Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tynki maszynowe
#1
Jak byście mieli pytania odnośnie tynków maszynowych gipsowych czy cementowo - wapiennych to śmiało możecie tu pisać albo na priv. Zajmuje się tym od 11 lat więc coś tam wiem.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#2
Słyszałem że na bk trzeba kłaść jakąś siatkę później dopiero tynk .Prawda??
Odpowiedz
#3
To moze ogolnie wypisz zalety i wady obu? Ktory lepszy?
Odpowiedz
#4
Z siatką to pierwsze słyszę.
Ja stosuje takie zasady przy gipsowych:
-beton komórkowy i silikaty gruntowane dwa razy potem tynk, siatka na rolety i duże rury itp
-ceramika gruntowana raz (reszta patrz wyżej)
Przy cementowo wapiennych:
-beton komórkowy i silikaty gruntowane potem obrzutka i tynk
-ceramika od razu obrzutka i potem tynk (bez gruntu)
Do tego stosuje profile przyokienne Protektora 9mm lub 6mm (może być Bella plast)
Narożniki do tynków mokrych tez Protektora ewentualnie Metpol

Jeśli chodzi o zalety i wady to wg mnie to za dużo się nie różnią. Na pewno różnią się ceną ( u mnie ok 3-4 zł m2). Do tego cementowe trzeba wg mnie szpachlować dwukrotnie. Gipsowe jak ktoś nie jest przesadnym pedantem to pomaluje.
Są jeszcze tynki gipsowe utwardzone które można szlifować ( ale bez przesady też aby nie wydrapać kamienia). Zwykłe gipsowe można tylko z wielkim wyczuciem miejscowo przejechać papierem 220 ale lepiej uważać aby nie narobić "bałaganu"
Różnica też jest w twardości bo gipsowe są bardziej miękkie, tylko że cementowe przeważnie są szpachlowane gładzią która jest mega miękka. Aby była twarda musi być szpachlowana gipsem szpachlowym Doliny Nidy ale się go trudno szlifuje więc rzadko kto robi tak.
Gips też wchłania nadmiar wilgoci i oddaje gdy go brak.
Decyzja należy do Was.

Ja prawdopodobnie zrobię u siebie gipsowe twarde a w łazienkach cementowo- wapienne.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#5
A po co w lazienkach tynki skoro beda w nich polozone plytki?hm
Pozdrawiam:-)
Odpowiedz


#6
A powiedz, czy rzeczywiście jest prawdą, że tynk w łazience (generalnie w miejscach gdzie będą płytki) warto robić na "ostro" ? Czy normalnie na równo jak na reszcie powierzchni ?
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#7
W łazienkach robi się tynk po to aby wyszło mniej kleju bo ściany rzadko kiedy są aż tak równe. Przewody musiałyby być schowane. Poza tym dobra równość można uzyskać tynki na betonie komórkowym i silikatach a te pierwsze mają zbyt duża chłonność dla kleju nawet po zagruntowaniu.
Jeśli chodzi o ostrość to warto zrobić tylko że tą ściana musi być delikatnie chropowata a nie zostawione dziury. Postaram się dziś to pokazać na zdjęciu tylko nie wiem czy aparat to uchwycić.

Edit:
Oczywiście tynk na ostro tylko gipsowy. Cementowy musi zostać zatarty aby go utwardzić.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#8
A tu ma Pan racje..faktycznie jesli sciany beda nie rowne to pojdzie sporo kleju:-) no chyba zeby ta scianke od lazienki pilnowac zeby lico bylo rowniutkie wlasnie od strony lazienki i bedzie rowno..ale druga sprawa wiekszosc ludzi dzialowki buduje z betonu komorkowego a one faktycznie szybko chlona wode i klej bedzie nas szybko sechl..hmm
Odpowiedz
#9
Tylko nie Pan. Maciej jestem.
Tak ściany warto pilnować zawsze ale pamiętajcie o jednym to robią ludzie. Trzeba zawsze rozróżnić na dwa warianty czy komuś się nie udało bo nie chciał czy robił wszystko co w jego mocy by było dobrze. Niestety przy płytkach , drzwiach i listwach każde fuksy wychodzą. Jeśli będziecie już na etapie wyboru rynku to walcie śmiało.
Obecnie ceny zarówno tynku jak i robocizny idą w górę.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#10
No tak:-) Osoboscie dopiero walcze z papierologia i pozwoleniami wiec mysle ze tynki to najwczesnie w nastepnym roku..ale mam pytanie z jakiego rejonu Pan jest? nooo i jaka jest u Pana cena polozenia tynku gipsowego za m2?hm
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu