Budowa domu za 150 tys
Oferta adaptacji - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+--- Wątek: Oferta adaptacji (/thread-1204.html)

Strony: 1 2


Oferta adaptacji - DABROWSKIM - 05.11.2019

Jak w temacie właśnie otrzymaliśmy ofertę adaptacji domu na kwotę 5 500 zł w skład której wchodzą
-adaptacja projektu do działki                                                                         2800
-zlecenie, koordynacja i wykonanie badań geotechnicznych.                    1200
-przygotowanie projektu szamba szczelnego/oczyszczalni.                       300
-przygotowanie pism i pełnomocnictwa w wydziale architektury.             1200
 Dodatkowo jako koszta dodatkowe wedle naszych potrzeb.
-naniesienie zmian drobnych.                                                                          150 zł /zmianę
-naniesienie zmian większych.                                                                         250 zł /zmianę.



Co o tym sądzicie?? Dodam że jest to woj. Mazowieckie dokładniej Mińsk Mazowiecki.


RE: Oferta adaptacji - Michał G. - 05.11.2019

Daj sobie spokój...
Adaptacja ze zmianami za 2800 byłoby ok.
Badania geotechniczne nie są niezbedne... pozostawiam Twojemu sumieniu.
Jakie pisma i pełonomocnictwa? 
1.Składasz o pozwolenie
2.odbierasz, zrzekasz prawa do odwołania - przybijasz prawomocność, wyrabiasz dziennik
W międzyczasie składasz o lokalizację zjazdu z drogi.
3. Zgłoszenie do nadzoru o rozpoczęciu robót.
Słowem: 2 wizyty - łącznie pół godziny.
Szambo? Mam, nie płaciłem 300 zł.
Oprócz adaptacji dałem 500 za projekt sanitarny.


RE: Oferta adaptacji - DABROWSKIM - 05.11.2019

No właśnie problem w tym że mieszkamy aktualnie za granicą i w Polsce będziemy dopiero na święta na 2 tyg. Więc też jakoś ograniczeni jesteśmy. A nie mam aż takiej wiedzy co trzeba a czego nie stąd ten post.


RE: Oferta adaptacji - Michał G. - 05.11.2019

Spoko, pytaj Wink
Adaptację możesz ogarnąć w całej Polsce, niekoniecznie lokalnie.
Ale jeżeli sam nie masz możliwości załatwiać formalności, to rzeczywiście szukaj kogoś na miejscu., ew. zamiast płacić 1200 za "pełnomocnictwa", poproś kogoś znajomego. Kup dobrą "czekoladę" za 200 zł za te 2-3 wizyty...
Tysiak w kieszeni.

Ten architekt chyba liczy na Twoją niewiedzę, to że jesteś daleko, zarabiasz w obcej walucie i nie będzie Ci się chciało szukać.
Zamiast 5,5 myślę, że bez problemu w 4 tys. się zmieścisz.
Poza tym 5500+1900 za projekt?
Spytaj może ile by kosztował projekt indywidualny.


RE: Oferta adaptacji - DABROWSKIM - 05.11.2019

Projekt indywidualny to 140 zł za m, dodatkowo w tym wstepny plan zagospodarowania funkcyjnego bo tak tylko robia


RE: Oferta adaptacji - retronora - 05.11.2019

Co do badań geotechnicznych, ja płaciłem 600zł za 3 odwierty, u mnie wymóg w starostwie ze względu na tereny osuwiskowe.

Jak pisał Michał, ceny dostaliście zaporowe, u mnie adaptacja z minimalnymi zmianami 2400zł. Ja mieszkam w Polsce C i architektów adaptujących w promieniu 20km było kilku, u Was zdecydowanie macie ich więcej więc próbowałbym u kogoś innego.


RE: Oferta adaptacji - Emil841 - 06.11.2019

W mojej miescinie jest niestety tylko kilku architektów i ceny sa astronomiczne.....adaptacja + kierownik 6500, znalazlbym taniej troche dalej ale znowu ciezko z kierownikiem, a to jeden nie będzie tyle dojezdzal, drugi ze to nie jest w jego obszarze, kolejny jak mi powiedzial cene to za glowe sie złapałem.......


RE: Oferta adaptacji - sierzant - 06.11.2019

5 tyś. za full, full adaptację z przyłączami,przeróbkami itd. to w miarę dobra cena.
Kierownik budowy to dodatkowe 1,5 tyś. (nie więcej, dom jest bardzo prosty)
Ale to fakt, branżę budowlaną popierdo....


RE: Oferta adaptacji - Emil841 - 06.11.2019

(06.11.2019, 09:27)sierzant napisał(a): 5 tyś. za full, full adaptację z przyłączami,przeróbkami  itd. to w miarę dobra cena.
Kierownik budowy to dodatkowe 1,5 tyś. (nie więcej, dom jest bardzo prosty)
Ale to fakt, branżę budowlaną popierdo....

Popier....to mało powiedziane.... u mnie wyszło 6500 ze wszystkim od momentu rozpoczęcia budowy do momentu zakończenia....firma za SSZ wezmie 45....najdroższą ofertę miałem za 68 plus vat


RE: Oferta adaptacji - ronin - 06.11.2019

U mnie tak

2000  - adaptacja + projekt zagospodarowania działki
600    -  przyłącza woda , kanalizacja, WLZ
700    -  projekt gazu wew i na zew z przyłączeniem

800    - nowe obliczeni pod strop terive , ścianę działową ( wszystko robi konstruktor z uprawnieniami ) i nie wiem czy w to nie pójdę

Wychodzi ok 4000 ale to już ze wszystkim , strop ,ściany nośne , podciąg , zadaszenie tarasu , kilka nieistotnych zmian w środku ,cała papierologia , Pani projektant składa papiery o pozwolenie .

Radzę szukać , im bardziej znane biuro projektowe tym większa kasa .

Na marginesie znalazłem osobę co robi projekt gazu ( oczywiście z uprawnieniami ) cena 500zł , robiła mi taki projekt do domu który obecnie remontuje .


  
Menu