Budowa domu za 150 tys
Kto buduje z Silki? - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Sciany nosne budynku (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-52.html)
+---- Wątek: Kto buduje z Silki? (/thread-447.html)

Strony: 1 2 3 4


Kto buduje z Silki? - mariusz847 - 26.05.2017

Witam,

Kto z Was zdecydował się na oryginalny materiał w projekcie czyli silkę?

Jakiego producenta silki wybieracie i jak to wygląda cenowo w Waszym regionie?

Ja jestem z Wałcza i właśnie z silki zamierzam budować.


Pozdrawiam!


RE: Kto buduje z Silki? - Leszek85 - 21.06.2017

"Silka" to producent.
Jeśli zaś chodzi o materiał - silikat, to ja podjąłem się budowy z tego materiału, zarówno ściany nośne jak i działowe.
Producenta jakiego wybrałem to: "Silikaty-szlachta" cena za wymiar 250x240x220 to 2,57 zł netto za szt. natomiast za 240x120x220 to 1,48 zł / netto szt.


RE: Kto buduje z Silki? - pawelwr - 27.08.2017

Leszek85 też bardzo mocno zastanawiam się nad wyborem silikatu, z tego jednak co czytałem ze względu na swój ciężar wymaga mocniejszego fundamentu niżeli gazobeton. Czy rozmawiałeś na ten temat ze swoim konstruktorem na ten temat, tzn. czy projekt fundamentu z domy za 150 tys jest przygotowany do takiego obciążenia w przypadku zastosowania silikatu dla ścian działowych i nośnych?


RE: Kto buduje z Silki? - Leszek85 - 27.08.2017

(27.08.2017, 09:54)pawelwr napisał(a): Leszek85 też bardzo mocno zastanawiam się nad wyborem silikatu, z tego jednak co czytałem ze względu na swój ciężar wymaga mocniejszego fundamentu niżeli gazobeton. Czy rozmawiałeś na ten temat ze swoim konstruktorem na ten temat, tzn. czy projekt fundamentu z domy za 150 tys jest przygotowany do takiego obciążenia w przypadku zastosowania silikatu dla ścian działowych i nośnych?

Ja mam poszerzone wszystkie lawy do szerokości 60 cm a jedną nawet do 72 cm ;D Jednak wydaje mi się że standardowe 50 cm wystarczy gdyż standardowo w projekcie przewidywany materiał budulcowy to właśnie silikat.


RE: Kto buduje z Silki? - pawelwr - 28.08.2017

Niemam jeszcze wglądu do projektu - właśnie kupiłem, ale z tego co pamiętam to chyba w projekcie jest gazobeton. Jednak nie przeczę, że masz rację - co do wystarczalności - bo nie znam się na tym kompletnie.


RE: Kto buduje z Silki? - Leszek85 - 28.08.2017

(28.08.2017, 09:01)pawelwr napisał(a): Niemam jeszcze wglądu do projektu - właśnie kupiłem, ale z tego co pamiętam to chyba w projekcie jest gazobeton. Jednak nie przeczę, że masz rację - co do wystarczalności - bo nie znam się na tym kompletnie.

W projekcie przewidziane są ściany nośne zewnętrzne z silikatu, natomiast wewnętrzne działowe z gazobetonu. Tylko w kosztorysie na stronie głównej w kalkulacji jest gazobeton. Zatem nie martwiłbym się o wymiar ław. Na pewno standardowe 50 cm będą wystarczające. Przecież to tylko parterówka ;]


RE: Kto buduje z Silki? - pawelwr - 30.08.2017

Ok Dzięki, za szczegółowe info - czekam właśnie na projekt, wiec nie miałem tej wiedzy. A więc silikat Smile


RE: Kto buduje z Silki? - Darek85 - 27.03.2018

Mam pytanie w sprawie scian nosnych u mnie w opolskim wszyscy budowlancy odradzaja mi gazobeton bo kruchy i ciagnie wode itd . czy moze moze mi ktos pomuc i doradzic
Pozdrawiam Dariusz


RE: Kto buduje z Silki? - jarzyn - 27.03.2018

Materiał zależy od lokalnej mody - w wlkp prawie wszyscy budują z porothermu albo czegoś podobnego, w ostatnich latach pojawiają się pierwsze "białe" budowy. Na kujawach praktycznie wszystko jest z bk/silki.

Gdybym miał sam budować albo miał "niepewną" ekipę, to wybrałbym gazobeton, bo budowa jest znacznie postsza, szybsza i czystsza. Może ciągnie wodę, ale od tego jest izolacja pozioma aby odciąć się od fundamentów, za to ma jakąś sensowną izolacyjność co jest istotne w okolicach okien. Izolacyjność termiczna porothermu jest z doświadczenia dyskusyjna - piórowpusty nie są szczelne, w pionie jeśli zaprawa nie jest idealnie położona - są przedmuchy, może wiać z gniazdek itd... Za to akustycznie wypada lepiej od gazobetonu.
Nośność przy parterowym domu chyba nie ma większego znaczenia - jak bardzo się obawiasz, to możesz dołożyć trzpieni, wtedy wieniec będzie "wisiał" na trzpieniach. Zresztą pomacaj sobie beton komórkowy 200, to zobaczysz jaka twarda w stosunku do niego jest odmiana 500, czy 600.


RE: Kto buduje z Silki? - Darek85 - 27.03.2018

Dzieki za info ale mnie najbardzej strasza tym ze ciagnie wode i jak bede budowl to zaraz musze ocieplic albo otynkowac a ja najpierw chce tynki w srodku a potem dopiero ocieplac i tynkowac , sam teraz juz zglupialem co robic i czy naprawde ten BK tak ciagnie wode czy wilgoc


  
Menu