Budowa domu za 150 tys
Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Budowa domu wg. projektu domza150tysiecy.pl SSO (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-14.html)
+---- Dział: Wiązary. Kratownicowa prefabrykowana konstrukcja dachu. (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-70.html)
+---- Wątek: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna (/thread-282.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - admiralbar - 04.05.2017

Ale zaraz, to chcesz poddasze uzytkowe czy nie ?
Firma robiacych wiazary jest pelno, poprostu musisz poszukac i wyslac z 5 ofert - to da Ci poglad na ceny.
Jak chcesz poddasze to ja pomyslalbym jednak o terrivie - konstrukcja wiazarowa przy takich obciazeniach moze wyjsc drozej.


RE: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - pawels89 - 07.07.2017

Witam, Chciałbym odświeżyć nieco temat.
Interesuje mnie dach konstrukcji wiązarowej ale mam jedno pytanie: Czy jest możliwe przy wiązarach zrobić podwyższony sufit do dachu (coś jak na rysunku) przy nie zmienionej konstrukcji ścian nośnych? To znaczy ściany nośne tylko po obwodzie budynku a środek ścianki działowe. Szukałem informacji na ten temat w internecie ale nie moge znaleźć. Dom miałby nieco zmienione wymiary  9 szerokości i 14 lub 15 metrów długości. Chodzi o podwyższenie przestrzeni tylko nad salonem. [attachment=1218]


RE: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - maciej87 - 07.07.2017

Wiązary to kratownice. Może to da Ci odpowiedź


RE: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - admiralbar - 19.07.2017

Oczywiście, ze jest to możliwe i nie ma z tym problemu. Pytanie ile będzie kosztowało to już do firm wykonawczych. Zrób prosty szkic, wyslij do firm to dowiesz się co jak i za ile.
Przyznam że sam troche załuje, że u siebie tego nie zrobiłem, bo naprawde świetnie to wygląda.Teraz zastanawiam się nad zostawieniem odsłoniętych wiązarów.
Minusy takiego rozwiązania - po prostu powiększysz kubaturą pomieszczenia - ciepło idzie w górę, więc w zimę będzie trzeba więcej ''grzać'', trochę boję się echa.


RE: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - pawels89 - 20.07.2017

Dzięki za odpowiedź Smile. Jeśli chodzi o grzanie to pewnie ogrzewanie podłogowe ( równomierne rozchodzenie się ciepła w pomieszczeniu) ale to prawda, wydajność musi być większa. W tak zwanym międzyczasie okazało się że może będę miał dostęp do w miarę taniego drewna więc może być że będę szedł w więźbę tradycyjną, którą o własnych siłach z Tatą i Wujkiem postawimy. Co do echa to myślę że nie będzie tragedii, przynajmniej na takiej powierzchni jak chcę salon mieć ( około 25 m2). Z ciekawości wyślę zapytanie do kilku firm, zobaczymy co odpiszą.
Pozdrawiam 
Paweł


RE: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - Maruniu007 - 05.02.2020

Witam jestem nowy wiec z góry przepraszam ale mam dylemat.. Wycenił mi cieśla dach (bez nakrycia) z sufitem (belki stropowe) ok 21 tyś zł z materiałem ma kosztować. ( lubelskie), a wiązary w sawe ok 27 tyś wymiary 10,4x14,5 i garaż 4,4x6 metrów> Poddasze w formie struchu tylko mnie interesuje. Teraz proszę was o radę co wybrać ? co będzie lepsze ? Jakieś sugestie , dziękuje..


RE: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - Mortar - 05.02.2020

Nie wiem na jakim etapie budowy jesteś ale chyba tradycyjna więźba musi być wsparta w środku na dodatkowych słupach, ewentualnie ściana działowa musi być jako nośna. Po za tym ta cena przy powiększonym budynku to chyba nawet niezła jest.


RE: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - Maruniu007 - 05.02.2020

Dziękuje za odp. Jestem na etapie projektowania,  wykonawca policzył że wylanie przez środek wieńca ( do podparcia dachu ) oraz wylanie 3 słupów na miejscu ścian działowych nie będzie aż takie drogie ok 2tyś zł . Uważasz że niezła cena za wiązary czy więźbę? a może teraz mnie naciąga cieśla a potem narośnie tyle kosztów że ogólnie będzie drożej ....


RE: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - Mortar - 05.02.2020

Masz powiększony dom plus doklejony garaż czy garaż jako osobna wolnostojąca konstrukcja? Dach dwuspadowy czy kopertowy jak w oryginale? Jeśli za wiązary na dom i garaż chcą 27tys to nie wydaje się wygórowana cena. Najlepiej wyślij zapytanie do innych firm od wiązarów, chociażby do burkietowicza.


RE: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - Maruniu007 - 05.02.2020

Dach kopertowy wyszło ok 269m2 garaż przy ścianie frontowej, Wysłałem do kilku firm ale odległość , mieszkam przy granicy wschodniej powiat hrubieszów do sawe mam 150km , niektóre firmy uważały że za daleko. Jakaś negocjacja ceny jest na pewno. Tylko teraz czy dać te 5-6 tyś więcej za wiązary i mieć spokój ? czy pchać się w systemem gospodarczym więźba krokwiowa, strop drewniany (belki) na dach pewnie blacha chociaż też nie wiem jeszcze .


  
Menu