Budowa domu za 150 tys
Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Dzienniki budowy użytkowników forum (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-31.html)
+---- Dział: Małopolskie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-136.html)
+----- Dział: Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-94.html)
+----- Wątek: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) (/thread-656.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - sierzant - 23.06.2018

Mam Leiera tego z lewej 6,27m
+ jedna wentylacja. Koszt 1557zl
Wiec cena taka sobie, ale komin
polecam.


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 23.06.2018

A komun Duo coś tam 2600 netto chyba się bardziej opłaca


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 28.06.2018

Wieńce tak jak mówiłem zostały zalane, a teraz nadszedł czas na rozszolowanie. Betonu weszło mi 4.3m3 1170 zł. Jeśli ktoś czyta moje posty z tych co mają zrobiony dach proszę o napisanie ile weszło dachówki i jaka cena za całość wyszła, bądź blacha wraz z gąsioramni


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - maciej87 - 28.06.2018

Jeśli chodzi o ilość to zależy jeszcze jaka dachówka. Jak się odezwiesz i Cię interesuje to mogę Ci podać na email szczegóły do dachówki Roben Monza Plus


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 29.06.2018

Hej hej dziś sprzatanko po rozszolowaniu, każda para rąk się przyda. I żoneczka też pracuje


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - Michał G. - 29.06.2018

Jak były mocowane szalunki?
Na zdjęciach nie widzę desek "od góry", ani śrub, prętów "przez środek". 
Przykręcone do bloczka, czy skręcone przez bloczek "na wylot"?
Jakie śruby, pręty użyłeś?

Jako szpilki do murłaty zastosowałeś pręty gwintowane?
Jaki rozmiar?
"Wetknąłeś" je gdy beton był już wylany?
Nie ma potrzeby ich jakoś mocować, kotwić na boki?

Czy stosowałeś jakiś środek antydyhezyjny/ olej do szlunków?
Był problem z doczyszczeniem płyt OSB?
Jaki czas po wylaniu wieńca było rozszalowane?

Mam ściany gotowe, ale wieniec leję za 2 tygodnie.
Może jakieś porady?


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 30.06.2018

Szalunek był skrecany prętem gwintowanym fi 8 duża podkładka i nakrętka. Jeśli przyjrzysz się dobrze zdjęciom zobaczysz że deski boczne wzmocnienie by zrobić kolejna deskę wyżej na płycie OSB będzie zdecydowanie łatwiej ale drożej więc dlatego robiłem na deskach oczywiście możesz je wcześniej pomalować,. Ja ich nie malowalem z tego względu że raczej więcej ich nie będę używał chyba że na kontrłate. Z ściągnięciem nie było problemów, na początku zacząłem odkręcić ale stwierdziłem że utrące breszka i odkrecenie nakrętki to 20s reszta to grawitacja z delikatną pomocą brechy. Deski były skracanie szlilkami sparte na boczku po skręcenie zrobiły się sztywne, zostały też wzmocenione kokami szybki montaż, od góry deski wzmacniające lepiej kręcić je wkretami 70mm szybciej się je rozbiera i nie trzeba gwoździ wyrywać.Ja miałem pul na pul i teraz niestety trzeba się tym zająć. Pręty w pod murłatę fi 16 kręcone do zbrojenia odległość co 1,3- 1,5. Wieniec rozszolowalem po 5 dniach ale spokojnie przy b20 można by było na 2 dzień przynajmniej szpilki można było odzyskać. Podeprzyj madproża być nie popękaly. Jak szarpniesz porządnie szalunkiem i nie chodzi na boki tylko w miarę jest sztywny to wytrzyma. Szpilki wykorzystałem z fundamentów i dokupilem jeszcze 14szt. To ty a wszystko, zdjęcia są tak na szybko więc nie wideć 100 % wzmocnień.


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 30.06.2018

(30.06.2018, 07:47)m3e30 napisał(a): JAKI ROZSTAW TYCH ŚRUB NA WIENIEC ? JAKIEGO ROZMIARU TO ŚRUBY ?

TRZEBA JE MONTOWAC CZY NIE ?

fi 16, 1m gwintowany pręt przeciętny na pul  0,5 na końcu zakrzywiony na około 70- 80 stopni kręcone do zbrojenia wienca drutem wiazałkowym na długiej ścianie 1.5m rozstaw ale może być 2 m, mniejszej ściance 1.35 m ponieważ tak mi wychodziło jest to za gęsto ale dla swej świadomości i spokojnego spania tak dałem wsumie kupiłem 16szt pręta przeciolem i mam 32 szt, Ganek 6 włożyłem reszta w dom. A czy będą ci potrzebne zdecyduj sam zapytaj tam gdzie robisz dach jeśli masz wiązany to dopytaj firmę czy dają murłatę czy nie. Jeśli nie to nie ma sensu robic jeśli dają murłatę obowiązkowo musisz dać


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 30.06.2018

(30.06.2018, 11:37)m3e30 napisał(a): bo tam na filmach domza150 nie widzialem zeby dawali
Masz rację gdyż 
Burkietowicz nie wymaga szpilek  kotwią bezpośrednio do wieńca a z kolei inni dają murłatę więc z automatu muszą być. Nie jesteś pewien wrzuć najwyżej obetniesz koszt 160zl wraz z podkladkami i nakretkami


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 02.07.2018

Witam w poniedzialek dziś plan zajęć wyznaczenie ścianek działowych wciacie się dla lepszej sztywność


  
Menu