Budowa domu za 150 tys
Wiata garażowa przyścienna - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: "Koło domu" (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Wiata garażowa przyścienna (/thread-320.html)

Strony: 1 2


Wiata garażowa przyścienna - ŁukaszSchick - 03.03.2017

Witam. Chciałbym poznać waszą opinię na temat wiaty garażowej przyściennej, ściana boczna od strony kuchni. Interesuje mnie wasze doświadczenie z tego typu konstrukcjami, wydaję mi się że jest to dobre rozwiązanie na wiosnę i lato. I jeszcze z jakich materiałów dach, dachówki, gąt a może plexiglass. 
[attachment=255]


RE: Wiata garażowa przyścienna - raxon - 04.03.2017

Nie miałem do czynienia z wiatami, ale u siebie będę chciał zrobić garaż typu blaszak taki większy żeby się auto zmieściło i dodatkowo jakis stół rower kosiarka i inne takie głupstwa. Do tego blaszaka chce mieć dobudowaną wiate garażową bo wydaję mi się że to bardzo wygodne rozwiązanie i nie tylko na lato, ale na zimę właśnie. Auto nie zasypane śniegiem. Parkować łatwo, nie trzeba otwierać drzwi ani bram, pól biedy jak jest na pilota, ale jak normalna to trzeba wysiadać z auta, wsiadać spowrotem potem znowu zmykać, a reklamówki z zakupami chyba w zębach trzymać zwłaszcza a deszczu. Wiata wydaje się o wiele wygodniejsza.


RE: Wiata garażowa przyścienna - deeropolskie - 04.03.2017

Faktycznie wiata ma też swoje zalety jak zamykanie i otwieranie z głowy , ale problem pojawia się zimą jak jest garaż grzany to przyjemnie się do auta wsiada i lepiej pali, i jak chcesz tam schować kosiarkę i nie jest zamknięta - może zwyczajnie zniknąć , jako dostawka ok ale raczej z tańszych materiałów, bo z dachówką to już drogo wyjdą same wykończenia. spotykałem się już w swojej okolicy z blaszakami na budowie które na koniec dostawały jakieś styro i elewacja jak na domku , sąsiad miał tyle że z dachem dwuspadowym i podnoszoną bramą i gdybym blaszaka nie widział u niego to dziś bym w życiu nie pomyślał nawet ,że to jakiś blaszak był.....  a nie trzeba pewnie się gimnastykować z kolejnym projektem pozwoleniem i wytyczaniem i że za blisko granicy sąsiada - chyba.   :-) sam to rozważam dość mocno wszystko zależy czy będzie blaszak na początku. bo się zastanawiam, nie chcę robić od razu garażu, który pewnie będzie potrzebny na budowie na szpargały ......, ale nie chciałbym mieć garaż postawiony i nie mieć kasy na płytki firanki meble wole żeby auto było pod chmurką niż ja z rodzinką.... tym bardziej że i tak już by się przydał nowszy model   :-(


RE: Wiata garażowa przyścienna - ŁukaszSchick - 04.03.2017

:-) @deeropolskie z garażem masz rację ja też planuję"kiedyś" postawić normalny wolnostojący, a co do wiaty i materiałów to raczej chodzi mi o to, iż kiedyś gdzieś czytałem że te daszki z plexiglass w słońcu strasznie trzeszczą itp. Więc dlatego pytanie z jakiego materiału najlepsze zadaszenia.


RE: Wiata garażowa przyścienna - arkdom - 08.03.2017

Wiata to dobry pomysł. Garaż ... od kilkunastu lat nie stał w nim żaden samochód Wink


RE: Wiata garażowa przyścienna - raxon - 08.03.2017

(08.03.2017, 14:21)arkdom napisał(a): Wiata to dobry pomysł. Garaż ... od kilkunastu lat nie stał w nim żaden samochód Wink

O to właśnie chodzi. Ja do blaszaka wjeżdżałem gdy miał być grad, opady śniegu albo przewidywałem że trzeba będzie szyby skrobać to musiałem wjechać na podjazd, wysiąść, otworzyć drzwi, wrócić do auta i wsiąść, wjechać do garażu, wysiąść, zamknąć garaż z ewentualnymi reklamówkami z zakupami w zębach albo 5 w jednej ręce i posiłkowałem się łokciem, kolanem czy tam stopą żeby drzwi zamknąć. Do wiaty się wjeżdża i już. Na kosiarki i grabie to lepiej kupić osobny mały blaszak czy tam inny domek narzędziowy mieć zamykany. Garaż to jest dobry ale na motocykl Big Grin


RE: Wiata garażowa przyścienna - Bartosz - 08.03.2017

O jaaa ale ludzie jesteście leniwi


RE: Wiata garażowa przyścienna - hesus000 - 09.03.2017

I jeszcze jedna sprawa, podatek od nieruchomości. Dużo większy od garażu niż od wiaty.


RE: Wiata garażowa przyścienna - lucky - 09.03.2017

(09.03.2017, 10:12)hesus000 napisał(a): I jeszcze jedna sprawa, podatek od nieruchomości. Dużo większy od garażu niż od wiaty.

Jeżeli garaż jest w bryle domu to liczy się jak za powierzchnię mieszkalną. Przynajmniej w naszej gminie tak jest.


RE: Wiata garażowa przyścienna - hesus000 - 28.04.2017

Z własnego doświadczenia polecam kostkę. Kupcie sobie 3m2 na zapas by w przypadku wycieku oleju lub innego płynu z auta można wymienić mały fragment ułożonej kostki. Należy pamiętać aby kostka była położona na posypka piaskowej a nie cementowo piaskowej. Łatwiej jest wygrzebać kostkę do wymiany.


  
Menu