Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie gazowe
#31
Pasorzytek nie wprowadzaj w błąd, kominiarz nie podbije odbioru, gdy przy zamkniętej komorze spalania nie będzie 6,5m3 a przy kotle z otwartą komorą spalania 8m3. A w projekcie spiżarka ma wymiar 1,5x1,3 m nawet gdyby miała wysokość 3m to nie spełnia warunków. http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewan...6_297.html
Odpowiedz
#32
(13.01.2018, 22:00)rafallk napisał(a): Pasorzytek nie wprowadzaj w błąd, kominiarz nie podbije odbioru, gdy przy zamkniętej komorze spalania nie będzie 6,5m3 a przy kotle z otwartą komorą spalania 8m3. A w projekcie spiżarka ma wymiar 1,5x1,3 m nawet gdyby miała wysokość 3m to nie spełnia warunków. http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewan...6_297.html

Przestańcie posługiwać się linkami forum muratora czy to jakaś wyrocznia jest???

Rafallk to Ty nie wyprowadzają w błąd. Piec z  zamknięta komora spalania możesz zamontować nawet w szafce kuchennej i będzie zgodne z prawem. Pamiętaj innych pieców już prawie nie kupisz teraz
Odpowiedz
#33
(13.01.2018, 22:40)deeropolskie napisał(a): A nie jest tak ze mozesz zamontowac piec w szawce ale ta szafka nie moze byc w pomieszczeniu 1mx1m?

6,5 m3 ma mieć pomieszczenie A mię szafka Big Grin . Przychodzi kominiarz na odbiór nie stawiasz drZwi na ten czas do tej za "małej" kotłowni i przechodzi. Niestety nasze głupie prawo
Odpowiedz
#34
Tarkins napisałeś, że wprowadzam w błąd o później sam piszesz, że pomieszczenie ma mieć 6,5 m3. Zastanów się zanim coś napiszesz. Na planie wstawionym przez Muminka są widoczne drzwi do spiżarki. Więc to pomieszczenie nie spełnia norm. Ty mu każesz robić wbrew prawu. BRAWO
Odpowiedz
#35
(04.12.2017, 12:26)gregorrek napisał(a):
(04.12.2017, 11:32)tomi8547 napisał(a): Łódź.Adaptacja,zmiany w projekcie,wszystkie instalacje plus załatwienie pozwolenia na budowę od 6 do 8tys.Nie pytałem już kiedy może być 6 a kiedy 8-Smile))

Naprawdę pogięło już tych architektów z cenami które biorą za swoje usługi. To jest chore co się wyprawia na tym rynku. Różnica ceny za adaptację powinna wynikać np. ze skomplikowanego do adaptacji projektu, trudnych warunków geologicznych czy nietypowych pomysłów inwestora a nie dlatego że jest się z Łodzi, Gorzowa czy Zamościa. Przecież niezależnie od odległości, w typowych warunkach architekt musi wykonać te same czynności adaptacyjne które wynikają z planu czy warunków. Cieszę się że mieszkam na zachodzie Polski bo u nas w Gorzowie są chyba "normalne ceny". Wszystkie instalacje, wentylacja mechaniczna, doprojektowanie garażu i wszelkie zmiany związane  z przeniesieniem kotłowni do garażu jak likwidacja kominów itd. oraz PNB zamyka się w cenie 2,800 zł. Gazu nie przewiduję ale załóżmy na wyrost że będzie to kwota powiedzmy 500 zł za projekt. Weź zaznacz sobie promień powiedzmy 30- 50 km od łodzi i szukaj adaptującego w tym okręgu i pewnie znajdziesz za połowę tej kwoty bo w małych miejscowościach też są dobrzy fachowcy którzy nie pogardzą mniejszym honorarium. Pozdrawiam

Ja miałem to samo . Dużo czasu mineło za nim znalazłem taniego projektanta , najlepszy wycenił 8000zł , zmiana dachu na dwuspadowy, dobudoa garażu , zmiana pieca na gaz ?.
Obecnie adaptacje robi mi projektant za 2500 ze wszystkim. Czym większe biuro tym więcej biorą albo wogóle nie chcą się brać za projekt. Tym bardziej kiedy widzą że ktoś ma pojęcie , to wtedy nie ma czego wcisnąć .
Powodzenia i pozdrawiam.
Odpowiedz


#36
A ja rozwiązałem to tak w takim razie Tongue


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#37
Nie lepiej projektować sobie tak, by 'kotłownia' GAZOWA przylegała do ściany zewnętrznej od strony przyłącza? Nie masz wtedy rury gazowej biegnącej przez dom. Komin pieca gazowego nie musi być murowany.
Odpowiedz
#38
(14.01.2018, 17:29)Easy Driver napisał(a): Nie lepiej projektować sobie tak, by 'kotłownia' GAZOWA przylegała do ściany zewnętrznej od strony przyłącza? Nie masz wtedy rury gazowej biegnącej przez dom. Komin pieca gazowego nie musi być murowany.

Rura biegnąca nie przeszkadza. Chodzi mi o maksymalne wygospodarowanie miejsca. A komin w tym miejscu i tak musi stać ze względu na wentylację. Teoretycznie dałoby się postawić dom bez komina stosując wentylację mechaniczną. Chodzi mi o maksymalne zminimalizowanie kosztów i bardziej opłaca mi się dostawić dodatkowy kanał spalinowy. I jeszcze jedno - stosując taki układ łatwiej rozprowadzić wodę. Wszystko jest w kupie. Tongue Aha i 2 pary drzwi i 1 okno odpada.
Odpowiedz
#39
Witam. Dzwoniłem dzisiaj do kilku kominiarzy i każdy z nich twierdzi że w kotłowni gazowej z kotłem  kondensacyjnym nie możeze być wentylacji mechanicznej tylko grawitacyjna, co o tym myslicie bo słyszałem  sprzeczne informacje ?
Odpowiedz
#40
Albo coś się zmieniło, albo kominiarze przepisów nie znają.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury "W sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" Dz. U. nr 75 2002 r, z późniejszymi zmianami:
§ 170. 3
Urządzenia gazowe z zamkniętą komorą spalania, przez co rozumie się urządzenia typu C (jak kondensat) mogą być instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych, niezależnie od rodzaju występującej w nich wentylacji, pod warunkiem zastosowania koncentrycznych przewodów powietrzno-spalinowych, z zachowaniem wymagań § 175
Dać im to do poczytania http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo...020690.pdf
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu