Budowa domu za 150 tys
Nowe Grabie - dziennik budowy - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Dzienniki budowy użytkowników forum (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-31.html)
+---- Dział: Mazowieckie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-137.html)
+----- Dział: Nowe Grabie koło Płocka (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-78.html)
+----- Wątek: Nowe Grabie - dziennik budowy (/thread-459.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Nowe Grabie - dziennik budowy - gronczo - 10.06.2017

Witam

Zgodnie z planem i ja wystartowałem z własną budową, własnymi siłami.
Bazuje się tylko i wyłącznie na filmikach Pana Łukasza bo wcześniej nie miałem zielonego pojęcia o budowlance.
Wykop zrobiony, zbrojenia gotowe, szalunek zew. ławy również.
Jak widać pierwsze prace poczynione i pierwsza spora przeszkoda widoczna na zdjęciach poniżej - woda.
[attachment=1848]
[attachment=1847]
[attachment=1849]







Przestaliśmy szalowanie bo wykonałem wykop próbny i widzę że nic z tego nie będzie, woda w ciągu minuty napływa i wszystko się obsuwa.
Na razie szukam rozwiązania problemu i powiem szczerze nie widzę go.
Może ktoś coś podpowie ?


RE: Nowe Grabie - dziennik budowy - spedek1 - 10.06.2017

Wykop dziure glebsza od law pompa do brudnej wody waz na koniec dzialki i pompuj pompuj pompuj


RE: Nowe Grabie - dziennik budowy - gronczo - 10.06.2017

Taką akcje na dziś planowałem ale zapowiadali opady więc uznałem że nie ma sensu.
Obawiam się też że poziomu wód gruntowych pompą nie zmienię.
Gdyby to było rok temu to pewnie nie było by problemu bo wszędzie susza doskwierała.
Zobaczę co powie jeszcze kierownik budowy, ma mnie odwiedzić na początku tygodnia.


RE: Nowe Grabie - dziennik budowy - santaDe - 10.06.2017

U mnie było dokładnie tak samo. Kopalem pod lawe i odrazu ustawialem deske. Wody bylo ok. 25cm. Troche sie zsuwalo i zamulalo ale powoli dalem rade. Po zewnetrznej stronie lawy wykopalem duzo glebsza dziure zaraz kolo deski szolunkowej i wsadzilem wlasnie pompe i waz strazacki jakies 50mm. Podczas zalewania lawy z jednego rogu na dwie strony rozlalem beton i woda gonila do rogu z pompa. Dosc wydajny sprzet i bez problemu dal rade na bierzaco wypompowac wode.


RE: Nowe Grabie - dziennik budowy - spedek1 - 10.06.2017

Wody podskorne troche ciepla i znikna narazie pompuj jak masz gline pomysl o drenazu a jak nie to sie nie przejmuj


RE: Nowe Grabie - dziennik budowy - szpachla - 11.06.2017

U mnie było podobnie.
Zrób ławy bez szalunków i kop bezpośrednio przed przyjazdem betonu.
Zobacz jak to wyglądało u mnie.

http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-363.html


RE: Nowe Grabie - dziennik budowy - przemierz - 22.06.2017

Witam piszesz, że budujesz tylko własnymi siłami bazując na filmach Łukasza napisz jak to na razie wygląd z twojej perspektywy. 1. Sam wyznaczałeś osie?
2. Sam kręciłeś zbrojenie i szalunki?
3. Geodeta był dwa razy wyznaczać budynek tak jak mówił Łukasz.
4. Jakiej wielkości masz  działkę.
5. Jeśli to nie tajemnica to jakie koszty poniosłeś do tego czasu? chodzi mi co po kupnie projektu kto, co, i ile bierze?

Będę obserwował twoje postępy w pracach bo sam jestem mocno zainteresowany budową swoimi siłami a większość osób budujących patrząc po forum jednak zleca komuś prace. W moim przypadku tylko budowa samemu. Powodzenia.


