Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kominek
#1
Koza jest super rozwiązaniem. Znajomi mają od kilku lat i sobie chwalą. Sam również będę wstawiał ale planuje zrobić wycięcie 45 cm na 45 cm w spiżarce tak aby stojąca koza licowała z ścianami i nie była przeszkodą w korytarzu. Model już wybrany - ) Rura przez prosto przed strop i dach. Proste , tanie i funkcjonalne rozwiązanie.

http://sklep.kominkigp.pl/piec-wolnostoj...oza-Thor-8
Odpowiedz
#2
Fajne sa takie całkiem wiszące kominki na rurze
Odpowiedz
#3
(13.10.2017, 12:07)qwerty napisał(a): Fajne sa takie całkiem wiszące kominki na rurze

Tak tylko za mniej niż 10 000 nie kupisz-(
Odpowiedz
#4
Koza też mi się podoba, tylko 2 wady widzę:
1. Przeszkadza w komunikacji- kolega DanielPZ podsunął ciekawy pomysł.
2. Bardzo się nagrzewa- można się poparzyć - istotne zwłaszcza w przypadku małych dzieci.
Niektóre kominki mają szyby nienagrzewające się. 
A jakieś pomysły dla kozy macie?
Odpowiedz
#5
no i chyba fakt że za ścianą jest spiżarnia w której powinno być raczej chłodno też nie jest zbyt sprzyjający
Odpowiedz


#6
(13.10.2017, 15:03)qwerty napisał(a): no i chyba fakt że za ścianą jest spiżarnia w której powinno być raczej chłodno też nie jest zbyt sprzyjający

Tak ale spójrz np. , że w samochodzie masz  masz  katalizator który osiąga 1000 stopni a wystarczy odrobinę dobrej  izolacji i ciepła nie czujesz. Z wszystkim można sobie poradzić.
Odpowiedz
#7
(13.10.2017, 11:06)DanielPZ napisał(a): Koza jest super rozwiązaniem. Znajomi mają od kilku lat i sobie chwalą. Sam również będę wstawiał ale planuje zrobić wycięcie 45 cm na 45 cm w spiżarce tak aby stojąca koza licowała z ścianami i nie była przeszkodą w korytarzu. Model już wybrany - ) Rura przez prosto przed strop i dach. Proste , tanie i funkcjonalne rozwiązanie.

http://sklep.kominkigp.pl/piec-wolnostoj...oza-Thor-8

Piec kominek czy koza nie moze byc dnem komina to blad wykonania i zaden kominiarz sie pod tym nie podpisze... jak wyobrazasz sobie czyszczenie takiego komina? Kominiarz wrzuci szczotke z ciezarkiem do komina spusci sila na dol i popierdzieli ci cala koze
Odpowiedz
#8
(14.10.2017, 14:59)spedek1 napisał(a):
(13.10.2017, 11:06)DanielPZ napisał(a): Koza jest super rozwiązaniem. Znajomi mają od kilku lat i sobie chwalą. Sam również będę wstawiał ale planuje zrobić wycięcie 45 cm na 45 cm w spiżarce tak aby stojąca koza licowała z ścianami i nie była przeszkodą w korytarzu. Model już wybrany - ) Rura przez prosto przed strop i dach. Proste , tanie i funkcjonalne rozwiązanie.

http://sklep.kominkigp.pl/piec-wolnostoj...oza-Thor-8

Piec kominek czy koza nie moze byc dnem komina to blad wykonania i zaden kominiarz sie pod tym nie podpisze... jak wyobrazasz sobie czyszczenie takiego komina? Kominiarz wrzuci szczotke z ciezarkiem do komina spusci sila na dol i popierdzieli ci cala koze

To zrobię na poddaszu kolanko a w nim rewizje.
Odpowiedz
#9
Piec kominek czy koza nie moze byc dnem komina to blad wykonania i zaden kominiarz sie pod tym nie podpisze... jak wyobrazasz sobie czyszczenie takiego komina? Kominiarz wrzuci szczotke z ciezarkiem do komina spusci sila na dol i popierdzieli ci cala koze

W Norwegii 90% kominkow ma taki komin i żadnego problemu nie ma.
U mnie w domu tez nie mam rewizji do kominka, i zaden kominiarz
problemu nie robi, od 11 lat podpisuja przeglady.
Do obejrzenia :

https://www.youtube.com/watch?v=TQJtyyM8Zmo
Odpowiedz
#10
(13.10.2017, 12:07)qwerty napisał(a): Fajne sa takie całkiem wiszące kominki na rurze

W obecnym miejscu zamieszkania mam kozę Supry. Owszem fajne, jak ci wyłączą prąd i gazowe  C.O. nie chodzi, masz ciepło.
Ale...już mi się po prostu nie chce. Załatw drewno, sprzątaj, miejsce zajmuje itp. Na dodatek, po ostatnim orkanie nie miałem prądu przez niemal 3 doby i co mi z ciepła od kominka, kiedy lodówka pływała, wody ciepłej do kąpania nie było. Teraz, planując budowę domu, dojrzałem do zakupu agregatu a i z kwoty, którą bym musiał przeznaczyć na taki kominek, to na agregat i trochę na rekuperację zostanie Wink
W temacie pomieszczeń i cięcia kosztów - projektując pomieszczenia warto mieć miejsce piec gazowy jak najbliżej ściany zewnętrznej (a nie w środku budynku) na której będzie skrzynka gazowników.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu