Budowa domu za 150 tys
Komin do gazu - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Ogrzewanie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-37.html)
+---- Wątek: Komin do gazu (/thread-1247.html)

Strony: 1 2


Komin do gazu - Michał G. - 08.09.2018

Nie znam się na kominiastwie.
Kolega sierżant od poczatku mocno sugerował likwidację komina i wyrzut spalin przez ścianę.
Rzuciłem hasło projektantce podczas adaptacji, ale nie podchwyciła tematu. Ja się nie orientuję, więc nie naciskałem.
Zaprojektowano mi 2 kominy (kominek + kocioł gazowy).
Instalator odradził nam komin.
Zaproponował wyrzut spalin przez ścianę. Nie podobał mi się ten pomysł ze względów estetycznych.

Stanęło na tym, że z kotła wyjdzie rura, która przejdzie pionowo przez stryszek, a z połaci dachu zostanie wyprowadzona przy wykorzystaniu "kominka dachowego". To taka dachówka, która w zależności od modelu dachówki kosztuje ok 250-600 zł.
Nie pamiętam jaki rodzaj rury będzie zastosowany.

To rozwiązanie pozwala oszczędzić na kupnie, budowie i obróbce komina. Poza tym komin jest zawsze miejscem potencjalnych nieszczelności...


RE: Wybór komina do gazu - peater - 08.09.2018

Po wstępnym rozeznaniu w temacie u siebie będę robić tak że komin zostanie postawiony z samego pustaka kominowego pojedynczego i w zależności od zastosowanego pieca na etapie jego montażu zostanie w nim umiejscowiona rura podwójna do wyrzutu spalin od pieca kondensacyjnego. W zależności od wybranego pieca może okazać się że przy tej samej mocy jeden będzie mieć lepszą sprawność przy rurze od wyrzutu spalin o średnicy 80 a inny przy 100. Piec oczywiście gazowy z zamkniętą komorą spalania. Jeśli ktoś ma wybrany na 100% model pieca to można postawić komin systemowy.


RE: Wybór komina do gazu - peater - 08.09.2018

Rekuperacja, przy piecu z zamkniętą komorą spalania kanał wentylacyjny jest zbędny


RE: Wybór komina do gazu - Michał G. - 08.09.2018

(08.09.2018, 21:23)peater napisał(a): Rekuperacja, przy piecu z zamkniętą komorą spalania kanał wentylacyjny jest zbędny

I ja będę mial tak samo!

Rozważałem sam komin wentylacyjny postawić. Ale to taniej nie będzie...
+ murowanie, obróbka i przeciekanie, o których wspominałem wyżej Wink


RE: Wybór komina do gazu - peater - 08.09.2018

(08.09.2018, 21:30)Michał G. napisał(a):
(08.09.2018, 21:23)peater napisał(a): Rekuperacja, przy piecu z zamkniętą komorą spalania kanał wentylacyjny jest zbędny

I ja będę mial tak samo!

Rozważałem sam komin wentylacyjny postawić. Ale to taniej nie będzie...
+ murowanie, obróbka i przeciekanie, o których wspominałem wyżej Wink

Owszem, jednak estetycznie na pewno lepiej wygląda taki komin niż rura wyprowadzona przez ścianę lub sama Kwasówka wyprowadzona powyżej dachu. Obróbkę  na pewno będziemy wykonywać z blachy (nam się takie wykończenie podoba) aby zmniejszyć możliwość wystąpienia nieszczelności.

(08.09.2018, 21:34)Lubin napisał(a): A nie pomyśleliście że każdy jeden kominiarz będzie robił problem z odbiorem? Obdzwoniłem kilku i żaden nie chciał słyszeć o braku wentylacji grawitacyjnej przy piecu.

Łaski nie robi, nie ten to inny, na etapie adaptacji projektu jest to właśnie wprowadzane więc dom zostanie wybudowany zgodnie z projektem w którym jest już rekuperacja i zlikwidowany komin wentylacyjny. Z tego co czytałem na forum + info w internecie po aktualizacji przepisów budowalnych jest to jak najbardziej zgodne ze sztuką budowlaną.


RE: Wybór komina do gazu - Michał G. - 08.09.2018

(08.09.2018, 21:34)peater napisał(a): Owszem, jednak estetycznie na pewno lepiej wygląda taki komin niż rura wyprowadzona przez ścianę lub sama Kwasówka wyprowadzona powyżej dachu.
Dlatego pisałem o kominku dachowym.
Mi też się nie podoba "rura wydechowa" w ścianie budynku. Choć puszczony tuż pod okapem wcale nie musi rzucać się w oczy.


RE: Wybór komina do gazu - Artur_A - 09.09.2018

po co robic komin murowany przy gazie? Rura przez ściane będzie ok, oszczędzasz na kominie przejściu przez dach obróbce komina. POzatym komin na gaz nie może być za długi. Stopę kominową warto i tak zrboić jakby później coś to można komin wymurować


RE: Wybór komina do gazu - spedek1 - 09.09.2018

Niekoniecznie... wystarczy wysunac troche bardziej rure i elewacji nic nie bedzie poza tym to przeciez tylko para


RE: Wybór komina do gazu - Michał G. - 14.09.2018

Firma Pekabet jest 10km od Gorzowa Wlkp.
Wyroby tej firmy były już omawiane na forum.
Proponuję skorzystać w wyszukiwarki.


RE: Wybór komina do gazu - Michał G. - 14.09.2018

(16.08.2018, 05:54)maciej87 napisał(a): To jak już jesteśmy przy kominach to z swojego doświadczenia nie polecam Pekabetu ze względu na bardzo złej jakości keramzytobeton ( dużo popękanych , kruszących się , krzywych po 2 cm)



  
Menu