Budowa domu za 150 tys
Ogólna dyskusja - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+--- Wątek: Ogólna dyskusja (/thread-1.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Re: Ogólna dyskusja - Martyna - 07.06.2016

Widzieliście na fb już ruszyła budowa domu za 150 tys


Re: Ogólna dyskusja - Dominika - 07.06.2016

Martyna napisał(a):Widzieliście na fb już ruszyła budowa domu za 150 tys
W końcu Smile, można podpatrzeć jak będzie wyglądać to co nas czeka Smile


Re: Ogólna dyskusja - Martyna - 08.06.2016

Ja niemogę się doczekać Smile


Re: Ogólna dyskusja - Dominika - 08.06.2016

Ja tak samo Smile Smile codziennie zaglądam i patrze jak prace idą Big Grin


RE: Ogólna dyskusja - Agniecha194 - 13.11.2016

Witam
czy będzie jeszcze jakiś konkurs związany z projektem dom za 150tys?? Blush


RE: Ogólna dyskusja - Agniecha194 - 01.12.2016

hej witam
mam pytanie  odnośnie zamontowanych nowych okien które są szczelne natomiast w miejscu łączenia tych okien a ścianą kiedy przyłoże ręke dostaje sie zimne powietrze z zewnątrz co moze być przyczyną??(zauważono to dopiero kiedy spadla temperatura natomiast okna zostaly wymienione w lecie) Czy da się coś z tym zrobić zeby tak nie ciągło???
z góry dziękuje za odpowiedz


RE: Ogólna dyskusja - Łukasz - 01.12.2016

Odnośnie konkursu to uważam, że w pierwszej kolejności trzeba zrealizować ten pierwszy i dopiero później pomyślę konkretniej.

Co do okien to wołaj tych co montowali, lub skonsultuj to z praktykami, którzy robią to na codzień.


RE: Ogólna dyskusja - Agniecha194 - 02.12.2016

dziekuje za rade tylko ze okna są wstawione 5lat temu czyli dość nie dawno a ja nie jestem właścicielem budynku tylko w nim użytkuje pokoje i zastanawia mnie to czy da się coś z tym zrobić?


RE: Ogólna dyskusja - xaafuun - 05.01.2017

Witam,
Panie Łukaszu mam pytanie natury technicznej.
Dlaczego tylko na jednej ścianie - tej na prawo od wejścia (piszę o domu modelowym) wykonać trzeba 2 szt słupów żelbetowych, a w innych miejscach już nie.
Nie znam się (jeszczeSmile) na budowaniu, ale, to czy takie 2 szt słupów żelbetowych nie powinno się również postawić symetrycznie po drugiej stronie domu, tam na tej ścianie gdzie jest kuchnia i salon?
Z góry dziękuję za wyjaśnienia.

Pozdrawiam
Rafał


RE: Ogólna dyskusja - Łukasz - 05.01.2017

Hej. Co do okien to naprawdę powinieneś skontaktować się z jakimś praktykiem, fachowcem, który Ci odpowie na te pytanie, czerpiąc swoją wiedzę z praktyki Smile


Jeśli chodzi o słupy żelbetowe, to sa tylko na tej ścianie, która jest "pusta" czyli nie przylegają do niej żadne ściany działowe. Zadanie słupów to nadanie sztywności konstrukcji.
Podkreślam, że głównym projektantem jest konstruktor a nie architekt. Fajnie mi to przedstawił na symulacji, dokładne obliczenia, które jednoznacznie wskazywały, ze można było by się obejść nawet bez tych słupów, tym bardziej przy konstrukcji kratownicowej dachu, ale wtedy ta ściana "pusta" była ba na granicy sztywności.

Sam wręcz pancerny wieniec jak na taki mały dom nadaje takiej sztywności konstrukcji i wytrzymałości, że nie ma mowy o jakichkolwiek pęknięciach itp.


  
Menu