Budowa domu za 150 tys
Dziennik budowy, Dobromierz - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Dzienniki budowy użytkowników forum (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-31.html)
+---- Dział: Dolnośląskie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-131.html)
+---- Wątek: Dziennik budowy, Dobromierz (/thread-1313.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Dziennik budowy, Dobromierz - promek - 22.04.2020

Cześć postanowiłem że w formie dziennika budowy przedstawię Wam moja budowę domu z projektu Łukasza.
 Budowę rozpocząłem na początku kwietnia 2020r. 
Dom stawiam sam z ojcem, działam po pracy i przed pracą Big Grin 
Projekt to lustrzane odbicie że zmianami w postaci powiększenia okien oraz z małej ubikacji zrobiliśmy sobie pralnię. Działka w fajnej okolicy oraz z dobrym gruntem. Dom będzie stał na glinie twardoplastycznej pomieszanej że żwirem oraz na skaleBig Grin z uwagi na nachylenie terenu i różnice poziomu która wynosi 1.2m między przeciwległymi narożnikami, zadecydowaliśmy aby zrobić ławę schodkową, dwa schodki po 15 cm jeden. Na dzień dzisiejszy mamy zalaną ławę betonem b30 z wodoszczelnym dodatkiem, pielęgnujemy ją a w sobotę ściągamy szalunki i nakładamy dysperbit.
Popełniliśmy jeden błąd, zalalismy betonem wodoszczelnym, który wg opinii niektórych może źle wpływać na poprawne działanie instalacji odgromowej i uziomu. Instalacje odgromowa to zatopione po obwodzie ławy bednarka 30x4mm


zero - promek - 27.04.2020

Jestem w trakcie murowania ścian fundamentowych. Niestety podczas swoich obliczeń nie wziąłem pod uwagę np. papy czy kleju pod bloczkiem komórkowym i teraz mi wychodzi, że będę mieć poziom 0.0 5cm wyżej niz ten w projekcie. Mam dwa rozwiązania, nie przejmować się tym i modlić się aby nie wyszło przy odbiorze albo dokupić 250sztuk bloczków 12cm (aktualnie używam 14cm) na dwa rzędy i zejść do prawidłowego poziomu. Z tym, że ta druga opcja jest kosztowna bo wszystkie bloczki mam 14cm, a musiałbym dokupić 12cm. Co o tym sądzicie ? co byście wybrali ?


RE: zero - aarek1404 - 27.04.2020

nie przejmuj się tym, ja podniosłem się o jeden bloczek Smile nie ma z tym problemów


RE: zero - Michał G. - 27.04.2020

Nikt z niwelatorem na odbiór nie przyjdzie.
Powiem więcej: nikt na odbiór nie przyjdzie  Big Grin


RE: zero - sierzant - 28.04.2020

5 cm ,mówisz. Może cię nie zabiją ?.  Smile Smile Smile
Tylko takich problemów życzę.


RE: zero - lukas0685 - 28.04.2020

przy moich 30cm wyzej to już powinienem siedziecSmile Kolego promek , wrzuć na luz bo poziom zero to umowna rzeczSmile


RE: Dziennik budowy, Dobromierz - promek - 29.04.2020

Ławy fundamentowe wyszły w miarę spoko, osbmarowane dysperbitem 2x i nałożona papa 4.2mm. zaczęliśmy układać bloczki fundamentowe, a ich krzywizna to jakaś parodia. Jeden bloczek szerokość 24 drugi 25cm. Masakra. Na początku robiliśmy za suchą zaprawę, potem po paru workach cementu mamy już swoją recepturę Big Grin poniższe zdjęcia przedstawiają pracę 2 osób przez 2 dni po 10h dziennie. Robimy to pierwszy raz Smile szykuje się do zakupu kanalizacji i zastanawiam się czy dać rury sn3.2 czy sn4.


RE: Dziennik budowy, Dobromierz - sierzant - 30.04.2020

Tylko pomarańczowe(sn4), gdyż te przeznaczone do instalacji wewnętrznej (sn3.2) mogą ulec uszkodzeniu podczas wykonywania podłogi lub na skutek np. osiadania fundamentów. Na wszystko, co pod chudziakiem,wylewką nie żałuj. Tu nie zaoszczędzisz.
Znam takich co już kuli posadzkę  Smile


RE: Dziennik budowy, Dobromierz - DABROWSKIM - 08.05.2020

Super i wielkie brawa za pracę włożoną w projekt. My ruszamy na jesieni i równiez mamy działkę ze spadkiem różnica będzie też pewnie koło 1m na budynku i my po rozmowie z architektem będziemy wychodzić z bloczków do poziomu 0 Smile Czekam na dalsze info odnośnie budowy bo na bank będę śledzić!! Pozdro


RE: Dziennik budowy, Dobromierz - promek - 24.05.2020

Cześć Wink co na budowie ? Fundament został ocieplony xps 10 cm za który zapłaciliśmy 38zł/m2, a następnie obłożony folią kubełkową, nie polecam Kleju do styropianu z allegro "styrpur" - wydajność tego kleju wynosi ok 5m2, musiałem dokupić najtańszy klej do styropianu z mrówki, który miał już wydajnośc ok. 10m, a kosztował 4 zł więcej. W poprzednim tygodniu zasypywaliśmy fundament piaskiem, weszło 215 ton zagęszczanych na 5 razy skoczkiem + płytą o wadze około 150kg. W poniedziałek mamy plany na kupno rur kanalizacyjnych i w ciągu tygodnia chciałbym je ułożyć. Wysłałem wycenę do paru firm zajmujących się sprzedażą takich rur, najlepsza oferta to 800zł za komplet rur pomarańczowych sn4, zamówiłem trochę więcej kolanek itd, także wydaje mi się że zejdę do około 650 jak oddam to coś zostanie . W Chudziaku zamiast mat zgrzewanych, zdecydowałem się zastosować zbrojenie rozproszone. Mam też pięć pytań.
1. Ile zajęło Wam wyprowadzenie bloczków i wykonanie wieńca ? Wygodnie pierw zadaszyć obiekt, a następnie wykonać działówki ? Czy pierw działówki, a następnie zadaszenie ?
2. Jaki jest czas oczekiwania na wiązary?
3. Jak wykonać nadproże w oknie znajdującym się przy słupie ? Jeśli chciałbym wykonać je z nadproży prefabrykowanych, jest to niemożliwe z uwagi na to, że okno bezpośredni przylega do słupa. Jakie zalecacie rozwiązanie przy tym nadprożu ?
4. Jakie bloczki komórkowe wybraliście i dlaczego? Jaką gęstość bloczka wybrać? 400?600? Póki co skłaniam się nad gęstością 600
5. Ile zakupić M2 bloczków komórkowych? Projekt bez zmian, jedynie drzwi zewnętrzne w kotłowni wywaliłem
Poniżej zamieszczam zdjęcia z budowy. Pozdrawiam! Smile


  
Menu