Budowa domu za 150 tys
Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Dzienniki budowy użytkowników forum (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-31.html)
+---- Dział: Mazowieckie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-137.html)
+----- Dział: Jedlanka koło Radomia (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-85.html)
+----- Wątek: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia (/thread-576.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - maciej87 - 06.09.2017

Z tym załatwianiem papierów to różnie ja czekam na warunki zabudowy od 12 maja... Może będą na koniec września


RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - sierzant - 06.09.2017

U mnie maj- max pazdziernik pozwolenie (do 60 dni od złożenia)
Papirki, uzgodnienia, mapa wszystko trwa niestety.


RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - Slawskip - 06.09.2017

u mnie było tak:
działkę znalazłem w styczniu, kupiliśmy ją na początku lutego, potem po wizycie i rozmowie z architektami, okazało się, że na naszej działce dostosowanie projektu Łukasza do naszej działki i jej MPZP + zmiany jakie chcieliśmy wprowadzić wychodziły drożej niż projekt indywidualny, więc przez cały luty, do połowy marca szukaliśmy projektu gotowego, który będzie odpowiadał nam i będzie pasował na naszą działkę. Nie znaleźliśmy takiego projektu, więc zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Umowę z Architektką podpisaliśmy na początku kwietnia, a wczoraj złożyliśmy papiery do pozwolenia na budowę.


RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - tomi8547 - 06.09.2017

Opierałeś się na projekcie Łukasza tworząc indywidualny?Ile architekt skasował za projekt?


RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - Slawskip - 06.09.2017

założenia projektowe miałem podobne, ale ze względu na MPZP musiał być dach o kącie nachylenia 38*, dodatkowo chciałem aby był on dwuspadowy. Mam instalację gazową (CO+CWU na gaz), wentylację mechaniczną z rekuperacją, oraz dom powiększony do wymiarów 14m x 10,5m, trochę inaczej ocieplony dom (20 cm styropianu na ścianach, 30 cm na podłodze, 30 cm wełny na suficie), pozmieniane okna itd.

Koszt projektu to 9000 zł, przy czym w cenie zawiera się wszystko do uzyskania pozwolenia na budowę, za wyjątkiem, badań geologicznych - 500 zł, mapy do celów projektowych - 800 zł, opłat za uzgodnienia - np z wodociągami - 885.6zł, oraz bez operatu wodnoprawnego - 1200 zł + opłata skarbowa 451 zł (mam rów na działce i muszę go zarurować - projekt obejmuje również ten rów). Uzgodnienie ZUDP - 325,5 zł.


RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - tomi8547 - 06.09.2017

Ok,wielkie dzięki za odpowiedź.


RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - BFilip - 06.09.2017

Pomimo problemów z pogodą udało się hydraulikowi wykonać robotę i na tym kończymy prace w tym tygodniu.
Wiązary zamówione, planowany montaż połowa października.
Poniedziałek jeśli pogoda pozwoli zalejemy chudziaka i dalej to już będzie szło...  Smile 
[attachment=1586]
[attachment=1587]
[attachment=1588]


RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - BFilip - 15.09.2017

Cześć!
Dawno nie pisałem ale to nie znaczy, że na budowie nic się nie działo... wręcz przeciwnie!!!
Póki co wszystko zgodnie z planem, chudziak zalany, materiał przyjechał i wystartował kolejny etap długo wyczekiwany.
Wreszcie stoją pierwsze ściany i widać budynek  Smile
Dziś dojechały nadproża i najbliższy wtorek to koniec ścian nośnych i szykujemy pod wieniec.
Zanim przyjadą wiązary pojedziemy dalej ze ścianami działowymi (żeby tylko pogoda pozwoliła)
Poniżej kilka zdjęć z postępów:
[attachment=1627]
[attachment=1628]
[attachment=1629]
[attachment=1630]
[attachment=1631]
[attachment=1632]
[attachment=1633]
[attachment=1634]
[attachment=1635]
[attachment=1636]
[attachment=1637]
[attachment=1638]
[attachment=1639]


RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - Michał G. - 16.09.2017

Fajne tempo prac. 
1. Zastanawiają mnie nadproża. Wydawało mi się, że w którymś dzienniku przeczytałem, że wieniec pełni w tym projekcie rolę nadproży... jest dowolność, czy w którymś przypadku weszły zmiany?
Czy może to nadproża do działówek?
2. Co to za "dziury" w ścianach? (Co drugi poziom) Wpasujesz się tam ze ścianką działową?  - dla lepszego wiązania (niż te blaszki w innych projektach)?
W tym miejscu (patrząc od zewnątrz) wstawiasz "kostkę" o przekroju kwadratu z "wąskiego" suporeksu?


RE: Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia - BFilip - 16.09.2017

(16.09.2017, 11:29)Michał G. napisał(a): Fajne tempo prac. 
1. Zastanawiają mnie nadproża. Wydawało mi się, że w którymś dzienniku przeczytałem, że wieniec pełni w tym projekcie rolę nadproży... jest dowolność, czy w którymś przypadku weszły zmiany?
Czy może to nadproża do działówek?
2. Co to za "dziury" w ścianach? (Co drugi poziom) Wpasujesz się tam ze ścianką działową?  - dla lepszego wiązania (niż te blaszki w innych projektach)?
W tym miejscu (patrząc od zewnątrz) wstawiasz "kostkę" o przekroju kwadratu z "wąskiego" suporeksu?

1. Jeśli chodzi o nadproża był taki plan żeby zrobić to razem z wieńcem ale jednak stanęło na tym, że dajemy osobno nadproże i po obmurowaniu zalewamy wieniec. 
2. A "dziury" w ścianach to tak jak piszesz jest to wpust na ścianę działową żeby wszystko się trzymało razem w przysłowiowej "kupie".
Z pustaka na ściany działowe chłopaki wycinają taki prostokąt nie wiem jakich rozmiarów ale przypomina rozmiarem cegłówkę Smile
Natomiast w bruzdy poziome dajemy stal 12 w miejscach pod oknami. Nie ma obowiązku ale wg. murarza dla świętego spokoju lepiej dać gdyby coś chciało pęknąć, etc...


  
Menu