:12)BoloSr napisał(a):
(28.03.2017, 13:21)Łukasz napisał(a): Witam. Wspominałem kilka razy, że kilka osób, które nabyły projekt postanowiło "dokleić" garaż do budynku. Ta opcja już jakiś czas temu do mnie trafiła, lecz teraz mam od właściciela zgodę na zaprezentowanie Państwu jak to wygląda na elewacjach i na parterze.
Do końca tygodnia postaram się policzyć z jakimi to będzie się wiązało dodatkowymi kosztami materiałowymi.

Rzuty w większej rozdzielczości.

Parter
Elewacje


[Obrazek: budowa_domu_2017_garaz_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_garaz_1.jpg]

Witam
Panie Łukaszu chciałem sie zapytac jaki dach w garażu w tym projekcie Pan przewidział ???

Witam. Łukasz nie przewidział żadnego dachu na garaż do tego projektu gdyż jest to adaptacja inwestora. Firma Łukasza z tego co jest mi wiadome nie była wykonawcą przy tej budowie. Szkoda że Łukasz nie pociągnął dalej tego wątku choćby że względu na rozwiązania np. zadaszenia wspomnianego garażu czy ogólne związane z taką zmianą podsumowanie materiałowe oraz koszt. Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#44
No dobra ale sami możemy tu podebatować co bylo by lepsze Smile
Jak narazie to tylko poczytalem i narazie nie mam pomyslu jak zrobic to tanio bo co by nie brac to wyjdzie troche Sad
Odpowiedz
#45
Ja osobiście będę budował według takich zmian jak na załączony zdjęciu. Dach garażu będzie z małym spadkiem coś na wór projektu Antoś III z garażem. Też miałem dylemat jak zmieścić dach garażu  pod kopertówką, ale jest to do zrobienia robiąc punkt zero garaż troszkę niżej tak aby sufit nie był zbyt niski.Garaż trochę wysunięty ze względu że może brzydko wyglądać taka długa frontowa eleacka ale to jeszcze do przemyślenia. Może ktoś będzie miał jakieś ciekawe pomysły. Projekt jest troczę powiększony od oryginału. Narazie poszukiwania odpowiedniej działki a na wiosnę jak dobrze pójdzie start inwestycji.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


#46
Jeśli miałbym przesuwać garaż aby "połamać" elewację to cofnąłbym go do tyłu. Garaż wysunięty sugeruje że jest to główna część budynku - pierwszy rzuca się w oczy etc.
Odpowiedz
#47
Do tyłu nie mogę bo może być problem z drzwiami z kotłowni.
Odpowiedz
#48
(15.11.2017, 21:08)marcin.b napisał(a): Do tyłu nie mogę bo może być problem z drzwiami z kotłowni.

Witam. Jaki mógłby być problem z tymi drzwiami od kotłowni ?
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#49
Problem z tym że jak przesunie się drzwi na prawą stronę to po pierwsze będzie trochę gorsza komunikacja a po drugie pozostanie mało miejsca na zagospodarowanie kotłowni.
Odpowiedz
#50
A czy tak jak jest projekt w oryginale idzie dobudować garaż ze spadkiem dachu na jedną stronę czy trzeba wtedy podnosić budynek o jakieś warstwy? Tak jak w tym projekcie:
https://z500.pl/projekt/493/Z69_GL_p,z-g...towym.html

Czy lepiej dać dach na całość? Jak koszty wtedy?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu