Budowa domu za 150 tys
Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Budowa domu wg. projektu domza150tysiecy.pl SSO (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-14.html)
+---- Dział: Papiery (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-53.html)
+---- Wątek: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) (/thread-1226.html)

Strony: 1 2


Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - lkgalant - 10.01.2020

Witam serdecznie , chciałbym Was zapytać ile liczyli sobie u Was projektancki za projekty instalacji i przyłączy ? Za sama  adaptacje liczą sobie od 3.000 do 4.000 zł  a projekty następująco :
- projekt przyłącza wodnego                   - 1300zł
- projekt przyłącza kanalizacyjnego          - 1300zł
- projekt instalacji zewnętrznych wod-kan - 650zł
- projekt co i gaz                                    - 950 zł
- projekt wentylacji mechanicznej             - 800 zł
- projekt instalacji elektrycznej                - 500 zł

inna wycenę mam na przyłącza wod-kan za 1400zł  i reszta instalacji za 2500 zł


I nie wiem czy to dużo ? mam wrażenie  ze to dość wysokie ceny jak to wyglądało u Was ? dziękuje za wszystkie odpowiedzi


RE: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - lukas0685 - 10.01.2020

woda 600zl w tamtym roku. i to jedyny projekt u mnie byl


RE: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - Mortar - 10.01.2020

Osobiście tego nie rozumiem, może ktoś mnie oświeci: jaka jest różnica pomiędzy adaptacją instalacji a projektami tychże instalacji? Jeśli w projekcie nic nie jest zmieniane to masz już to zawarte w projekcie. Czy wykonanie projektu architekt zleca gazownikowi, elektrykowi, hydraulikowi?


RE: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - lukas0685 - 10.01.2020

Jestem na finiszu budowy, i jedyny projekt za ktory zaplacilem to woda, szambo bylo razem z adaptacja, elektryka, hydraulika jest zawarta w projekcie, więc nie wiem skąd tyle projektów u niektórych. Za adaptację zapłaciłem 1000zl razem z załatwieniem wszelkich papierów. Zmieniałęm tylko rozmiar okien i kąt dachu


RE: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - sierzant - 11.01.2020

Nie za bardzo rozumiem o czym deliberujecie.

-Mortar: wykonanie projektów instalacji architekt zleca branżystom (też architekt, tylko o specjalności np. gazowej, elektrycznej)
Adaptacja instalacji to teoretycznie zmiany np gniazdek itd. (jest nieistotna)
Projekt instalacji to inna bajka. Za przyłącza do skrzynek gazowej, elektrycznej odpowiadają dostawcy (gazownia, PGE itd) i to nas nie obchodzi.
Zaś od skrzynek do budynku (instalacja wewnętrzna, tak się nazywa mimo że na zewnątrz) my,i na to potrzebujemy projektu, gdyż nie możemy
sobie i puścić w ziemi jak popadnie (zgodnie z prawem budowlanym) Ma to być narysowane na mapach itd. Na koniec przed odbiorem budynku,
geodeta robi tzw. "inwentaryzację podwykonawczą" i tu cytat:
"W zakres geodezyjnej inwentaryzacji podwykonawczej wchodzi również inwentaryzacja obiektów liniowych takich jak,
przyłącza wodociągowe, elektroenergetyczne, gazowe kanalizacyjne i in., których przebieg został uzgodniony wcześniej, przed ich budową (projekty)."

-Lukas: "Jestem na finiszu budowy" gdybyś napisał: oddałem budynek i mogę legalnie mieszkać,a nie miałem tych projektów, napisałbym "chapeau bas",
a tak tylko  Smile  i gratuluję takiego postępu w budowie domu.


RE: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - lukas0685 - 11.01.2020

sierzant, mam wszystkie potrzebne papiery do odbioru, niczego nie brakuje


RE: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - maciej87 - 11.01.2020

woda 600 ( projektant z wodociągów wiec nie obchodziło mnie nic więcej)
Do kanalizy się po prostu podłączyłem ( w projekcie było szambo bo kanaliza powstała w trakcie budowy)
gaz 600
reszta mi do załatwienia nie była potrzebna
Na koniec geodeta naniósł na mapę i budynek do oddania był gotów
z prądu wystarczył rachunek z enea- tak żądnych pomiarów i zbytecznych rzeczy które wg niektórych są potrzebne
Jedyne co tak na prawdę było potrzebne to protokół szczelności gazu
Budynek rok temu oddałem


RE: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - Michał G. - 11.01.2020

(11.01.2020, 13:08)maciej87 napisał(a): Jedyne co tak na prawdę było potrzebne to protokół szczelności gazu
Budynek rok temu oddałem

A opinii kominiarskiej nie potrzebowałeś?


RE: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - maciej87 - 11.01.2020

oczywiście też Smile to potrzebują raczej wszyscy nawet nie mający komina


RE: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - lkgalant - 11.01.2020

No to ja juz nie wiem jak to jest ... mi za sama adaptacje mówią min. 3000 zł i reszta jak pisałem . Projekt wentylacji mechanicznej potrzebny żeby nie było problemu z kominiarzem bo nie będę miał komina wentylacyjnego  . a cena za projekt przyłącza czy to w zakładzie wod-kan czy u projektantki jest prawie identyczna przynajmniej u mnie ( Zgierz woj.łodzkie ) a jak czytam ile ludzie płaca to aż szok ze u mnie tak drogo 

ps. a za projekt indywidualny na postawie projektu Łukasza tylko lekko powiększony i dach dwuspadowy z instalacjami  itp mam wyceny na 11,200 oraz 11,700 ....


  
Menu