RE: Nowe Grabie - dziennik budowy - Artur Stojanowski - 22.06.2017

(10.06.2017, 16:14)gronczo napisał(a): Witam

Zgodnie z planem i ja wystartowałem z własną budową, własnymi siłami.
Bazuje się tylko i wyłącznie na filmikach Pana Łukasza bo wcześniej nie miałem zielonego pojęcia o budowlance.
Wykop zrobiony, zbrojenia gotowe, szalunek zew. ławy również.
Jak widać pierwsze prace poczynione i pierwsza spora przeszkoda widoczna na zdjęciach poniżej - woda.
[Obrazek: 8ec38b578944.jpg]
[Obrazek: c5d400ddd570.jpg]

[Obrazek: 7fb964c349d0.jpg]
[Obrazek: abd7180ae9f2.jpg]
[Obrazek: 0cc9137cbe19.jpg]
[Obrazek: bba155cc78cb.jpg]
Przestaliśmy szalowanie bo wykonałem wykop próbny i widzę że nic z tego nie będzie, woda w ciągu minuty napływa i wszystko się obsuwa.
Na razie szukam rozwiązania problemu i powiem szczerze nie widzę go.
Może ktoś coś podpowie ?

Będę śledził pilnie
Też ruszam z inwestycją, którą w większości będę chciał wykonać własnymi siłami wspierając się Łukaszem :-) i jego materiałami.
Budowlańcem nie jestem, ale wierzę w siebie :-)


RE: Nowe Grabie - dziennik budowy - Łukasz - 24.06.2017

Ogarnąłeś problem z wodą?


RE: Nowe Grabie - dziennik budowy - gronczo - 26.06.2017

(24.06.2017, 20:03)Łukasz napisał(a): Ogarnąłeś problem z wodą?

Tak, udało się zażegnać problem.
Wkopałem studzienkę w postaci rury 30cm na głębokość 1,5m.
Do studzienki doprowadziłem rury melioracyjne obiegające ławę, które wcześniej owinąłem geowłókniną.
Do środka powędrowała pompa z pływakiem która tłoczyła wodę poza działkę.
Już po jednej dobie była spora różnica a w kolejnych dniach woda opadła na tyle że udało się wykopać ławę.
Dziś poszło 10cm suchego betonu B20. Jutro pewnie zbrojenie i w tym tygodniu mam nadzieję zakończyć temat ławy.
Poniżej kilka fotek z budowy.
[attachment=1850]
[attachment=1851]
[attachment=1852]







(22.06.2017, 14:05)przemierz napisał(a): Witam piszesz, że budujesz tylko własnymi siłami bazując na filmach Łukasza napisz jak to na razie wygląd z twojej perspektywy. 1. Sam wyznaczałeś osie?
2. Sam kręciłeś zbrojenie i szalunki?
3. Geodeta był dwa razy wyznaczać budynek tak jak mówił Łukasz.
4. Jakiej wielkości masz  działkę.
5. Jeśli to nie tajemnica to jakie koszty poniosłeś do tego czasu? chodzi mi co po kupnie projektu kto, co, i ile bierze?

Będę obserwował twoje postępy w pracach bo sam jestem mocno zainteresowany budową swoimi siłami a większość osób budujących patrząc po forum jednak zleca komuś prace. W moim przypadku tylko budowa samemu. Powodzenia.

Tak buduje swoimi siłami z pomocą ojca.
1. Osie wyznaczał geodeta
2. zbrojenie sam wykonałem
3. Tak geodeta był dwa razy (dokładnie tak jak opowiada Łukasz)
4. Działka 726m
Koszty na chwile obecną:
Mapka do celów projektowych 500zł
Adaptacja + pozwolenie 1300zł
Geodeta 450zł
Koparka 650zł
Deski 120mb + kontrłaty 160zł
pręty 12-50szt, 6-50szt 6 metrowe 850zł z transportem
piach płukany 6T 230zł
drenaż 210 zł
Pompa 180zł
suchy beton B20 3m3 720zł


  
Menu