Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fundamenty
#1
witam.... pisząc w skrócie udało się rozpocząć budowę od wtorku. Wtedy przyjechała koparka i po 3h wszystko było zrobione i gotowe do pracy. Tego samego dnia wieczorkiem wpadł geodeta i ustawiliśmy ławy drutowe. 
Następnego dnia (środa) przyjechał kierownik budowy i wtedy okazało się że przez to iż działka ma prawie 1,5m różnicy miedzy jednym a drugim końcem będę musiał przenieść fundament o 20cm niżej :Sad tego samego dnia przyjechała też stal a potem zaczęło padać.
W czwartek okazało się iż mam zalany wykop wodą. 
Piątek przyjechały bloczki betonowe.

Niedużo tego wyszło w tym tygodniu ale cóż jak pada to nic nie poradzę a do tego jeszcze sporo papierkowej roboty.

Plany na weekend są takie aby wykopać małą studzienkę by woda miała gdzie spłynąć, pociąć stal i przygotować strzemiona no i jak pogoda pozwoli to może zacząć szalowanie Smile


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
#2
Ile warstw bloczków ci wyjdzie
Odpowiedz
#3
wychodzi na to że będzie 6 warstw, ale po zrobieniu narożników na 5 warstw mam zawołać kierownika i ustalimy czy robimy 6 warstwę
Odpowiedz
#4
A więc pogoda jak to ostatnio bywa przeszkodziła.
Udało się :
- wykopać odpływ wody (1,5m głębokości, ale i tak aby pozbyć się wody z wykopu musieliśmy wylać z 40 wiader),
- przenieść osie o 20cm niżej
- przygotować drewno pod szalowanie i rozpocząłem szalowanie. 

Cięcie stali zostawiam na kolejne odwiedziny na budowie czyli wtorek.


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#5
Pogoda w tym roku skutecznie blokuje nie jedną budowę. Ale trzeba sobie jakoś radzić. Idzie dobrze i oby pogoda się poprawiła na dłużej. Powodzenia z dalszymi etapami...
Odpowiedz


#6
Hey wszystkim,

długo mnie nie było ale no niestety czasu brakowało a jak tylko była pogoda to siedziałem i dłubałem przy budowie.
Postępy... jak patrze na inne budowy to strasznie wolno mi idzie ale zalało mi prawie gotowy wykop pud chudziaka i musiałem sporo poprawiać Sad

poniżej relacja zdjęciowa z tego co udało się już zrobić, czyli mam wylewkę i izolacje poziomą :Smile Teraz ma padać znowu kilka dni więc, jak przestanie na weekend pójdą narożniki i jak czas pozwoli to coś jeszcze.

na dniach postaram się odświeżyć kosztorys. 
betonu poszło 9m3 B25, a chudziak wyszło 4,5m3


Załączone pliki Miniatury
                               
Odpowiedz
#7
Witam,
Ława fundamentowa jest w pewnym miejscu poszerzona. Możesz opisać w jakim celu.
Trzpieni betonowych chyba też jest więcej.
Opowiedz o tym więcej proszę.
Odpowiedz
#8
Też mnie ciekawi to poszerzenie ławy.A trzpieni więcej bo pewnie okno narożne będzie Smile
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#9
(06.09.2017, 18:54)slawosz napisał(a): Witam,
Ława fundamentowa jest w pewnym miejscu poszerzona. Możesz opisać w jakim celu.
Trzpieni betonowych chyba też jest więcej.
Opowiedz o tym więcej proszę.

Tam gdzie jest poszerzone to będzie komin z kotłowni... bo jeszcze tego nie widać ale tam będzie garaż i kotłownia Smile
Trzpienie betonowe są 4 dwa dodatkowe przy narożniku w kuchni ze względu na okno narożne.
Odpowiedz
#10
(07.09.2017, 09:02)Patryk napisał(a): Tam gdzie jest poszerzone to będzie komin z kotłowni... bo jeszcze tego nie widać ale tam będzie garaż i kotłownia Smile
Trzpienie betonowe są 4 dwa dodatkowe przy narożniku w kuchni ze względu na okno narożne.

Możesz pokazać rzut z góry budynku z garażem?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu