Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narzędzia budowlane
Ponad 5 lat temu robiłem w hydraulice na budowach, sprzęt firmowy opierał się właśnie na graphite. Młoty do kucia były używane prawie codziennie przez długi czas i dawało to rady ale usterki się zdarzały często, wiertarki to samo. Kupowany był kolejny egzemplarz, stary zostawał na części i tak w kółko, ogólnie naprawialiśmy sami. Jakość wykonania w porównaniu do markowych sprzętów typu hilti była nie do porównania, choć cena była oczywiście wiele niższa. Ogólnie sprzęt jak dla hobbystów budowlańców jak my na pewno wystarczy, oglądając teraz tą markę na półkach sklepowych widzę, że jakość wykonania i materiały stosowane poszły raczej w lepszą stronę (ciekawe czy bebechy też). 5 lat temu można było zakupić "klony" urządzeń graphite za niższą cenę, nie pamiętam jak się marka nazywała ale zamiast szarych kolorów był taki jasny zielony. Było to dosłownie to samo mechanicznie i z wyglądu oprócz koloru. Nie wiem czy jest tak dalej dzisiaj.

Ogólnie moje Ryobi co pisałem w tym wątku wcześniej jak narazie się trzyma ok, dokupiłem szlifierkę kątową i tak jak kolega pisał wyżej super sprawa nie bawić się z przewodem i rozwijaniem przedłużaczy. Do obcinania ściągów traconych szalunków przydała się idealnie.
Odpowiedz
Mam szlifierkę kątową AEG 18V, dokłady model BEWS 18-125X-0, sprawdza się bardzo dobrze. Poręczna, łatwo zrobić nawet w miarę precyzyjne cięcie, plus za łatwe montowanie tarcz, jak sobie przypomnę ile zachodu miałem przy poprzedniej szlifierce, to tutaj zajmuje to dosłownie chwilę
Odpowiedz
Może ktoś by podpowiedział jaki odkurzacz przemysłowy wartałoby nabyć? Ma przetrwać remont/wykończeniówkę mieszkania (raczej nie będzie używany pod żyrafą), ma mieć gniazdko żeby podłączyć wyżynarkę czy wiertarkę i ma zbierać też wodę. Po wykończeniu będzie używany w garażu do posadzki, sprzątania auta i przy elektronarzędziach. Kwota poniżej 500zł, na tą chwilę mocno mnie interesuje Karcher WD3P. Generalnie ma wszystko co mi potrzeba, nie jest to no name marketowy ale czy warto? Męczył ktoś może ten model na budowie? Opinie na necie wręcz cukierkowe.
Odpowiedz
Ja mam WD3 (bez P), kupiłem bo był na promocji w Liroju. Moim zdaniem wady - to bardzo krótki wąż ssący, odrazu dołożyłem wąż ze starego odkurzacza i teraz na dwóch dopiero ma sens praca nim. Przedtem jak chciałem auto kombi odkurzyć to musiałem go wsadzić do auta. Odprowadzenie powietrza jest skierowanie wprost z tyłu odkurzacza, więc jak go weźmiesz gdzieś gdzie masz dużo pyłu w całym pomieszczeniu i go włączysz to jak zacznie działać rozdmuchuje ten pył za sobą, muszę zobaczyć czy w ten wylot da się włożyć np. kolanko kanalizacyjne 90 stopni aby dmuchał do góry. Robi obecnie na pierwszym remoncie (trochę lekkiego gruzu, pył z gipsu) i daje radę, używam oczywiście z workiem (dali tylko jeden do zestawu, to też minus). Oczywiście mam w planach używać go przy całej swojej budowie i mam nadzieję, że to przeżyje.
Odpowiedz
Też mam WD3 i mogę polecić. 3 lata śmiga
Mogę tez polecić szlifierkeMskita 125 mm w Leroy i ciasto była niedawno po niecałe 200 zł. Przede wszystkim mega lekka i poreczna
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


Witam , jaką wkretarke używacie/polecacie do mieszania kleju ?
Odpowiedz
Do mieszania kleju kup mieszadło (mieszalnik, mikser).
Ja kupiłem najtańsze z allegro za 140 zł i dało radę.
Odpowiedz
Tylko chodzi mi żeby było na akumulator, bo nie mam prądu na działce.
Odpowiedz
(10.01.2019, 20:08)Macios napisał(a): Witam , jaką wkretarke używacie/polecacie do mieszania kleju ?

Witam. Do mieszania kleju to raczej nie musi być nic nadzwyczajnego, każda się nada Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
(11.01.2019, 14:11)gregorrek napisał(a):
(10.01.2019, 20:08)Macios napisał(a): Witam , jaką wkretarke używacie/polecacie do mieszania kleju ?

Witam. Do mieszania kleju to raczej nie musi być nic nadzwyczajnego, każda się nada Smile

Ja mieszałem zwykłą wkrętarką RYOBI i nie było problemu  Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu