Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kanalizacja pozioma budynku. Zapotrzebowanie materiałowe, wyznaczanie podejść.
#11
(23.10.2017, 07:50)enter17 napisał(a): Mam pytanie o rozmiar głównej rury kanalizacyjnej.  W projekcie jest 110 mm a Łukasz daje 160. Rozmawiałem z hydraulikiem i powiedział że  160 w niczym nie pomoże a wręcz przeciwnie może zaszkodzić ponieważ do każdego czy to szamba czy oczyszczalni wejście jest 110 i w tym miejscu jeśli będzie zwężenie może nastąpić ewentualny zator.

Ponawiam pytanie, podpowie ktoś rozwiązanie ?
Odpowiedz
#12
U mnie w projekcie 160. Przechodziło w 110 w najdalszych końcach instalacji, na prostych odcinkach, za ostatnim trójnikiem, gdzie zostało tylko 1 podejście.
Co do tego zatoru przy redukcji...
Nie znam się, ale na logikę, nieczystości nie płyną całym przekrojem rury, tylko delikatnym strumyczkiem, na samym środku.
Redukcję robisz "licując" 2 rury dołem. Zwężenie jest od góry. Chyba nie ma prawa zrobić się zator...
Odpowiedz
#13
Dziękuje. A Rozwiązałeś może problem pionu wentylacji w kuchni ?
Odpowiedz
#14
Mam zmieniony układ pomieszczeń. Akurat kuchnia jest podejściem najbliżej wyjścia kanalizy z budynku.
Najdalsze punkty mam w łazience.
Odpowiedz
#15
....ponieważ do każdego czy to szamba czy oczyszczalni wejście jest 110 i w tym miejscu jeśli będzie zwężenie może nastąpić ewentualny zator.
Ten twój hydraulik to jakiś amator.
Pierwsze z brzegu:
W skład kompletu wchodzi:
  • zbiornik 2250l trzykomorowy z nadstawkami i pokrywami (opcja wlotu do zbiornika fi 110 lub 160)
  • Otwór wlotowy standardowy z uszczelką na rurę kanalizacyjną d=160mm 

DODATKOWO , NA ŻYCZENIE KLIENTA, WYKONUJEMY GOTOWE OTWORY W ZBIORNIKACH I PŁYTACH STROPOWYCH WE WSKAZANYCH MIEJSCACH SĄ TO TZW,NASUWKI KANALIZACYJNE KZ PVC O ŚREDNICY FI 160 I FI 110
Odpowiedz


#16
Czy istnieje rozwiązanie bez kucia w wieńcu zachowując pin w kuchni ? jestem na etapie przed tynkami i muszę coś zrobić z tym.
Odpowiedz
#17
Wojtku może lepiej puść odpowietrzenie obok komina albo w samym kominie jeżeli jest taka możliwość ? ja jestem na etapie bloczków i kompletnie zmieniam układ przyłącza wody i kanalizy bo z innej strony mam dojście. Wiem że u Ciebie może to wyglądać na za późno ale zawsze możesz dać odpowietrzenie w innym niż najwyższym punkcie kanalizy. Podpytaj hydraulika albo przemyśl to. Ja w mieszkaniu na parterze podczas remontu robiłem od nowa wodę i kanalizę i jak nie było tak nie zrobiłem odpowietrzenia syfony spełniają swoją role i nie ma żadnych zapachów (podłączony jestem do kanalizacji nie do szamba).
Odpowiedz
#18
możesz w kuchni dać zawór jednokierunkowy napowietrzający a pośrodku np w łazience albo w schowku dać wypust przez dach, to odpowietrzenie w kuchni rzeczywiście nie pasuję, chyba że zrobić redukcje na fi 75 i przepuścić tą rurę przez środek działówki robiąc otwór w każdym suporeksie i wkładając rure, tylko że sporo roboty z tym.
Odpowiedz
#19
(16.11.2017, 22:26)kwadratos napisał(a): Mam pytanie odnośnie odpowietrzenia kanalizacji. Według projektu wyjście odpowietrzenia wychodzi w narożniku budynku w kuchni i ma być wyciągnięte ponad poziom dachu, w jaki sposób to wygląda? Bruzda w ścianie aż po strop np. na rurę fi50? jak w takim wypadku "przebić" się przez wieniec

Możesz powiedzieć jak rozwiazales ten problem z odpowietrzeniem? Ewentualnie Prosił bym o kontakt mailowy. mazurek_tomasz@o2.pl
Odpowiedz
#20
Hej, tematu nie rozwiązałem bo moja budowa rusza dopiero początkiem 2019 jednak u siebie będę robił odpowietrzenie w narożniku spiżarni w bruździe w ścianie. Poza odejściem do odpowietrzenia będzie tylko kuchenna kanaliza jednak mam zamiar zostawić w ścianie zaślepione wyjścia pod zawory napowietrzające, jak by się miało tworzyć podciśnienie i gdyby były problemy z kanalizą,
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu