Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy Grobice - Krok po kroku
#1
Witam, razem z żoną postanowiliśmy ruszyć z budową. W tym roku w planach mamy wykonanie stanu zerowego. W miarę możliwości zamierzamy budować własnymi siłami, polegając między innymi na filmach Łukasza. 

Ogrodzenie w trakcie tworzenia, brama + fundament bramy wykonany z pomocą teścia Wink

Ziemia wybrana na ~70 cm, ławy wytyczone. Jestem w trakcie przygotowywania zbrojenia oraz szalunków. Wszystko oczywiście wieczorami po pracy + soboty. Na dniach planuję zacząć kopać ławy.

Pozdrawiamy!

Poniżej kilka zdjęć naszych dotychczasowych osiągnięć. 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Odpowiedz
#2
Dziś ruszyłem z szalowaniem. Codziennie po kawałku i jakoś pójdzie Wink

   
   
   
   
Odpowiedz
#3
Szalunek gotowy. Dziś z pomocą taty zaczęliśmy wykonywać wykop pod ławy fundamentowe. Teren gliniasty więc kopanie nie jest łatwe Wink

   
   
Odpowiedz
#4
Mam wrażenie ze wszystko jest wykonane z dokładnością na milimetry. Fajnie to wygląda,Wink
Odpowiedz
#5
Ciąg dalszy przygotowań do wylania ław fundamentowych. Wykopane ławy + stopa kominowa + zbrojenie w trakcie wiązania. A jeśli chodzi o milimetrową precyzję to staram się jak najrówniej Wink

   
   
   
   
   
Odpowiedz


#6
Super! Wszystko sam?
Odpowiedz
#7
Z pomocą żony, taty i teścia Smile

W weekend planuję dokończyć zbrojenie, potem suchy beton, wylać ławy i powoli w górę Smile
Odpowiedz
#8
Miejsce pod blaszak również gotowe Smile
Wylewka pod garaż będzie zrobiona za jednym zamachem razem z ławami fundamentowymi domu. 

   
Odpowiedz
#9
Może warto w tej wylewce ułożyć maty zgrzewane?
1 sztuka o wymiarze 2x1 metr kosztuje koło 6 zł.
Pręty zbrojeniowe chyba byłyby przesadą, ale nawet jakaś stara siatka ogrodzeniowa się nada Wink
Nie będzie pękać posadzka za kilka lat.
Wiem co mówię, bo mam popękaną posadzkę w jednym garażu.
Odpowiedz
#10
Dobrze mówisz. Mam w planach wrzucic tam starą siatke ogrodzeniową bo akurat mi zalega ;-)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu