Budowa domu za 150 tys
Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Dzienniki budowy użytkowników forum (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-31.html)
+---- Dział: Małopolskie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-136.html)
+----- Dział: Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-94.html)
+----- Wątek: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) (/thread-656.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 27.09.2018

Pod działówki wybrałem ok 10-15cm głębiej ślepa jest zbrojona i 2cm grubsza niż w projekcie wieniec zbrojny 2x6 drut. Filarki praktycznie wiszą w powietrzu bez problemu mogę nimi ruszać nie są wbijane na siłę wszystkie podpory które trzymały początkowo zostały usunięte, jeśli konstrukcja obniży się filary będą popierać. Słupy w ścianach zrobią robotę by nacisk z dachu rozłożył siły. Słupy które początkowo podczymywały konstrukcje były wbijane na siłę wieniec nie pękł a powiem ze się obawiałem, jeśli ścianki penkna no cóż czyli coś zawalilem, czas pokaże. Jeszcze stryczek będzie na krokwiach 6 x18 opra się na ściankach i zrobię jeszcze zastrzaly wspierające. Czas pokaże. Krowie 8x16 stolce 16x18 słupki 16x16 naroznice 8x18 wszystko pozacinanne na ząb myślę że diabeł tego nie ruszy robocizna 5 tyś zł drewno jeszcze nie płaciłem ale w granicach 8500 gwoździe kontowniki inne 250 zł blacha płaska 17szt cała reszta blach gąsiorów, taśm rynny metalowe 135 na być w następny tyg wszystko ma kosztować ok 12500

Pas pod rynnowy zrobiony zaczynam montować


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - aarek1404 - 28.09.2018

ok w takim razie przepraszam nie wiedziałem o tych wzmocnieniach pod działówkamiSmileczekamy na resztę relacji z budowy i powodzenia


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 02.10.2018

Obrobeczka komina poleciała


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 03.10.2018

Górna cześć dziś


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - matjar92 - 03.10.2018

Hej, zaciekawił mnie pomysł takiej konstrukcji dachu, powiedz, to było zmienione na etapie adaptacji czy w miedzy czasie zdecydowałeś się na takie rozwiązanie ? Jestem przed wylaniem ślepej wiec mogę jeszcze zmodyfikować ją. Czy działówki planowałeś w miejscach gdzie mają być słupy czy słupy podpierające konstrukcje są w miejscach gdzie " się udało " trafić w ścianę.


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 03.10.2018

Dziękuję. Cieszę że się podoba mój pomysł. W trakcie, kierownik nie widzi problemu, wymiary obietosc działówki jak w projekcie po moich przeróbkach itd. nic się nie zmienia tylko wygląd więźby. Krowie grubsze rozstaw dokładnie ten sam wszystko z PROJEKTU, trochę cieśla się wkuzał bo za mało ZWYMIAROWANY PROJEKT! słupki wyszły na ściankach porostu trzeba było pomyśleć wcześniej o wieńcu na dzialowkach. Trochę mieli problem ale dali radę, jestem zadowolony z tego co mniej więcej sobie wygospodaruje stryszku może nie będzie on z boku zbyt wysoki ok 70-90cm na drobne zeczy po dziecku itd. Może mi wyjść powieszchnia ok 35-45m2. Więc jest to sporo miejsca lecz trzeba wziąść pod uwagę że słupki będą czasem wkurzac i przeszkadzać, chociaż myślę że miejsce, które tam powstanie zrekapensuje to. Jutro mają przyjechać rynny i blacha jeśli nie zapomnę zmierze jaka powierzchnia będzie użytkowa między słupkami tak aby wygodnie sobie stać od wys 1.8m. Ja mam 178wiec powinno być ok.


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 04.10.2018

A więc tak jak pisałem wcześniej na h180 skosu strych osiąga 15m2, czym niższy np. h 0,9m 35m2 i myślę że to będzie wystarczająco. A między czasie dojechało drewno na strop i część blach i orynnowania

Koszt całkowity dachu 26300 do przykrycia chyba że mi coś będzie brakować ale myślę że max 500.+ hehe


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 07.10.2018

I zaczęło się długo oczekiwałem na ten dzień


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 12.10.2018

Witam z przyczyn niezależnych odemnie niestety nie dam rady skończyć przykrycia dachu ponieważ dostawca poraz 3 przywozi mi blache w niewielkich ilościach i ciągle brakuje tłumaczy że jest problem z dostaniem że duży popyt na to jest. A między czasie stryszek gotowy wyszedł naprawdę potężny zastanawiam się czy nie zrobić schodów na stałe do góry. No i oczywiście wkońcu dotarło do mnie resztę zamówienia do orynnowania gdyż dostawca nie wiedział że potrzebne są zapinki do kolan które też przybyły dużo puzniej porostu masakra


RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - fraczek84 - 27.10.2018

Witam. Niestety nie mogę się pochwalić że skończyłem ponieważ dopiero dojechał mi blacha na dach ta część co brakło. Ale zato udało mi się rozprowadzić troszkę przewodów. A do tego walec troszkę ubil i wyrównał mi podjazd aż się miło zrobiło wszystkie pustaki gruzy rozsypaly się w mak


  
Menu