Budowa domu za 150 tys
Koszt domu 129m2 - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Kosztorys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koszt domu 129m2 (/thread-1297.html)



Koszt domu 129m2 - tentypmich - 22.03.2020

Tak sobie czytam to forum i się zastanawiam... Bo mieszkania u mnie w mieście dość drogie...

Mam działkę 7ar oraz 5 ar, chciałbym się wybudować na tej 7arowej działce, bo ma ona lepsze ułożenie względem drogi. Ale niestety jest wąska więc można budować dom z poddaszem (parterowy odpada), wszystkie media na działce...

Chciałbym budować dom Z177 lub Z7 (na drugiej 5 arowej działce, jest kwadratowa).
Tylko czy jest to realne żeby wybudować dom z177 lub z7 w kwocie do 300 tyś zł? Chodzi mi raczej o taki ekonomiczny tryb budowy?


RE: Całkowity koszt. - sierzant - 22.03.2020

Odpowiem Ci choć pytasz  o inny projekt. Z177 nie znam, ale z7 jest mi bardzo bliska.
Zanim poznałem i wybudowałem "domzę", z7 była moim marzeniem. Miała być powiększona
o 1m (jest w sieci dziennik z taką "z") ale do rzeczy. Mając 300tyś i bardzo rozsądnie nimi gospodarując
wybudujesz z7. Powiem więcej, wybudujesz także "domzę" Może nie do końca, pewnie bez tarasu, ogrodzenia,
może bez schodów ale taką w której da się zamieszkać. Resztę dokończysz z czasem(dopływem gotówki)
Najważniejsze to zdrowy rozsądek w wydawaniu i jak najwięcej swojej pracy.(duuuuuuuuuuuuuuuuużo)   Smile


RE: Całkowity koszt. - tentypmich - 23.03.2020

Jest jeszcze projekt Z211 - też jest dość ciekawy.

Też nie chciałbym się nie wiadomo jak kredytować, sam myślę o czymś mniejszym niż 90m2 z poddaszem, tylko jak to wygląda kosztowo? Z177 nie orientujesz się ile może kosztować? Ogólnie dom z poddaszem jest wiele droższy od parterowego? Domy oczywiście proste w budowie (dwu spadowy dach) itp.


RE: Całkowity koszt. - sierzant - 23.03.2020

Koszt dachu 2 spadowego i kopertowego jest podobny.
Wszelkie "udziwnienia" typu wykusze, balkony, schody, poddasza użytkowe,
wpływają bardzo na cenę domu.Nigdy nie brałem pod uwagę budowy domu piętrowego.
Schody, w lecie gorąco, w zimie zimno, skosy, okna dachowe itd. To nie dla mnie, ja sobie 
cenię wygodę.   Smile


RE: Całkowity koszt. - tentypmich - 23.03.2020

Mi znów wizualnie bardziej podobają się domy z poddaszem, ale jak oceniasz np projekt domu Z211 lub Z177? Masz doświadczenie w budowie więc na pewno bardziej mi pomożesz Tongue


RE: Całkowity koszt. - sierzant - 23.03.2020

Wybacz, ale nie znam tych projektów. Doktorat robiłem z "domzy"
i o niej możemy rozmawiać.


RE: Całkowity koszt. - tentypmich - 23.03.2020

Też by był , ale działka wąska więc odpada. A wiesz może z jakim kosztem przy budowie trzeba się średnio liczyć? Bo jest niby między 2000-2500 zł do stanu deweloperskiego, ale na ile jest to realne?


RE: Całkowity koszt. - m4yflower - 23.03.2020

Mi się kiedyś te projekty podobały,jakbym miał małą działkę to pewnie bym się zdecydował na taki domek.Moim faworytem z z500 był z12 (2 pokoje na parterze + poddasze).Ja również mam doświadczenie tylko z budowy domzy (troszkę powiększonej) ale uważam, że jeśli ktoś akceptuje schody to takiego małego zeta można w podobnych pieniądzach postawić.Wyżej wymieniony z12 jest o tyle ciekawy ,że nie posiada praktycznie ścian nośnych w środku więc można tam co nieco poprzestawiać.


RE: Całkowity koszt. - tentypmich - 26.03.2020

Ok, dziękuje za info, podobają mi się te projekty Z177 oraz Z211 , drugi pewnie będzie tańszy w budowie


  
Menu