Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 28-29 - budowa domu dzień po dniu. Murowanie działówek
#1
Cześć
We wtorek z rana zabraliśmy się za ustawienie rusztowania na gotowca aby zabrać się za deskę czołową... lecz bardzo szybko okazało się, że plan spalił na panewce z uwagi na fakt, który zaistniał dzień wcześniej. Mianowicie zamówiłem deskę czołową okapową w ilości 14 sztuk 4 metrowych. 20cm x 3cm.
Byliśmy umówieni dziś, że jak będzie gotowa to z tartaku zadzwonią, że do odbioru. No i jest telefon "tartak Kalisz" gęba mi się ucieszyła od razu, gdyż uczciwie mówiąc, załatwić coś tu na miejscu niestandardowego z drewna stanowi nie lada wyzwanie.
Bardzo szybko jednak okazało się, że nic w tej materii się nie zmieniło z tym załatwianiem na jutro.
Po chwili rozmowy okazuje się, że wkradł się po drodze błąd, i deski są gotowe ale w województwie Świętokrzyskim Big Grin
Ja pierdziele, zabawna sytuacja, Pan również się nieźle uśmiał jak okazało się, że popełniłem Czeski błąd.
Najlepsze jest to, że spędziłem kilka godzin na tym aby ponownie załatwić dechę i jest to niemożliwe nawet na koniec tygodnia. W pewnym momencie ręce mi opadł i sobie odpuściłem, bo szkoda było mi czasu na telefony, tak aby po kilkudziesięciu wykonanych na googlach na frazie "tartak Kalisz" znowu dodzwoniłem się do miłego Pana ze Świętokrzyskiego!  

Olaliśmy deskę i zabraliśmy się za murowanie działówek. W między czasie wymyśliłem jak ominąć deskę czołową i wyznaczyć co potrzeba bez niej, a deskę zamontujemy na koniec, tuż przed rynnami. Dyrektor Kawa zadecydował jednak, że pierw kończymy działówki na gotowo i dopiero zabieramy się za dach tak więc resztę dnia spędziliśmy na murowaniu działówek. Kawulec jedną stronę ciągnie, tą bardziej skomplikowaną ja pozostałą część.
W między czasie urodził się pomysł wyprawy spontanicznej do Huberta do Szczepidła, i tak po 19 wyruszyliśmy na Konin Smile
Na materiale chwila uwieczniająca jak wygląda moje i Kawy pierwsze dzieło niemalże wykończone Smile
pozdrawiam Ł.








[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_1.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_2.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_3.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_4.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_5.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_6.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_7.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_8.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_9.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_10.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_11.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_12.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_13.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_14.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_09_15.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Witajcie. Super się to ogląda... i szkoda ze nie natrafilem wcześniej na Wasza stronę bo na milion procent bylbym jednym z już budujących. A tak to buduje projekt indywidualny ale takze systemem gospodarczym. Łukasz mam pytanie odnośnie okien. Jakie masz wymiary okien (chodzi mi o szerokosc) z gory dziekuje i zycze powodzenia. Adam.
Odpowiedz
#3
http://www.domza150tysiecy.pl/download/wycena1.pdf
Odpowiedz
#4
O, to dzwoniłem jak byliście w drodze Smile Tak widzę na zdjęciach, że salon z kuchnią jest w sam raz, ani za duży, ani za mały.
Pozdrawiam
Łukasz
Odpowiedz
#5
Witam. Super obraz mają na ścianie w salonie Smile Chatka jak ta lala aż miło popatrzeć Smile
Odpowiedz


#6
Chlopaki a taka sugestia czy nie lepiej było by ogarnąć dach zamiast ścianek działowych? Gdy będzie padać zawsze to pod dachem jest co robić i nie pada na głowę  Wink
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#7
Oczywiście że lepiej. Ale chyba doczytałeś/słyszałeś, że nie ma deski czołowej, a od tego się zaczyna więc robi sie to co jest do roboty.
Odpowiedz
#8
(09.08.2017, 10:42)fraczek84 napisał(a): Chlopaki a taka sugestia czy nie lepiej było by ogarnąć dach zamiast ścianek działowych? Gdy będzie padać zawsze to pod dachem jest co robić i nie pada na głowę  Wink

Witam. Trochę brak logiki w Twoim pytaniu. Po zalaniu wieńca jest przerwa technologiczna którą to właśnie chłopaki poświęcają na wykonanie ścianek działowych. Gdyby nie różne po drodze perypetie ścianki postawione zostałyby przed położeniem wiązarów. W budowlance nie marnuje się czasu Smile Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
(09.08.2017, 19:59)gregorrek napisał(a):
(09.08.2017, 10:42)fraczek84 napisał(a): Chlopaki a taka sugestia czy nie lepiej było by ogarnąć dach zamiast ścianek działowych? Gdy będzie padać zawsze to pod dachem jest co robić i nie pada na głowę  Wink

Witam. Trochę brak logiki w Twoim pytaniu. Po zalaniu wieńca jest przerwa technologiczna którą to właśnie chłopaki poświęcają na wykonanie ścianek działowych. Gdyby nie różne po drodze perypetie ścianki postawione zostałyby przed położeniem wiązarów. W budowlance nie marnuje się czasu Smile Pozdrawiam

???? Ale przeciez wiazary juz maja wiec co ma piernik do wiatraka?? tzn przerwa technologiczna po zalaniu wienca?
Odpowiedz
#10
Łukasz a może coś takiego:
https://sklep.xella.pl/narzedzia-pomocni...rylec.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu